Belçika’da ikamet eden çok özlediğiniz ailenizi ya da dostlarınızı görmek için Belçika Vizesi Aile/Akraba Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Belçika vizesi için gerekli olan evrakları yazdığımız kısımda geçerli olan evraklar bu vize türünde de geçerlidir.

Aile ve arkadaş ziyareti için vize başvurusunda bulunurken Belçika’dan gelecek olan davetiye en önemli evraktır. İngilizce ya da Belçika dillerinden birisinde hazırlanması gereken bu davetiyede, davet eden kişinin kimlik bilgileri, davet eden kişi ile akrabalık dereceniz, iletişim bilgileri, konaklanacak yer bilgisi, seyahat tarihleri ve masrafları kimin karşılayacağı gibi bilgilerinde bulunması zorunludur.

Davet eden kişinin oturum kartı bilgisi, aile toplum kağıdının aslı ve son 3 aylık maaş bordrosu bilgileri olmalıdır. Ancak bu evrakların tam olarak temin edilmesi durumunda vizeniz onaylanacaktır. Yetkili firmamız aile ziyareti vizesindeki tüm işlemleri sizin için doğru şekilde gerçekleştirerek vizenizi almanızı sağlamaktadır.