Vize işlemleriniz için gerekli olan evrakları temin ederken maksimum 3 ay içinde alınmış güncel evraklar olmasına özen göstermekteyiz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi gibi belirli kurallara uygun bir şekilde evraklarınız hazırlanmaktadır. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durum profesyonel çalışmalarımız sayesinde engellenmektedir.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Avusturya Konsolosluğu tarafından şu şekilde açıklanmaktadır;

Vize türüne uygun olarak doldurulan başvuru formu gerekmektedir, Vize türüne, süresine ve benzeri etkenlere yönelik istenen vize ücreti ödenmelidir, Geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır, Biyometrik fotoğrafınız prosedüre uygun şekilde olmalıdır, Nüfus cüzdanınızın fotokopisi ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneği evraklara eklenmelidir, Vize talep dilekçesi, vize türüne göre oluşturulmalıdır, Finansal durumunuzu belgeleyen evrakların temin edilmesi gerekmektedir, Mesleki durumla paralel olan evraklar hazırlanmalıdır, Seyahat sağlık sigortası seyahat süresine göre düzenlenmelidir, Gidiş – dönüş biletleri ve konaklama bilgileri gibi seyahat planını onaylayacak evraklar hazırlanmalıdır, Reşit olmayan kişilerden muvafakatname alınmaktadır.

Çalışma durumunuza göre hazırlanması gerekli olan evraklar şöyledir:

SGK’lı çalışan kişinin; SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu ve çalıştığı kurumdan alınan izin belgesi gerekmektedir. Başvuru sahibi çiftçi ise ziraat odasından alınan Çiftçi Belgesi’nin fotokopisi ile birlikte aslına ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrencilerden öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi talep edilmektedir. Şirket sahiplerinden ticaret odası kaydı, vergi levhası, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve imza sirküleri talep edilmektedir. Bu belgelerin meslek durumunuza ve seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanması vizenin onaylanması bakımından çok önemlidir. Bunu dikkate alarak vize işlemleri dosyası, sizin için gerekli olan evraklarla eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmaktadır.