Hollanda aile birleşimi için evli, birlikte yaşayan ya da bir ilişkisi olan kişiler başvurabilmektedir. Hollanda vatandaşı ile bu tür bir ilişkiniz var ise doğrudan oturum izni alabilmektesiniz. Belirli zamanlarda Türkiye’ye dönmek gibi zorunluluk artık bulunmamaktadır.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi için birlikte yaşama ya da yaşamama gibi bir durum fark etmemektedir. Hollanda’da ikamet eden kişinin gelir miktarı önem taşımaktadır. Çalıştığı yer ile en az bir yıllık bir sözleşmesi olmalı ve en az asgari ücret seviyesinde bir gelirinin olması gerekmektedir.

Aile birleşimi vizesinde dikkat edilmesi gereken nokta maaşla ilgilidir. Yapılan iş sözleşmesi mutlaka evraklar arasında olmalıdır. Sosyal sigortalar kurumu ve benzeri yerlerde yapılan incelemelerde maaş ya da maaş bildirimi hakkında veyahut çalışma koşulları ile ilgili bir çelişki bulunuyorsa Çalışma Bakanlığı bu durumları tespit edebilmektedir. Ek olarak iş verenin soysal sigortasının ödenip ödenmediğini de öğrenebilmektedir. Eğer evlilik yoksa ilişkiye dair detayları fotoğraf ve benzeri gibi evraklar ile talep edilmektedir. Hollanda’da bulunan yetkililer ile yapılacak mülakatta bunlar gösterilmektedir.

Hollanda’da ikamet edilebilmesi için öncelikle MVV başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu başvuru olmadan oturum izni reddedilmektedir. Aile birleşimi vizesi almak ve Hollanda’da oturum hakkına sahip olmak istiyorsanız yetkili Başkent Vize ile görüşerek hiçbir sorunla karşılaşmadan vizenizi alabilir ve seyahatinizi planladığınız gibi gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için biletinizi dahi ayarlayabilir ve hiçbir prosedürle uğraşmadan keyifli bir yolculuk yapmanızı sağlayabiliriz.