İsveç Vize Başvurusu

İsveç seyahatlerinde Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İsveç Vize Başvurusu yapmalıdır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Kırmızı / Siyah) pasaport sahibi olanlar 180 gün içerisinde 90 gün seyahat yapma koşulu ile vizeden muaf tutulabilmektedir.

İsveç Konsolosluğu, başvuru evraklarının hazırlanması, başvuru yapılması ve randevu alınması için akreditasyon sahibi başvuru merkezlerine yetki vermektedir. Sizin adınıza Başkent Vize, evraklarınızın temin edilmesi, başvurunuzun yapılması ve randevu alınması gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.

Bu durumda hiçbir prosedür ile uğraşmadan vizenize kavuşabilirsiniz. Başvuru işlemi yapılırken evrakların sizin durumunuza uygun şekilde hazırlanması önemlidir. Seyahat amacınızın doğru ve net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

Schengen ülkelerinden birisi olan İsveç, vize başvurusu işlemlerinde evrak eksikliği, yanlış bilgi ya da hatalı belge gibi işlemlerde vizenizi reddedebilmektedir. Schengen vizesi almak için İsveç Büyükelçiliği’nin belirlediği prosedürlere uymak bu açıdan çok önemlidir. Resmi işlemleri prosedürlere uygun olarak yapan profesyonel bir firma olarak sizin için vizenizi almanızı garantilemekteyiz.