Dubai Vize Randevusu almak gibi bir zorunluluktan bahsedilmemektedir. Yani şahsen randevuya gitme zorunluluğu yoktur. İşlemleri Başkent Vize danışmanlığında online olarak gerçekleştirebilmektesiniz. İşlemler zaten kısa bir sürede sonuçlandırılmaktadır. Ancak vizenizin reddedilmemesi açısından başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurması, istenen evrakların prosedüre uygun temin edilmesi gerekmektedir.

Dubai vizesi genellikle 72 saatte değerlendirilip, sonuçlandırılmaktadır. Başvurular yapılırken Türkiye’nin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatilleri göz önünde bulundurulmalıdır. Zira resmi tatillere denk gelen işlemlerin sonuçlanması normalden daha uzun sürmektedir.

Ek olarak cumartesi / Pazar yerine, resmi tatillerinin Cuma / cumartesi olduğu da unutulmamalıdır. Başkent Vize, tüm ayrıntıları dikkate almaktadır ve titiz bir şekilde vize işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Vize işlemleri 48 ila 72 saat arasında sonuçlandığı için firmamız 1 hafta önceden başvurunuzu yapmayı tercih etmektedir. Değerlendirme işlemleri ve sonuçlar Dubai Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Sizin için takip ederek sonuçlardan hemen sizi haberdar etmekteyiz.