Vize Danışma Merkezi

Fransa Vize

Fransa Vize2022-12-15T15:02:56+00:00

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Fransa seyahati yapacak olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinden ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerden Fransa Konsolosluğu, Fransa Vize Başvurusu yapmasını talep etmektedir. Fransa Schengen Vize İşlemi prosedürlerini uygulamaktadır.

180 gün içerisinde 90 gün süre ile muaf tutulan kişiler Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleridir. Kısa süreli vize taleplerini Fransa Büyükelçiliği direkt olarak kabul etmemektedir. Başkent Vize’ye başvurarak resmi ve doğru prosedürleri izleyerek kesin bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkili olan firmamıza başvurarak; Fransa Turist Vizesi, Fransa Ticari Vize, Fransa Aile Ziyareti Vizesi ve Fransa Aile Birleşimi gibi vize türlerini alabilmektesiniz. Karar verme yetkisi firmamızda olmasa da evraklarınızı ve başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirerek almanızı garanti etmekteyiz.

Fransa Büyükelçiliği, Vize türlerine göre evrak talep etmektedir. Fransa’nın verdiği vize türleri ise; Fransa Aile Birleşimi Vizesi, Fransa Öğrenim Vizesi, Fransa Erasmus Vizesi, Fransa Oturum Vizesi, Fransa Turist Vizesi, Fransa Ticari Vizesi, Fransa Gemici Vizesi, Fransa Aile Ziyareti Vizesi ve Fransa Transit Vizesi’nden oluşmaktadır.

Tüm vize türlerini kapsayacak şekilde, vizenizi temin etmenizde danışmanlık yapan profesyonel hizmet anlayışına sahip bir firmayız. Başkent Vize, işinizi şansa bırakmadan vizenizi temin etmenizi sağlayacak bir firmadır.

Fransa Vizesi Aile Akraba Ziyareti2021-11-15T13:23:57+00:00

Fransa’da ikamet eden arkadaşlarınızı ya da ailenizi çok özlediyseniz Fransa Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yaparak onları ziyaret edebilirsiniz. Genel olarak yukarıda belirttiğimiz evraklar bu vize türünde de geçerli olup; Fransa’da bulunan kişi ile yakınlığınızı gösteren ziyaret formu hazırlanmalıdır.

Fransa’dan sizi davet eden kişi tarafından gelecek olan davetiyede evraklar arasına eklenmelidir. Fransa’daki kişinin kimlik kartı ve oturum kartı gibi evraklar davetiyeye eklenmelidir. Eğer seyahat masraflarını sizi davet eden kişi karşılayacak ise onun finansal durumunu gösteren evraklarda eklenmelidir. Bu işlemlerin ayrıntılarına hakim olan yetkili Başkent Vize firması her şeyi sizin adınıza düşünmekte ve süreci sorunsuz bir şekilde sizler adına yürütmektedir. Bütün süreçler sonunda ise sizi bilgilendirmektedir.

Fransa Turist Vizesi2021-11-13T17:31:43+00:00

Eiffel’i hala görmediyseniz Fransa Turist Vizesi alarak Fransa’nın tüm güzelliklerine şahitlik edebilirsiniz. Sizin için gerekli olan tüm evrakları hazırlayarak; bunlara gidiş / dönüş uçak biletlerini ve otel rezervasyonlarınızı da eklemekteyiz. Harika ve hiçbir zorlukla uğraşamadan tatil yapmak için Başkent Vize ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fransa Ticari Vize2021-11-13T17:31:01+00:00

Fransa’ya iş seyahatiniz için gidiyorsanız Fransa Ticari Vize almanız gerekmektedir. Ticari vize alırken genel olan evrakların yanı sıra mesleki durumunuza ilişkin olan evraklara da fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir. Belgelerin güncel olması, bazılarının aslının ya da bazılarının fotokopilerinin talep edildiğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ticari vizede de, ziyaret vizesi gibi davetiye talep edilmektedir. Fransa’daki şirketten tamamen resmi ve prosedürlere uygun olarak hazırlanmış davetiyenin gelmesi gerekmektedir. Bu da evraklar içinde yer almalıdır. Tüm işlemleri sizin için gerçekleştirerek, uçak biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da yapabilmekteyiz. Hiçbir kaygınız olmadan seyahatiniz için hazırlanabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:30:40+00:00

Fransa’da ikamet eden eşinizin ya da bir akrabanızın yanına yerleşmek için Fransa Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Fakat bu vize türüne başvurmadan önce çalışma iznine ve oturum iznine dair belirlenen koşulların gerektirdiği kriterlere uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Akrabanızın yanına gidiyorsanız, o kişinin minimum 1 yıldır Fransa’da ikamet ediyor olması gerekmektedir ve ikamet iznine sahip olmalıdır. Eğer Fransa vatandaşı ile evlilik yaptıysanız ve onun yanına gitmek istiyorsanız; o kişinin finansal gelirine ve yaşam koşullarına ilişkin evraklar talep edilmektedir. Ayrıca beraber yaşanılacak konutun kişiler için birlikte yaşamaya uygun olması gerekmektedir.

Fransa’da ikamet eden kişinin de Fransa yetkili mercilerine bazı belgeleri sunması talep edilebilmektedir. Birçok prosedür ve hususa dikkat edilerek hazırlanması gereken evraklar aile birleşimi vizesinde biraz daha karışık olabilmektedir.

Fakat tüm vize işlemleri adımlarınız ile ayrıntılarına dikkat ederek ilgilenmekteyiz. Başkent Vize firması olarak sizin için her işlemi dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilmekte ve vizenizin reddedilmesinin önüne geçmekteyiz.

Fransa Vize Randevusu2021-11-13T17:30:19+00:00

Fransa Konsolosluğu, vize başvuru merkezi aracılığı ile randevu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Fransa Vize Randevusu Schengen ülkesi olduğu için alınmak zorundadır. Biyometrik veri ibrazı randevu esnasında gerçekleştirilmektedir. Başkent Vize olarak tüm evraklarınızı temin edip, başvurunuzu yapmamızın yanı sıra randevu işlemlerinizi de sizin için gerçekleştirebiliriz.

VFS Global Fransa Vizesi2021-11-13T17:30:00+00:00

Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkili olan VFS Global ofislerimizden Fransa vize başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. VFS Global başvuru merkezinden randevu alınması ve Fransa vize işlemlerinin VFS Global ofislerince yapılması gerekmektedir. Dünya çapında Fransa vize işlemleri ile ilgilenen VFS Global’ın yetkilendirilmiş ofisleri tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmektedir.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:28:44+00:00

Fransa seyahatinizde size uygun olan vize türü için evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Vize türlerine göre ekstra evraklar talep edilebilmektedir. Ek olarak kısa süreli ya da uzun süreli (D tipi) vizeler içinde evraklar değişim gösterebilmektedir. Ancak genel olarak Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar bunlardan oluşmaktadır:

Fransa Büyükelçiliği’nin belirlediği geçerliliğe sahip olan pasaport olmalıdır. Eğer varsa eski pasaportlarınızın ibraz edilmesi gerekmektedir. Fransa vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu’nun belirttiği kurallara uygun olarak çekilmiş biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. Nüfus cüzdanı fotokopisine ek olarak tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir. Başvuru sahibinin finansal durumunu belgeleyen evraklar temin edilmelidir. Emekli, işveren, çalışan olmanız gibi durumları göz önüne alarak vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Bağlı bulunduğunuz bir şirket bulunuyor ise güncel şirket evrakları gerekmektedir. Şirkette çalıştığınızı doğrulayıcı nitelikte belgeler olmalıdır. Seyahat planınızı kanıtlayan otel rezervasyonları ve uçak biletleri gibi evraklar olmalıdır. Acil tıbbi bakım, kaza riski ve benzeri durumlar için seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Fransa Vize Başvuru işlemlerinde meslek grubuna göre hazırlanacak evraklar ise şu şekildedir:

Emekli iseniz emekliliğinizi belgeleyen maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi, emekli olunan kurumdan alınan resmi yazı gibi evraklar olmalıdır. Devlet memuru iseniz kurumun antetli kağıdında resmi izin belgesi hazırlanmalıdır. Öğrenci olan kişilerden güncel ve orijinal öğrenci belgesi talep edilmektedir. Ek olarak imzalı ve kaşeli bir şekilde ebeveynlerin finansal durumu ile mesleki durumu belgelenmelidir. Avukatların, baro kaydı orijinali ve meslek kimlik kartı gerekmektedir. Doktorların, kurum kimlik kartına ek olarak kurumdan görev belirten izin belgesini resmi olarak temin etmesi gerekmektedir. Diş hekimleri, tabipler odası kaydı orijinalini temin etmelidir. Eczacıların, eczacı diploması fotokopisi talep edilmektedir. Çiftçilerden ise Ziraat Odası’ndan alınan ziraat sicil kaydı, topların tapusu ve tarım alanının tapusu istenmektedir. Reşit olmayan kişilerin muvakatnameye ihtiyacı vardır. Şirket sahiplerinin ise ticaret ve sanayi odası kaydı, şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri gibi belgeler talep edilmektedir.

Başkent Vize, evrakları size uygun şekilde, eksiksiz olarak temin etmektedir. Herhangi bir karışıklık oluşması ihtimalini düşünmenize bile gerek kalmadan sizin için vizenizi almayı garanti etmekteyiz.

Fransa Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top