Çek Cumhuriyeti oturum izni almış ya da vatandaşlığı olan kişi ile evlilik yapmanız durumunda veya aile bireylerinizden birisinin olması durumunda Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Bunun için akrabalık durumunu kanıtlayan belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Evlilik söz konusu ise evliliği kanıtlayıcı evrakların olması gerekmektedir. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde bulunan kişinin finansal durumuna ilişkin ve ev ve yaşam koşullarını gösteren belgelerde istenmektedir. Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan kişinin doğum belgeleri ve pasaport belgeleri aile birleşimi vizesi başvurusu için gerekmektedir.

Aile birleşimi vizesi alınırken evin aile için yeterli olup olmayacağı, Çek Cumhuriyeti’nde ikamet eden kişinin gelirinin yeterlilik durumu ve benzeri etkenler büyük önem taşımaktadır. Ek olarak dil yeterliliği de Türkiye’deki eş için gerekmektedir. Boşanma ve eski eşin vefatı gibi durumlarda bunlara dair evraklar da dosya içinde istenebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi vizesi, biraz daha uğraş gerektiriyor gibi gözükse de vize işlemleri işinde uzman olan firmamız sizin için işlemleri sorunsuz olarak halletmektedir. Eş ve çocukları kapsayan aile birleşimi vizesinin en kısa sürede ve kolay bir şekilde olumlu sonuçlanmasını gerçekleştirebilmekteyiz.