Belçika Aile Birleşimi Vizesi, D tipi yani uzun süreli vize olarak geçmektedir. Evlilik ya da aile bireyi ile birleşme durumunda alınmaktadır. 18 yaş altı çocukları ve eşi kapsayan bir vize türüdür. Evlilik cüzdanı öncelikle istenmektedir.

Belçika’daki eşten finansal duruma ilişkin belgeler, vatandaşlık bilgileri, yaşam koşulları hakkında belgeler, gelirin yeterli olup olmadığına dair evraklar, nüfus kayıt / doğum belgesi evrakları istenmektedir. Dil yeterliliğine dair belgeler de Türkiye’deki eşten talep edilmektedir.

İlaveten, başvuru yapacak olan kişinin yaşının en az 21 olması gerekmektedir. Tam olarak oturum izni alınabilmesi için 3 yıl evli kalınması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruları sormak için bizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Başkent Vize, size aile birleşimi hakkında detaylı bilgi vermektedir. Gerekli olan evrakları temin ederek, işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamaktayız. Hızlı ve kolay bir şekilde Belçika aile birleşimi vizenizin onaylanması için kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan profesyonel bir firmayız.