Yetkili firmamız ile beraber evraklarınızı ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırladıktan, başvuru formunuz doldurulduktan, tanımlanmış biyometrik veriniz ibraz edildikten sonra tüm bu dosya Slovenya Konsolosluğu tarafından incelenmesi için randevu alınması gerekmektedir. Başvuru dosyanızın sunumu Slovenya Vize Randevusu da gerçekleşmektedir.

Eksik olan evraklar bulunması durumunda ya da belgelerde bir tutarsızlık tespit edilmesi durumunda Slovenya Konsolosluğu vize yetkisi ile başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Bu sebeple seyahat amacınızı belirttiğiniz dilekçenin de dosya içinde bulunması önem taşımaktadır. Ek olarak evraklarınızı sizin için sorunsuz bir şekilde halledeceğimiz için sizin ne prosedürlerle ne de mülakat ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmasına ek olarak; seyahat amacınız çerçevesindeki gerekli evrakların dosyada yer alması önemlidir. Bir diğer deyişle, seyahat amacınız dışında dosyanızda bulunan bilgilerin başvuru formunda verilmesi ya da orjinali talep edilmesine rağmen fotokopisi olan evraklarla işlem yapılması vize reddine sebep olabilmektedir.

Seyahat amacınıza göre almanız gereken vize türündeki tüm evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi çok önemlidir. Herhangi bir eksiklik ya da yanlış evrak bilgisinin vizenizin reddedilmesine sebep olması durumu, gelecek dönemler içinde Slovenya’ya yapacağınız seyahatleri etkilemektedir.