Vize Danışma Merkezi

Avusturya Vize

Avusturya Vize2022-12-15T14:50:34+00:00

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Avusturya, Schengen üyesi bir ülkedir. Bu nedenle Avusturya Konsolosluğu, ülkesine seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinden Schengen vizesi talep etmektedir.  Avusturya Vize Başvurusu işleminden 180 gün içerisinde 90 gün muaf olan pasaport sahipleri; Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleridir.

Bunların dışında İsviçre ikamet izni bulunan kişilerde vizeden muaf tutulmaktadır. Şahsi olarak yapılan başvurular kabul edilmediği için yetkili ve işinde uzman olan Başkent Vize’ye başvurarak vizenizi temin edebilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Türleri Şu Şekildedir:

Avusturya Erasmus Vizesi, Avusturya Ticari Vizesi, Avusturya Turistik Vize, Avusturya Kültürel Sportif Vize, Avusturya Transit Vize, Avusturya Aile Birleşimi Vizesi, Avusturya Aile Ziyareti Vizesi, Avusturya Oturum ve Çalışma İzni

Avusturya Konsolosluğu tarafından Schengen vizesi için istenen genel evraklar bulunmaktadır. Ek olarak vize türlerine göre bazı belgeler daha istenmektedir. Vize türlerinin yanı sıra mesleki durumun etki ettiği bir takım evraklar daha sunulmalıdır.

Avusturya Konsolosluğu, evrakların prosedüre uygun resmi bir şekilde hazırlanmasını istemektedir. Vize işlemleri için gerekli olan evrakların uygun olmaması ve benzeri bir durumda konsolosluk mülakat için başvuru sahibini çağırabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamanızı sağlamak adına, Başkent Vize firmamız işlemlerinizi titiz bir şekilde yürütmektedir.

VFS Global Avusturya Vizesi2021-11-13T16:29:04+00:00

VFS Global, Avusturya vize işlemleri konusunda Avusturya Büyükelçiliği tarafınca yetkilendirilmiş bir firmadır. Uluslar arası vize işlemlerini gerçekleştiren dünya çapında bir firma olarak vize işlemlerini yürütmektedir.

Başkent Vize, VFS Global yetkilisi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya vize işlemlerini gerçekleştirmekte olan uzman bir firmadır. Vize türleri ile ilgili soru sormak, vize başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Başkent Vize uzun yıllardır hizmet vermekle beraber bütün süreçlerinizi profesyonel olarak yürütmekte ve bilgi hakkı tanımaktadır.

Avusturya Vize Randevusu2021-11-13T16:28:34+00:00

Avusturya Konsolosluğu’nun kararı ile Avusturya Vize Randevusu alınmadan hiçbir işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple randevu almak zorunludur. Ancak randevunuzu almamız durumunda evraklar teslim edilebilmekte ve biyometrik veri ibrazı yapılabilmektedir. Bu sebeple seyahat planlarınıza uygun şekilde Başkent Vize, randevunuzu almaktadır.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T16:28:02+00:00

Avusturya’da yaşayan biri ile evlilik yapmanız durumunda Avusturya Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak bunun için 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Evlilik yapan kişilerin evlenme cüzdanı fotokopisi evraklar arasında olmalıdır. Ayrıca Avusturya’daki eşin oturum izni ya da uzun süreli oturum izni olması gerekmektedir.

Avusturya’daki eş kırmızı – beyaz – kırmızı kart sahibi olmalıdır. Avrupa birliği mavi kartı sahibi olması gerekmektedir. Tabi ki bir de Avusturya vatandaşı olmalıdır. Konaklanacak yer ile ilgili aileye yeterli olduğunu gösteren evraklar olmalıdır.

Avusturya’da bulunan eşin yaşam standartlarını karşılayacak bir gelire sahip olması gerekmektedir ve resmi bir sağlık sigortası olmalıdır. Evlilik dışında, bir aile üyesi Avusturya vatandaşı olan çocuklarda aile birleşimi başvurusu yapabilmektedir.

Aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin dil yeterliliği Avrupa Dil Komisyonunun belirlediği çerçevede Almanca olarak ispatlanmalıdır. A1 seviyesi, gündelik yaşamda kendini ifade etmeye yardımcı olabildiği için aile birleşimi vize başvurusunu yapabilmeniz için yeterlidir. A2 ve B1 seviyesinde olmanız durumunda oturum izninizi uzatabilmektesiniz. Bu seviyelerde girdiğiniz sınavdan dil yeterliliği sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi 6 ay olmakla birlikte, bu tarih kısalabilmektedir. Diğer vize türlerinden daha uğraştırıcı olan aile birleşimi vizesi işlemlerinizin en kısa sürede sonuçlanması için yetkili firmamıza başvurabilirsiniz. Başkent vize olarak işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için profesyonel olarak çalışmaktayız.

Avusturya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T16:27:25+00:00

Avusturya’ya arkadaş ve aile ziyareti amacı ile gitmek isteyen kişiler Avusturya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmalıdır. Bu vize türünün gerektirdiği evraklar yukarıda belirtilmiştir. Aile ziyareti vizesi için ek olarak istenen önemli bir evrak daha bulunmaktadır.

Avusturya’dan tarafınıza gönderilecek resmi davetiye gereklidir. Bu davetiye içinde yer alması gereken bilgiler bulunmaktadır. Avusturya’da yaşayan kişinin pasaport ve kimlik bilgileri, Avusturya vatandaşı değilse oturum izni, ikamet belgelerinin fotokopisi olmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken hususlara özen göstererek tüm evrakları Başkent Vize temin etmektedir. Vizenizin reddedilmesi gibi bir duruma mahal vermemek için işlemler detaylı şekilde yürütülmektedir.

Avusturya Turist Vizesi2021-11-13T16:26:44+00:00

Avusturya’yı gezmek amaçlı yapılan tüm seyahatlerde Avusturya Turist Vizesi alınması gereklidir. Turist vizesi ile 180 gün içinde 90 gün Avusturya’ya seyahat etme hakkına sahip olmaktasınız. Genel olarak yukarıda bahsettiğimiz evrakları turist vizesi almanız için eksiksiz bir şekilde temin etmekte, başvurunuzu ve randevu işlemlerini yapmaktayız. Otel ve uçak rezervasyonlarınızda Başkent Vize tarafından hazırlanmaktadır. Bu sayede hiçbir prosedürle ya da işlemle uğraşmadan keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Avusturya Ticari Vize2021-11-13T16:24:50+00:00

Avusturya’ya yapılan iş seyahatleri ve işe bağlı etkinliklere katılım için Avusturya Ticari Vize başvurusu gerekmektedir. Ticari vize başvurusunda mesleki evrakların resmi ve prosedüre uygun olarak temin edilmesi en önemli faktörlerdendir.

Ticari vize başvurusunda, Avusturya’da bağlı olduğunuz şirketten ya da gideceğiniz etkinlikten davetiye almış olmanız gerekmektedir. Bu davetiyede kuruluşun ya da şirketin antetli kağıdında davet eden kişinin kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri olmalıdır. Davet eden kişinin Avusturya vatandaşı olması ya da oturum kartı fotokopisinin ibrazı olması gerekmektedir.

Başkent Vize, iş seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz için en kolay ve hızlı şekilde vizenizin temin edilmesini sağlamaktadır.

Avusturya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T16:24:15+00:00

Vize işlemleriniz için gerekli olan evrakları temin ederken maksimum 3 ay içinde alınmış güncel evraklar olmasına özen göstermekteyiz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi gibi belirli kurallara uygun bir şekilde evraklarınız hazırlanmaktadır. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durum profesyonel çalışmalarımız sayesinde engellenmektedir.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Avusturya Konsolosluğu tarafından şu şekilde açıklanmaktadır;

Vize türüne uygun olarak doldurulan başvuru formu gerekmektedir, Vize türüne, süresine ve benzeri etkenlere yönelik istenen vize ücreti ödenmelidir, Geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır, Biyometrik fotoğrafınız prosedüre uygun şekilde olmalıdır, Nüfus cüzdanınızın fotokopisi ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneği evraklara eklenmelidir, Vize talep dilekçesi, vize türüne göre oluşturulmalıdır, Finansal durumunuzu belgeleyen evrakların temin edilmesi gerekmektedir, Mesleki durumla paralel olan evraklar hazırlanmalıdır, Seyahat sağlık sigortası seyahat süresine göre düzenlenmelidir, Gidiş – dönüş biletleri ve konaklama bilgileri gibi seyahat planını onaylayacak evraklar hazırlanmalıdır, Reşit olmayan kişilerden muvafakatname alınmaktadır.

Çalışma durumunuza göre hazırlanması gerekli olan evraklar şöyledir:

SGK’lı çalışan kişinin; SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu ve çalıştığı kurumdan alınan izin belgesi gerekmektedir. Başvuru sahibi çiftçi ise ziraat odasından alınan Çiftçi Belgesi’nin fotokopisi ile birlikte aslına ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrencilerden öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi talep edilmektedir. Şirket sahiplerinden ticaret odası kaydı, vergi levhası, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve imza sirküleri talep edilmektedir. Bu belgelerin meslek durumunuza ve seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanması vizenin onaylanması bakımından çok önemlidir. Bunu dikkate alarak vize işlemleri dosyası, sizin için gerekli olan evraklarla eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmaktadır.

Avusturya Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top