Schengen ülkelerinden birisi olan İspanya 90 gün olan kısa süreli seyahatler için İspanya Schengen Vizesi istemektedir. 90 günü aşan uzun süreli vizeler ise İspanya Ulusal Vize gerektirmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İspanya Vize Başvurusu yapmalıdır.

Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri ise İspanya Konsolosluğu tarafından 180 gün içerisinde 90 gün süren seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

İspanya Vize Başvuru Türleri;

İspanya Turistik Vize, İspanya Ticari Vize, İspanya Aile Ziyareti Vizesi, İspanya Transit Vize, İspanya Çalışma Vizesi, İspanya Gemici Vizesi, İspanya Konferans Vizesi, İspanya Öğrenci Vizesi (90 günü aşmaktadır), İspanya Aile Birleşimi Vizesi (AB vatandaşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır), İspanya Ulusal Vize (D tipi) vize türlerinden seyahat amacına uygun olana başvuru yapabilmemiz için yetkili firmamızı arayabilmektedir.

Tüm bu farklı vize türleri farklı evraklar gerektirebilmektedir. İspanya vize işlemleri ve gerekli evraklar diğer ülkelerden biraz daha karışık olabilmektedir. Profesyonel olan Başkent Vize firmamızdan destek almanızda yarar vardır. Sizin adınıza tüm vize işlemlerinizi hatasız şekilde yerine getirerek vize almanızı garantilemekteyiz.

İspanya vize başvurusu yaparken pasaportunuzun geçerlilik süresi önemlidir. Biyometrik veri ibrazı yapılacağı için prosedürleri dikkate almanız gerekmektedir. VIS ibaresi olmayan kişilerin biyometri işlemini kesinlikle gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu tür tüm detayları sizin için dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.