Vize Danışma Merkezi

Danimarka Vize

Danimarka Vize2022-12-15T14:58:19+00:00

Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Danimarka, Schengen üyesi bir ülke olarak ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep etmektedir. Yeşil, Kırmızı, Siyah ve Gri pasaport sahiplerinden 180 gün içerisinde 90 gün süre ile vize talep edilmemektedir. Ancak uzun süreli seyahatler için bu pasaport sahiplerinin de Danimarka Vize Başvurusu yapması gerekmektedir.

Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Turist Vizesi, Danimarka Ticari Vize, Danimarka Aile Ziyareti Vizesi, Danimarka Eğitim ve Araştırma Vizesi, Danimarka Transit Vizesi, Danimarka Kültürel, Spor ve Konferans Vizesi, Oturum İzni ve Danışma Vatandaşlığı vermektedir.

Belirtilen vize türlerinden kısa süreli olanlar yalnızca 90 gün süre ile Danimarka’da kalmaya hak vermektedir. Bu vize türlerine uygun olarak istenen evrakların vize başvurusu yapılabilmesi için hazırlanması gerekmektedir.

Danimarka vizesi almanız demek, kesin bir şekilde ülkeye giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Ülke sınır görevlileri bu konuda inisiyatif kullanabilmektedir. Bu nedenle evraklarınız hatasız şekilde düzenlenmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştiren firmamız, herhangi bir sebep ile vizenizin reddedilme olasılığını sıfıra indirgemektedir. Başkent Vize, evraklarınızın prosedüre uygun temin edilmesini, başvuru formunuzun doğru şekilde doldurulmasını, başvurunuzun ve randevu işlemlerinizin seyahat zamanına uygun yapılmasını sağlamaktadır.

VFS Global Danimarka Vizesi2021-11-13T17:21:49+00:00

Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka vize işlemleri için uluslar arası bir firma olan VFS Global’i yetkilendirmiştir. Başkent Vize olarak VFS Global yetkilisi ve Danimarka Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili firmayız. Tüm vize türlerinde danışmanlık hizmeti almak için ofislerimize başvurabilirsiniz ya da iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Danimarka Vize Ücretleri

Danimarka vize ücretini, Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği belirleyebilmektedir. Vizeniz kısa süreli ya da uzun süreli olmasına göre vize ücreti de değişmektedir. Aynı zamanda vize türlerine göre de değişim gösterebilmektedir.

Bazı vize türlerinde, vize ücreti güncel döviz kuruna göre hesaplanmaktadır. Bir diğer etken ise vize başvuru sayısıdır, başvuru sayısı da vize ücretini etkileyebilmektedir. Bilmeniz gereken bir konu da vize ücretinin vizenizin reddedilmesi gibi bir durumda iade edilmiyor olduğudur. Başvuru merkezine vize ücretinin nakit olarak yapılması gerekmektedir. Vize ücretleri ile ilgili güncel bilgi almak ve detayları öğrenmek için ofislerimize uğrayabilirsiniz ya da iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz. Başkent Vize, ücretler dahil her konuda danışmanlık gerçekleştirmektedir.

Danimarka Vize Randevusu2021-11-13T17:21:20+00:00

Danimarka Vize Randevusu alınması biyometrik veri ibrazının yapılması ve evrakların teslim edilmesi için önem taşımaktadır. Başkent Vize, tüm işlemlerinizin yanı sıra randevu işleminizi de gerçekleştirmekte olduğu için sorunsuz bir şekilde vizenize kavuşabilmektesiniz.

Danimarka vize başvurunuzu ve randevu işlemlerinizin zamanlaması önemlidir. Başvurunuzun resmi tatillere denk gelmesi durumunda işlemleriniz aksayabilir ve seyahat planınızda sorun çıkabilir. Uçak ve otel rezervasyonlarınız yanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmanızı Başkent Vize önlemektedir.

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:21:02+00:00

Danimarka vatandaşı olan kişi ile ya da oturum izni olan kişiyle aile birleşimi yapılması durumunda Danimarka Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapılmalıdır. Aile birleşimi başvurusu için genel olarak belirlenen evrakların yanında eş ve çocuklar içinde belgeler istenmektedir.

Evlilik cüzdanı, nüfus kayır örneği, eski evlilikler varsa boşanma kararı, dil yeterliliği gibi konularda evraklar talep edilmektedir. Aile birleşimi vizesine kayıtlı partnerler, eşler, birlikte yaşayanlar ve 15 yaşın altında olan çocuklar için başvurulabilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden Başkent Vize’ye ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T17:20:41+00:00

Danimarka’da oturum izni alan ya da Danimarka vatandaşı olan ailenizi, akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız Danimarka Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Danimarka vizesi için gerekli olan evrak ve belgeler bu vize türünde de istenmekte olup, bir de Danimarka’dan gelecek olan davetiye talep edilmektedir. Davetiye mail ya da fax olarak temin edilebilmektedir.

Davetiyede davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, konaklanacak yerin açık adresi, seyahat masraflarını kimin karşılayacağı, ziyaretin hangi amaçla yapıldığı, seyahat tarihleri yer almalıdır. Ek olarak davetiye gönderen kişinin oturum izni veya Danimarka vatandaşının pasaport bilgisi gerekmektedir. Gerekli olan her şey yetkili firmamız tarafından hazırlanmaktadır

Danimarka Turist Vizesi2021-11-13T17:20:22+00:00

Danimarka’yı keşfetmek için Danimarka Turist Vizesi alınmalıdır. Schengen vizesi olan diğer ülkeleri de görmek istemeniz durumunda evrakların o şekilde hazırlanması gerekmektedir. Giriş yapacağınız yerler ve tarihleri belirtilmelidir. Önemli bir diğer nokta ise vizenizi aldıktan sonra Schengen bölgesine önce Danimarka’dan giriş yapmanız gerektiğidir.

Danimarka Turist Vizesi işlemlerinizi profesyonel olarak gerçekleştirmekte olan Başkent Vize, aynı zamanda gidiş, dönüş uçak biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da sizin için hazırlamaktadır. Gezip görebileceğiniz yerler hakkında da firmamızdan bilgi alabilmektesiniz. Detaylı bilgi ve başvuru işlemleri için ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Danimarka Ticari Vize2021-11-13T17:19:53+00:00

Ticari vize türü kısa süreli seyahatler için verilmektedir. Danimarka Ticari Vize başvurusu iş seyahatleri için alabileceğiniz bir vizedir. Danimarka’da ortaklığınız bulunan şirket ya da kurumdan gelen davetiyeye ihtiyacınız vardır.

Davetiyenin Danimarka Konsolosluğu’nun belirlediği kurallar dahilinde hazırlanmış olması ve içeriğinde istenen bilgilerin olması önemlidir. Türkiye’deki firma ile Danimarka’daki firma arasındaki ilişki fatura, sözleşme ve benzeri evraklarla kanıtlanmalıdır.

Eğer seyahatiniz fuar, ticari organizasyon, konferans ve seminer gibi sebeplerden yapılmaktaysa giriş kartı, giriş bileti veya ticari organizasyonun bilgilerini içeren dokümanlar davetiye ile beraber gönderilmelidir.

Danimarka Ticari Vize başvurunuzu şahsınız adına yaparak, evrak karışıklığı, yanlış evrak temini, yanlış bilgilerin aktarılması ve eksik belge olması gibi durumların önüne geçmekteyiz. Bu tür karışıklar vizenizin reddedilmesine sebep olabileceği için Başkent Vize ile çalışmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:18:32+00:00

Danimarka vizesi için talep edilen evraklar, başvuru formu ve belgeler vize türlerine göre talep edilmektedir. Ek olarak meslek durumunuza göre bir takım evraklar da istenmektedir. Vize başvuru işlemi için gerekli evraklara Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği karar verebilmektedir. İlaveten gerekli evraklar konusunda güncelleme yapabilmektedirler.

Genel olarak Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar bunlardır:

Öncelikle başvuru formunun kurallara uygun doldurulması önemlidir. Pasaportunuzun geçerliliği vize işlemleri için uygun olmalıdır. Güncel ve prosedüre uygun olarak biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin hazırlanması önemlidir. Seyahat sürenize uygun bir şekilde seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir. Maddi duruma ilişkin evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. Danimarka Konsolosluğu’na Türkiye’ye döneceğinize dair taahhüt eden dilekçe yazılmalıdır. Seyahat planınızı kanıtlayacak evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. Çiftçilerden çiftçi belgesi istenmektedir. SGK çalışanlarının son 3 ayın işe giriş bildirgesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan öğrencilerin öğrenci belgesi talep edilmektedir. Şirket sahiplerinden, vergi levhası, şirket faaliyet belgesi, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri, ticaret odası tescil nüshası ve yetki belgesi evrakları hazırlanmalıdır. Ev hanımlarından ise sponsor olacak kişinin mali ve mesleki durumu ile sponsorun dilekçesi olmalıdır.

Belirlenmiş evrakların resmi olması zorunludur ve gerekli görülen prosedürler çerçevesinde hazırlanmalıdır. Başkent Vize’den aldığınız danışmanlık hizmeti evraklar konusunda hiçbir sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Bu da vizenizin kolay ve kısa sürede onaylanacağı anlamına gelmektedir.

Danimarka Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top