Bulgaristan vatandaşı olan kişi ile aile birleşimi için Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi alarak oturum hakkı kazanabilmektesiniz. Fakat bunun için genel olarak temin edilmesi gereken evraklara ek belgeler sunulmalıdır.

Aile birleşimi vizesi, D tipi yani uzun süreli oturum izni verilen bir vize türüdür. Çocukları ve eşi kapsayan bir vizedir. Başvuru sahibi ile beraber, Bulgaristan’da ikamet eden eşinde sunması gereken evraklar vardır. Evlilik kayıt örneği, kira ya da tapu belgeleri, finansal duruma ilişkin evraklar, sabıka kaydı, vatandaşlık kimlik bilgileri gibi evraklar temin edilmelidir.

Evraklar hazırlanırken noter tasdikli olması, resmi olması ve prosedüre uygun olması önemlidir. Herhangi bir eksik evrak olması durumunda vizeniz reddedilebilmektedir. Ayrıca uzun süreli vize olduğu için vize ücreti de değişim gösterebilmektedir.

Eğer çocuğunuz varsa, doğum belgesi gerekmektedir. Bulgaristan’daki kişinin oturum izni, Bulgar pasaport bilgileri de gerekmektedir. Evliliğin sahte olmadığına dair noter onaylı taahhütname gerekmektedir.

Başkent Vize, yetkili firma olarak oturum hakkı veren bu vize türü hakkında sizi detayları ile bilgilendirmektedir. Evraklarınızı resmi olarak hazırlamakta, doğru sıralama ile yetkili mercilere sunmaktayız. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan vizenizi en hızlı ve kolay şekilde almanızı sağlıyoruz.