Vize başvurusu işlemlerinin yaklaşık olarak 1 ay önce yapılması en doğrusudur. 1 ay önceden yapacağımız başvuru işlemlerinizi, Almanya konsolosluğu Almanya Vize Randevusu olmadan değerlendirmeye almamaktadır. Bu sebeple vize işlemlerinde randevu alınması zorunluluktur. Randevularda biyometri veri ibrazı yapılmakta olduğu için de randevu alınması önemlidir.

Almanya ve Türkiye resmi tatilleri vize randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde vize işlemi maksimum 15 gün içinde sonuçlanacakken bu süreç uzayarak sizin seyahat planlarınızı da etkileyebilir. Vize işlemlerinde uzman olan firmamız bu ve buna benzer durumlardan sizi kurtarmaktadır.

Başkent Vize, evraklarınızın doğru ve resmi şekilde toplanması, başvurunuzun yapılması ve randevunuzun alınması gibi tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken güncel bilgilerden yararlanarak, her adımın kontrolünü sağlamaktadır. Bu sayede vizenizin reddedilme olasılığını sıfıra indirgemektedir. Yaklaşık olarak da 15 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlandırılmaktadır.