Hindistan Vizesi Başvuru ve Randevu İşlemleri

Hindistan vizesi 2013 yılından itibaren Hindistan Devleti tarafından uygulanmaktadır. Diğer ülkelerde olduğu Hindistan vize başvurusunda da parmak izi uygulaması yapılmaktadır. Online olarak yapılan vize başvurusunun İngilizce yapılması gerekmektedir. Hindistan Büyükelçiliği tarafından İngilizce olmayan başvurular işleme alınmamaktadır.

Hindistan kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahatinizden bir hafta önce firmamıza danışarak vize işlemlerinizi yapmamızı sağlamanız yeterlidir. Hindistan Vize Başvurusu sonuçları yaklaşık olarak 2 gün gibi bir sürede sonuçlandırılmaktadır. Ancak çift uyruklu ve yabancı uyruklu vatandaşlar için bu süre 3 ila 4 iş günüdür.

Hindistan Konsolosluğu ile koordineli çalışan Başkent Vize, tüm vize işlemlerinizi başvuru ve randevu dahil sizin için gerçekleştirebilmektedir. Hindistan vize muafiyeti hakkı yalnızca Diplomatik (Kırmızı / Siyah) pasaport sahiplerine verilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri yetkili firmamıza başvurarak vize almalıdır. Vize başvurusu için belli bir takım evrakların toplanması gerekmektedir; bu evraklar ise Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Hindistan Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir