İngiltere Büyükelçiliği, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinden vize almalarını talep etmektedir. Diplomatik (Kırmızı / Siyah) pasaport sahipleri ise İngiltere Vize Başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde 90 gün süre ile muaf olabilmektedir.

İngiltere’den diğer ülkelere gidecek kişiler İngiltere Transit Vize başvurusu yapmalıdır. Fakat geçiş seyahatiniz 24 saat içinde tamamlanacaksa ve gideceğiniz ülkenin tüm vize şartlarını yerine getirdiyseniz İngiltere Transit Vize işlemlerinden muaf olabilmektesiniz.

İngiltere vizesi, Schengen ülkelerine seyahat etmenizi mümkün kılmamaktadır. Sadece Birleşik Krallık ülkeleri olan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e İngiltere vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Ancak bunun içinde önce İngiltere’ye giriş yapmanız zorunludur.

İngiltere’ye düzenli seyahat etmenizi gerektiren tedavi, aile ziyareti, bilimsel araştırma, akademik çalışma, nişanlı ya da eş ziyareti, sık olan iş görüşmeleri gibi durumlar belgelendiği zaman uzun dönemli vize başvurusu yapılabilmektedir.

Bu uzun dönemli vize başvuruları için verilen izin süreleri 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl gibi sürelerden oluşmaktadır. Vize başvurunuzu yaparken seyahat amacınız ve kalmanız gereken süreye göre başvurunuzun gerçekleştirilmesi önemlidir. Aksi takdirde 6 ay sonra ülkeden çıkmak zorundasınız.

İngiltere vize işlemleri için Başkent Vize danışmanlık firmasına başvurmanız vize işlemlerinizin en doğru şekilde yürütülmesine olanak sağlayacaktır. Vize işlemlerinizde sizden istenilen evrakların resmi olarak ve doğru şekilde hazırlanması vizenizin olumlu sonuçlanması için çok önemlidir ve profesyonel hizmetimiz sayesinde biz bunu gerçekleştirmekteyiz.