Danimarka vizesi için talep edilen evraklar, başvuru formu ve belgeler vize türlerine göre talep edilmektedir. Ek olarak meslek durumunuza göre bir takım evraklar da istenmektedir. Vize başvuru işlemi için gerekli evraklara Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği karar verebilmektedir. İlaveten gerekli evraklar konusunda güncelleme yapabilmektedirler.

Genel olarak Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar bunlardır:

Öncelikle başvuru formunun kurallara uygun doldurulması önemlidir. Pasaportunuzun geçerliliği vize işlemleri için uygun olmalıdır. Güncel ve prosedüre uygun olarak biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin hazırlanması önemlidir. Seyahat sürenize uygun bir şekilde seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir. Maddi duruma ilişkin evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. Danimarka Konsolosluğu’na Türkiye’ye döneceğinize dair taahhüt eden dilekçe yazılmalıdır. Seyahat planınızı kanıtlayacak evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. Çiftçilerden çiftçi belgesi istenmektedir. SGK çalışanlarının son 3 ayın işe giriş bildirgesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan öğrencilerin öğrenci belgesi talep edilmektedir. Şirket sahiplerinden, vergi levhası, şirket faaliyet belgesi, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri, ticaret odası tescil nüshası ve yetki belgesi evrakları hazırlanmalıdır. Ev hanımlarından ise sponsor olacak kişinin mali ve mesleki durumu ile sponsorun dilekçesi olmalıdır.

Belirlenmiş evrakların resmi olması zorunludur ve gerekli görülen prosedürler çerçevesinde hazırlanmalıdır. Başkent Vize’den aldığınız danışmanlık hizmeti evraklar konusunda hiçbir sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Bu da vizenizin kolay ve kısa sürede onaylanacağı anlamına gelmektedir.