Meksika vizesi almanız için ziyaret amacınıza uygun evrakların dosyalanması gerekmektedir. Evrakları hazırlarken gerekli prosedürleri takip etmek ve ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Meksika için alabileceğiniz Meksika Ticari Vizesi, Meksika Turist Vizesi, Meksika Öğrenci Vizesi, Meksika Aile Ziyareti Vizesi ve Meksika Aile Birleşimi Vizesi alınabilmektedir. Bu vize türlerine gerekli olan evraklar değişim gösterebilmektedir. Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;

  • Güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
  • Süresi dolmamış prosedüre ve seyahat amacınıza uygun pasaportunuz olmalıdır.
  • Banka hesap cüzdanı bilgileriniz evraklar arasına eklenmelidir.
  • Özellikle ticari vize ve aile ziyareti vizesi için Meksika’dan davetiye temin etmelisiniz.
  • Seyahat rezervasyon bilgileri (Uçak gidiş, dönüş biletleri ve konaklama rezervasyonları) bulunmalıdır.
  • Seyahat sağlık sigortanızın düzenlenmesi gerekmektedir.

Meksika Konsolosluğu, evraklarınızın eksiksiz, prosedüre uygun olması ve resmi olması, bilgilerin tutarlı olması konusunda oldukça katıdır. Vizenizin onaylanması için en çok dikkat ettikleri nokta ise başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönüşünü garanti eden maddi varlık, ailevi / sosyal bağları ya da öğrenim durumudur. Ülkeyi terk etmek gibi bir niyetinizin olmadığını düşünecek olurlarsa vizeniz reddedilmektedir.

Meksika vize başvurunuzu yaparken seyahat amacınıza göre evrakların düzenlenmesi gerekmekte olup bunun yanı sıra mesleki durumunuza göre istenen ek evraklar bulunmaktadır. Çalışan, emekli, öğrenci, ev hanımı, çalışmayan, şirket sahibi, memur olmanız gibi durumlara göre de farklı evraklar talep edilebilmektedir.

Meksika vizenizin onaylanmasını istiyorsanız Başkent Vize ile iletişime geçerek vizenizi şansa bırakmadan elde edin. Bizi aradığınız zaman gereken evrakları sizin için hatasız, doğru ve resmi bir şekilde hazırlamaktayız. Bu sayede sorunsuzca vizenizi alabilirsiniz.