Kesin olarak doldurmanız gereken DS 160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formuna ek olarak Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir:

Usulüne uygun şekilde güncel biyometrik fotoğraf çekilmelidir. 10 yıl içinde çıkarılmış, 2 sayfası boş olan pasaport olmalıdır. Eğer varsa eski pasaportta beraberinde sunulmalıdır. Vize türüne göre vize ücretinin de yazılması gerekmektedir. Amerika göçmen olmayan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Banka hesabı cüzdan bilgileri gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar düzenlenmelidir. Seyahat rezervasyonlarına ilişkin evraklar oluşturulmalıdır. Vize mülakatı Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilirken parmak izi de alınmaktadır.

Gereken tüm evrakların doğru şekilde hazırlanması çok önemlidir. Evrakları hazırlayarak başvurunuzu yapmakta ve randevu tarihinizi almaktayız. Sizin şahsen yapmanız gereken tek şey, mülakata katılmak ve parmak izi vermektedir. Bunun dışında resmi sürece ilişkin tüm belgelerin hazırlanması tamamen firmamıza aittir. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşmanızı evraklarınız tam olması ile engellemekteyiz.