3 Kolay Adımda Almanya Vizesi Alın

Almanya’ya bir seyahat planlıyorsunuz ve Almaya Vize Başvurusunda bulunmak istiyorsanız. Burası tam size göre! En az 6 yıllık deneyime sahip Vize Uzmanlarından oluşan bir ekip ve Türsab Turizm acentalık belgesine sahip güvenilir bir Vize Danışmanlık Acentasıyız.

Almanya Vizesi Almanın 

1. Adım

Almanya Seyahati planladığınız ilk yönetim Almanya Vize Randevusu planlamak olacaktır. Mevcut koşullar ve halen etkisi atlatılmaya çalışılan küresel veriler Covid19 nedeniyle Almanya Vize İşlemleri dahil bir çok ülke Konsolosluğu normalden daha yavaş işleyişte sürüyor. Bu nedenle Almanya seyahatinizden en az 3 ay önce Almanya Vize Randevusu planlamamız, seyahatinizin aksamaması, erken saatte alınan Almanya Uçak Bileti Fiyatları gibi birçok avantajı bir arada yürütür. Daha erken bir zamanda bir seyahat etmeyi planlıyor ve Acil Almanya Vize Randevusuna ihtiyacınız varsa, Başkent Vize acentası olarak VIP Almanya Vize Randevusu kotasından yararlanarak Hızlı Almanya Vize Randevusu oluşturabilmekteyiz.

Almanya Vize Randevusu Oluşturmaya Başlayın

Almanya Vizesi Almanın

2. Adım

Almanya seyahatinizde ilk adımı tamamlanın ardından gerekli evrak, belge ve formlarla ilgili olarak Almanya Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler adımına geçiyoruz. Bazı zamanlarda yeni gelişen olaylar ve Almanya Konsolosluğu güncel taleplerini takip ederek her zaman güncel Almanya Vize Evrak ve Belgeler listesini oluşturuyoruz. Almanya Vize Randevunuz oluşturulduktan sonra size bir evrak listesi gönderiyoruz. Evrak listelerinin önemi, sizin mevcut bulunduğunuz çalışma durumunuza göre farklılıklar gösteriyor. Örneğin; sigortalı özel şirket çalışanı, avukat, doktor, işveren, emekli, kamu çalışanı veya ev hanımı, öğrenci, çalışmayan gibi vize başvuru sahiplerine özgü evrak listelerini oluşturduk.  Evrak ve belge kontrolleri, başvuru formları, gerekli durumlarda Almanca dilinde dilekçeler, seyahat sağlık sigortası gibi bir çok varyantasyonu kolayca yönetiyoruz.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Form Listelerine Ulaşın

Almanya Vizesi Almanın

3. Adım

Almanya Vizesi için son adım Almanya Vize Başvurusu gerçekleştirmek olacaktır. Diğer adımları tamamlanın ardından Vize Randevu tarihinde başvurunuzu gerçekleştirmek üzere; Ankara, Gaziantep, İzmir ofislerimizden birinde başvuru servis görevlisi çalışanlarımızla birlikte yapmaktayız. Almanya Konsolosluğu Almanya Vize Başvuru Merkezlerinde gerçekleştirilen başvurular, Başkent Vize ofisleri haricindeki; İstanbul, Antalya, Trabzon, Diyarbakır gibi illerde online koordineli sistemle Vize Başvuru servis görelilerimiz harici yapılabilmektedir. Yine tüm sürek kontrolümüzde ve takibimizde olmaktadır.

Almanya Vize Başvuru Ofislerimiz

Almanya Vize Başvuru Süreci, Ücretler ve Daha Fazla Detay

Eksiksiz ibraz edilen Almanya Vize Başvuruları için başvuru evrakları Almanya Büyükelçiliği/Konsolosluğuna teslim edildikten sonra başlamaktadır. Almanya Vize İşlemleri süresi ve başvuru kararı yalnızca Almanya Büyükelçiliği/Konsolosluğuna aittir. Türkiye ve Almanya resmi tatil günleri öncesinde Almanya Konsolosluğu Vize Departmanın da yoğunluk sebebiyle işlem süreleri uzayabilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz güncel veriler doğrultusunda Almanya Vize Başvuru Sonuç Süreleri 7 günle 45 gün arasında değişebilmektedir. Almanya Vize Türüne görede değişkenlik gösteren bu süre uzun süreli yani D Tipi Almanya Oturum Vizeleri daha da fazla sürelere uzayabilmektedir.