Vize Danışma Merkezi

Belçika Vize

Belçika Vize2022-12-15T14:51:32+00:00

Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

BelçikaSchengen ülkelerinden birisi olarak ülkeye seyahat edecek kişilerden Schengen vize talep etmektedir. Belçika Konsolosluğu yalnızca turistik, aile ziyareti ve ticari amaçlı seyahatler için Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah / Kırmızı (Diplomatik) pasaport sahiplerini vizeden muaf tutmaktadır. Bu muafiyet 180 gün içinde 90 gün süre ile kısıtlı olmaktadır.

Belçika Vize Başvurusu yapmak zorunda olan Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri tüm vize türleri için bu başvuruyu gerçekleştirmelidir. Başvuruları yaparken gereken evrakların sunulması mecburidir. Bu evrakların eksik olmadan ve hata olmadan hazırlanması gerekmektedir.

Sizin için gereken evrakları tamamı ile resmi olarak ve eksiksiz bir şekilde hazırlamaktayız. Hem vize türünüzün gerektirdiği, hem de mesleğinize ilişkin olan evrakları seyahat amacınıza yönelik bir şekilde temin etmekteyiz.

Vize işlemlerinizi evrakları toplama, başvuru yapma ve randevu aşamalarını gerçekleştirerek sonlandırdıktan sonra, geriye kalan tek şey vizenizin olumlu sonucunu bekleyeceğimiz süreden ibarettir.

VFS Global Belçika Vizesi2021-11-13T17:05:49+00:00

Uluslar arası çalışan VFS Global, Belçika Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olarak Belçika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yetkili firma olarak kaliteli hizmet anlayışımız ve kusursuz çalışma disiplinimiz ile müşterilerimizin vize almasını garanti etmekteyiz. Danışmanlığımızdan yararlanmak için ya da sormak istediğiniz konularda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Belçika Vize Randevusu2021-11-13T17:05:16+00:00

Belçika’ya seyahat etmek için randevu almak zorunludur. Randevu almayan kişilerin vize işlemleri değerlendirilmemektedir. Randevu alınması biyometrik bilgi ibrazının yapılması içinde gerekli görülmektedir. Ayriyeten Belçika Vize Randevusu alırken resmi tatillerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Başkent Vize, tüm koşulları ve prosedürleri dikkate alarak sizin için tüm evrakları temin etmektedir. Titiz ve profesyonel olarak çalışma prensibine sahip olan bir firma olarak vizenizin olumlu bir şekilde sonuçlanması için tüm şartları oluşturmaktayız. Sonrasında 7 ila 15 gün içinde vize işlemlerinizin sonuçları açıklanmaktadır.

Belçika Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:04:42+00:00

Belçika Aile Birleşimi Vizesi, D tipi yani uzun süreli vize olarak geçmektedir. Evlilik ya da aile bireyi ile birleşme durumunda alınmaktadır. 18 yaş altı çocukları ve eşi kapsayan bir vize türüdür. Evlilik cüzdanı öncelikle istenmektedir.

Belçika’daki eşten finansal duruma ilişkin belgeler, vatandaşlık bilgileri, yaşam koşulları hakkında belgeler, gelirin yeterli olup olmadığına dair evraklar, nüfus kayıt / doğum belgesi evrakları istenmektedir. Dil yeterliliğine dair belgeler de Türkiye’deki eşten talep edilmektedir.

İlaveten, başvuru yapacak olan kişinin yaşının en az 21 olması gerekmektedir. Tam olarak oturum izni alınabilmesi için 3 yıl evli kalınması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruları sormak için bizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Başkent Vize, size aile birleşimi hakkında detaylı bilgi vermektedir. Gerekli olan evrakları temin ederek, işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamaktayız. Hızlı ve kolay bir şekilde Belçika aile birleşimi vizenizin onaylanması için kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan profesyonel bir firmayız.

Belçika Vizesi Aile/Akraba Vizesi2021-11-13T17:04:02+00:00

Belçika’da ikamet eden çok özlediğiniz ailenizi ya da dostlarınızı görmek için Belçika Vizesi Aile/Akraba Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Belçika vizesi için gerekli olan evrakları yazdığımız kısımda geçerli olan evraklar bu vize türünde de geçerlidir.

Aile ve arkadaş ziyareti için vize başvurusunda bulunurken Belçika’dan gelecek olan davetiye en önemli evraktır. İngilizce ya da Belçika dillerinden birisinde hazırlanması gereken bu davetiyede, davet eden kişinin kimlik bilgileri, davet eden kişi ile akrabalık dereceniz, iletişim bilgileri, konaklanacak yer bilgisi, seyahat tarihleri ve masrafları kimin karşılayacağı gibi bilgilerinde bulunması zorunludur.

Davet eden kişinin oturum kartı bilgisi, aile toplum kağıdının aslı ve son 3 aylık maaş bordrosu bilgileri olmalıdır. Ancak bu evrakların tam olarak temin edilmesi durumunda vizeniz onaylanacaktır. Yetkili firmamız aile ziyareti vizesindeki tüm işlemleri sizin için doğru şekilde gerçekleştirerek vizenizi almanızı sağlamaktadır.

Belçika Turist Vizesi2021-11-13T17:03:24+00:00

Belçika’ya yapacağınız gezi, tatil, keşif gibi etkinlikleriniz için Belçika Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Keşfedilecek doğal ve tarihi güzelliklerin sizi beklediği bu ülkeye seyahat etmek için Başkent Vize’yi aramanız tüm vize işlemlerinizin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için yeterlidir.

Seyahatiniz için tüm rezervasyonları da sizin için yaparak, hiçbir şeyi dert etmeyeceğiniz bir süreç sonunda tatilin neşesi içinde ülkenize dönüş yapmanızı sağlamaktayız. Başkent Vize, en kaliteli hizmeti size sunmaktadır.

Belçika Ticari Vize2021-11-13T17:02:47+00:00

Yapacağınız iş seyahatleri ve sektörel etkinlikler için Belçika Konsolosluğu, Belçika Ticari Vize istemektedir. Bu vize türü için yukarıda genel olarak belirttiğimiz evraklar istenmektedir. Ek olarak ticari vize davetiyesinin Belçika’dan adınıza gelmesi gerekmektedir.

Ticari vize davetiyesinde yer alması gereken bilgiler şu şekildedir: Belçika’ya gitme amacınız, seyahat tarihi, masrafların nasıl karşılanacağı, konaklama bilgileri olmalıdır. Kurum / şirket ile olan ilişkinizin fatura ve benzeri belgeler ile sunulması gerekmektedir.

Alacağınız davetiye aslı, mail ya da fax olarak evraklara eklenebilmektedir. Yetkili firmamız bu işlemleri hatasız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Şahsınız adına evrakların tamamlanması, başvuru ve randevu işlemlerini yaparak vize başvurunuzun onaylanmasını sağlamaktayız.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:02:08+00:00

Belçika Konsolosluğu, vize işlemlerinin yetkilendirdiği firmalar tarafından yapılırken evrakların temin edilmesi, başvuru formunun doldurularak sürecin başlatılması ve randevu alınmasını gerekli görmektedir. Vize türlerine göre istenen evrakların tam olarak Belçika Konsolosluğu’nun belirttiği kurallara uygun olması gerekmektedir. Aslı ya da fotokopisi gereken evrakların doğru temin edilmesi gibi hangi dil ile doldurulması gerektiği hususuna da dikkat edilmelidir.

Belçika Vize Başvurusu Kategorileri Şu Şekildedir:

Belçika Aile Ziyareti Vizesi, Belçika Ticari Vize, Belçika Turistik Vize, Belçika Üniversite Eğitimi, Belçika Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize türlerine göre Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir:

Prosedüre uygun geçerliliği olan pasaportunuzun olması gereklidir. Belçika Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Belçika Konsolosluğu’nun prosedürlerine uygun olarak biyometrik fotoğraf hazırlanmalıdır. Vize türüne uygun bir şekilde vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Finansal durumunuzu gösteren evraklar dosya içine mutlaka eklenmelidir. Mesleki durumu beyan eden belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Seyahat planınızı onaylayıcı nitelikte belgeler olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası seyahat süresine uygun bir şekilde düzenlenmelidir.

Belçika Konsolosluğu’nun istediği mesleki duruma ilişkin evraklar ise şu şekildedir:

Emekli olan kişilerden son 3 aylık maaş hesap dökümü ve emeklilik belgesinin fotokopisi ile birlikte aslı istenmektedir. SGK çalışanlarından işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü, kurumdan aldığı izin belgesi olmalıdır. Şirket sahiplerinden de, ticaret oda kaydı, şirketin güncel vergi levhası, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve imza sirküleri talep edilmektedir. Çiftçilerden de ziraat odasının verdiği çiftçi belgesine ek olarak tarım ve hayvancılıktan elde ettiği gelir makbuzları talep edilmektedir. Öğrenci belgesinin orijinali ve fotokopisini öğrencilerin sunması gerekmektedir.

Belirttiğimiz bu bilgiler doğrultusunda Belçika Konsolosluğu Vize İşlemlerinde bu evrakları talep etmektedir. Ek olarak reşit olmayan kişilerin aile bireylerinden alınan muvafakatname resmi olarak temin edilmelidir. Çalışmayan kişilerden ise sponsora ait bilgiler istenmektedir.

Başkent Vize, yetkili firma olarak sizin için gerekli olan evrakları hazırlamakla yükümlüdür. Vize işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için eksiksiz ve hatasız bir şekilde evrakları hazırlıyoruz. Bu sayede vizenizin reddedilmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalmanızı önlemekteyiz.

Belçika Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top