İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, İngiltere vatandaşı ile evlilik yapmanız durumunda başvurmanız gereken vize türüdür. Bu vize türünde ek olarak birçok evrak talep edilmektedir. Eşiniz ile evliliğinize dair belgeler; İngiltere’deki eşin çalışma, gayrimenkul durumu, finansal durumu, vatandaşlık bilgileri, vergi ödemeleri; aile birleşimi sertifikası gibi evraklar talep edilmektedir.

İstenilen belgeler İngiltere’deki eşin iş veren ya da çalışan olmasına göre değişim gösterebilmektedir. Aynı şekilde Türkiye’deki eşinde mesleki durumunu gösterir belgeler dosya eklenmelidir. Daha önce evlilik yapılmış ise buna ilişkin belgeler talep edilmektedir. İngiltere’deki eşin ikamet durumuna göre tapu belgesi, mortgage dökümleri, kira defteri, Council Tax belgeleri, güncel faturaları istenebilmektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi almak diğer vize türlerinden çok daha zahmetlidir diyebiliriz. Bu vize türünde gerekli olan birçok evrak bulunması herhangi bir karışıklığa yol açabilmekte ve vizeniz reddedilebilmektedir. Ancak Başkent Vize olarak İngiltere Aile Birleşimi Vizenizin gerektirdiği tüm işlemleri titiz bir şekilde yürütmekteyiz.