Vize Danışma Merkezi

Almanya Vize

Almanya Vize2022-12-15T15:18:53+00:00

Almanya Vizesi Başvuru ve Randevu İşlemleri

Almanya, Schengen ülkelerinden birisi olduğu için Schengen Vizesi talep etmektedir. Bu vizeden Hususi (Yeşil), Diplomatik (Kırmızı / Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün muaf tutulabilmektedir. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Almanya Vize Başvurusu yapması gerekmektedir.
Almanya Vize İşlemlerinde Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar istenmektedir. Ancak belirttiğimiz Almanya Vize türlerine göre ve mesleki duruma göre ekstra evraklarda talep edilmektedir.

Almanya Vize Randevusu2021-11-12T13:24:16+00:00

Vize başvurusu işlemlerinin yaklaşık olarak 1 ay önce yapılması en doğrusudur. 1 ay önceden yapacağımız başvuru işlemlerinizi, Almanya konsolosluğu Almanya Vize Randevusu olmadan değerlendirmeye almamaktadır. Bu sebeple vize işlemlerinde randevu alınması zorunluluktur. Randevularda biyometri veri ibrazı yapılmakta olduğu için de randevu alınması önemlidir.

Almanya ve Türkiye resmi tatilleri vize randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde vize işlemi maksimum 15 gün içinde sonuçlanacakken bu süreç uzayarak sizin seyahat planlarınızı da etkileyebilir. Vize işlemlerinde uzman olan firmamız bu ve buna benzer durumlardan sizi kurtarmaktadır.

Başkent Vize, evraklarınızın doğru ve resmi şekilde toplanması, başvurunuzun yapılması ve randevunuzun alınması gibi tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken güncel bilgilerden yararlanarak, her adımın kontrolünü sağlamaktadır. Bu sayede vizenizin reddedilme olasılığını sıfıra indirgemektedir. Yaklaşık olarak da 15 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlandırılmaktadır.

Almanya Vize Türleri2021-11-12T13:23:14+00:00

Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

Almanya’da oturum izni olan kişiden gelecek olan davetiye ile Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti alabilmektesiniz. Davetiye ve gereken evrakların hazırlanmasının ardından seyahatinizi gerçekleştirmeme ihtimalinizden endişe etmenize gerek yoktur.

Yetkili firmamız tüm işlemleri gerekli şekilde gerçekleştirmekte ve evraklarınızın sunumunu yetkili mercilere eksiksiz olarak yapmaktadır. Almanya vatandaşı olan kişiden davetiye ile birlikte kimlik bilgilerine ilişkin belgelerde talep edilmektedir. Bu tür ayrıntılar Başkent Vize’nin gözünden kaçmayarak, vizenizin önünde hiçbir engel olmaması sağlanmaktadır.

Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya gezip görmek için seyahat etmek isteyen kişilerin Almanya Turist Vizesi alması gerekmektedir. Bu vizeyi alırken genel olarak belirlenen evrakların doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Belgeleri hazırlayarak vize işlemlerinizi yürütmekte ve vizenizin olumlu olmasını sağlamaktayız. Size uygun olan otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirerek ve gidiş, dönüş uçak biletlerinizi hazırlayarak kaygısız bir şekilde tatilinizin tadını çıkarmanızı destekliyoruz bu sayede planladığınız tatilde hiçbir sorun çıkmıyor ve sadece gezinize odaklanabiliyorsunuz.

Almanya Ticari Vize

Almanya’ya yapacağınız her türlü iş seyahati için Almanya Ticari Vize almanız gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu genel olarak belirlediği evrakları bu vize türünde de talep etmekte olup, ek olarak Almanya’da bağlı olduğunuz şirketin ya da kurumun size davetiye göndermesini istemektir.

Davetiyenin olmaması durumunda ticari vize almanız mümkün olmamaktadır. Herhangi bir evrakın eksikliği vizenin reddedilmesi için yeterli olabilmektedir. Resmi ve kurallara uygun olarak evraklarınızı profesyonel yetkili firmamız hazırlamaktadır. Almanya ticari vizenizi alarak iş seyahatinizin güzel geçmesini dilemekteyiz.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize türü D tipi yani uzun süreli vize olmaktadır. Almanya Aile Birleşimi Vizesi ile Almanya’da oturum hakkına sahip olabilmektesiniz. Eş ve çocukları kapsayabilen bu vize türü evlilik durumunda alınabilmektedir.

Vize türlerinde istenen diğer evraklar ile beraber uluslar arası evlenme kayıt örneği, ikametgah belgesi, Almanca bilgisini kanıtlayan evraklar istenmektedir. Almanya’daki eşten ise; ikametgah belgesi, kimlik bilgileri, maaş bordrosu, önceki evliliklere dair belgeler, çocuklara dair belgeler istenmektedir.

Almanya’daki eşten ve Türkiye’deki eşten birçok evrakın talep edildiği bu vize türü biraz zahmetli bir süreci beraberinde getirse de, Başkent Vize sayesinde bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. İşlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirirken hiçbir aksilik yaşanmamasını evrakları en doğru şekilde ve eksik olmadan temin ederek garantilemekteyiz.

Almanya Vize Evrakları2021-11-12T13:20:13+00:00

Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre talep edilen evraklarda yanlış beyan, gerçeği yansıtmayan bilgiler ve bir eksiklik olmamalıdır. Aksi halde vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardan oluşmaktadır:

Prosedüre uygun olan pasaportunuz olmalıdır. Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile prosedüre uygun doldurulmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen kriterlere uygun şekilde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız evraklara eklenmelidir. Nüfus cüzdanı fotokopisi eşliğinde, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de dosya içinde olmalıdır. Maddi durumunuzu gösteren belgeler hazırlanmalıdır. Almanya vizesi talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Bağlı bulunduğunuz bir şirket varsa ona ilişkin evraklar talep edilmektedir. Çalıştığınız yeri doğrulayacak evraklar istenmektedir. Seyahat ile ilgili destekleyici bilet, otel rezervasyonu ve benzeri belgeler istenmektedir. Olası bir duruma karşın seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Almanya Konsolosluğu’nun meslek durumuna göre istediği evraklar şu şekildedir;

Emekli kişilerin emekliliğini gösteren maaş cüzdanı, kart fotokopisi, kurumdan alınan resmi yazı gibi evrakları istenmektedir. Devlet memuru olan kişilerden ise resmi izin belgesi ve oda sicil kaydı diğer kurum evrakları ile beraber talep edilmektedir. Öğrencilerin, orijinal ve güncel öğrenci belgesi istenmektedir. Avukatlardan meslek kimlik kartı, üniversite diplomasının fotokopisi ve baro kaydı orjinali istenmektedir. Diş hekimleri üniversite diplomasına ek olarak tabipler odası kaydının orijinalini hazırlamalıdır. Doktorlar üniversite diploması ile beraber kurum kimlik kartını da dosyaya eklemelidir. Eczalardan ise sadece diploma fotokopisi talep edilmektedir. Çiftçiler ziraat odasından alınan sicil kaydını ve topraklarının tapusunu dosyaya eklemektedir. Reşit olmayan kişiler içinse resmi muvafakatname hazırlamalıdır.

Genel olarak Almanya vize işlemlerinde talep edilen bu evrakların doğru şekilde düzenlenmesi, hiçbir eksik olmaması ve tamamen gerçek bilgileri içermesi vizenin onaylanması açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Dikkatli bir şekilde ve güncel bilgileri göz önünde bulundurarak bu işlemleri sizin için gerçekleştirmekteyiz.

iData Almanya Vize İşlemleri2021-11-12T13:17:20+00:00

Almanya Büyükelçiliği tarafından Almanya Vize İşlemlerinde yetkilendirilmiş bir kurum olan iData’dır. Başkent Vize, iData yetkilisi olarak Almanya vize işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ofislerimize gelerek ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak Almanya vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri2021-11-12T13:15:41+00:00

Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücreti Euro olarak nakit ödenmektedir. Vize türlerine göre değişim gösterebilmektedir. Vize türüne ek olarak kısa süreli seyahatlerde ve uzun süreli (D tipi) vize işlemlerinde de bu fiyat değişebilmektedir.

Almanya Vize İletişim Hatları

Aşağıda belirtilen illerde bulunan Almanya Vize Başvuru Merkezlerinden Almanya Vize Randevusu alınarak Almanya Vize Başvurusu yapılabilmektedir.

Ankara – İstanbul (Asya ve Avrupa) – İzmir – Gaziantep – Trabzon – Antalya – Bursa

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top