Avusturya’da yaşayan biri ile evlilik yapmanız durumunda Avusturya Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak bunun için 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Evlilik yapan kişilerin evlenme cüzdanı fotokopisi evraklar arasında olmalıdır. Ayrıca Avusturya’daki eşin oturum izni ya da uzun süreli oturum izni olması gerekmektedir.

Avusturya’daki eş kırmızı – beyaz – kırmızı kart sahibi olmalıdır. Avrupa birliği mavi kartı sahibi olması gerekmektedir. Tabi ki bir de Avusturya vatandaşı olmalıdır. Konaklanacak yer ile ilgili aileye yeterli olduğunu gösteren evraklar olmalıdır.

Avusturya’da bulunan eşin yaşam standartlarını karşılayacak bir gelire sahip olması gerekmektedir ve resmi bir sağlık sigortası olmalıdır. Evlilik dışında, bir aile üyesi Avusturya vatandaşı olan çocuklarda aile birleşimi başvurusu yapabilmektedir.

Aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin dil yeterliliği Avrupa Dil Komisyonunun belirlediği çerçevede Almanca olarak ispatlanmalıdır. A1 seviyesi, gündelik yaşamda kendini ifade etmeye yardımcı olabildiği için aile birleşimi vize başvurusunu yapabilmeniz için yeterlidir. A2 ve B1 seviyesinde olmanız durumunda oturum izninizi uzatabilmektesiniz. Bu seviyelerde girdiğiniz sınavdan dil yeterliliği sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi 6 ay olmakla birlikte, bu tarih kısalabilmektedir. Diğer vize türlerinden daha uğraştırıcı olan aile birleşimi vizesi işlemlerinizin en kısa sürede sonuçlanması için yetkili firmamıza başvurabilirsiniz. Başkent vize olarak işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için profesyonel olarak çalışmaktayız.