Mısır’ın verdiği vizeler şu şekildedir; Mısır Turist Vizesi, Mısır Aile Ziyareti Vizesi, Mısır Ticari Vize, Mısır Öğrenci Vizesi. Seyahat amacınıza uygun olan vize başvurusunu yaparken de almanız gereken vize türüne uygun olan evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar içerisinde en önemli belge Mısır vize başvuru formudur. Formun eksiksiz doldurulması ve tamamen gerçeği yansıtan bilgileri içermesi gerekmektedir. Mısır vizesi başvurusu yaparken pasaportunuzun 10 seneden eski olmaması, yıpranmış ve yırtık durumda olmaması gerekmektedir. Ayrıca seyahat dönüş tarihinizden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Vize türüne göre belirlenen evraklar Mısır Vizesi alırken biraz karıştır. Seyahat amacınızı belirterek Başkent Vize’ye başvurduğunuz zaman sizin için net olarak aldığımız bilgiler doğrultusunda evraklarınızı resmi ve prosedüre uygun olarak temin edebilmekteyiz. Mısır Konsolosluğu, çalışma durumunuzu, finansal durumu, eğitim durumunu ve mal varlıklarını evraklar arasında görmek istemektedir.

Mısır vizesini alırken evrakların belirli kriterleri karşılaşması ve resmi olması önemlidir. Söylediğimiz noktalara ve daha ince ayrıntılara dikkat edilmesi vizenizi almanız için hayati önem taşımaktadır. Bu şekilde olmayan vize başvurularınızı Mısır Konsolosluğu geri çevirecektir. Vize işlemlerinizde yetkili olan Başkent Vize’den uzman desteği almak bu sebeple tahmin edemeyeceğiniz kadar önemlidir.