Fransa’da ikamet eden eşinizin ya da bir akrabanızın yanına yerleşmek için Fransa Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Fakat bu vize türüne başvurmadan önce çalışma iznine ve oturum iznine dair belirlenen koşulların gerektirdiği kriterlere uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Akrabanızın yanına gidiyorsanız, o kişinin minimum 1 yıldır Fransa’da ikamet ediyor olması gerekmektedir ve ikamet iznine sahip olmalıdır. Eğer Fransa vatandaşı ile evlilik yaptıysanız ve onun yanına gitmek istiyorsanız; o kişinin finansal gelirine ve yaşam koşullarına ilişkin evraklar talep edilmektedir. Ayrıca beraber yaşanılacak konutun kişiler için birlikte yaşamaya uygun olması gerekmektedir.

Fransa’da ikamet eden kişinin de Fransa yetkili mercilerine bazı belgeleri sunması talep edilebilmektedir. Birçok prosedür ve hususa dikkat edilerek hazırlanması gereken evraklar aile birleşimi vizesinde biraz daha karışık olabilmektedir.

Fakat tüm vize işlemleri adımlarınız ile ayrıntılarına dikkat ederek ilgilenmekteyiz. Başkent Vize firması olarak sizin için her işlemi dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilmekte ve vizenizin reddedilmesinin önüne geçmekteyiz.