Vize Danışma Merkezi

İspanya Vize

İspanya Vize2022-12-15T20:27:48+00:00

İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Schengen ülkelerinden birisi olan İspanya 90 gün olan kısa süreli seyahatler için İspanya Schengen Vizesi istemektedir. 90 günü aşan uzun süreli vizeler ise İspanya Ulusal Vize gerektirmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İspanya Vize Başvurusu yapmalıdır.

Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri ise İspanya Konsolosluğu tarafından 180 gün içerisinde 90 gün süren seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

İspanya Vize Başvuru Türleri;

İspanya Turistik Vize, İspanya Ticari Vize, İspanya Aile Ziyareti Vizesi, İspanya Transit Vize, İspanya Çalışma Vizesi, İspanya Gemici Vizesi, İspanya Konferans Vizesi, İspanya Öğrenci Vizesi (90 günü aşmaktadır), İspanya Aile Birleşimi Vizesi (AB vatandaşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır), İspanya Ulusal Vize (D tipi) vize türlerinden seyahat amacına uygun olana başvuru yapabilmemiz için yetkili firmamızı arayabilmektedir.

Tüm bu farklı vize türleri farklı evraklar gerektirebilmektedir. İspanya vize işlemleri ve gerekli evraklar diğer ülkelerden biraz daha karışık olabilmektedir. Profesyonel olan Başkent Vize firmamızdan destek almanızda yarar vardır. Sizin adınıza tüm vize işlemlerinizi hatasız şekilde yerine getirerek vize almanızı garantilemekteyiz.

İspanya vize başvurusu yaparken pasaportunuzun geçerlilik süresi önemlidir. Biyometrik veri ibrazı yapılacağı için prosedürleri dikkate almanız gerekmektedir. VIS ibaresi olmayan kişilerin biyometri işlemini kesinlikle gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu tür tüm detayları sizin için dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

İspanya Turist Vizesi2022-12-15T20:25:18+00:00

İspanya Turist Vizesi

İspanya’nın her köşesini keşfederek bir tatil geçirmek için İspanya Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin alması gereken bu vize türü 90 gün süre ile İspanya’nın tadını çıkarmanızı sağlamaktadır.

Belirttiğimiz genel evraklara ek olarak mesleki durumunuzun etki ettiği ekstra evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz, sizin için tüm vize işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Ayriyeten gidiş, dönüş biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da size uygun şekilde yaparak harika bir tatil yapmanızı sağlayabiliriz.

VFS Global İspanya Vizesi2022-12-15T20:26:39+00:00

VFS Global İspanya Vizesi

İspanya Büyükelçiliği tarafından vize başvuru yetkilisi olarak sizin adınıza işlemlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz. Ayrıca dünya çapında bir firma olan VFS Global yetkilisi olarak vize işlemlerini profesyonel şekilde yürütmekteyiz.

VFS Global İspanya ve başka ülkeler için vize temin edilmesini sağlayan bir firmadır. VFS Global bünyesinde vizenizi almanızı garantileyen Başkent Vize, işlemlerinizin hatasız şekilde yürütülmesi için gerekli tüm detaylara sahiptir. Bizi arayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi2022-12-15T20:25:51+00:00

İspanya Aile Birleşimi Vizesi

İspanya vatandaşı olan biri ile aile birleşimi gerçekleştirdiğiniz zaman İspanya Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenen evraklar içinde İspanya’daki eşin vatandaşlık, gayrimenkul ve benzeri belgeleri istenebilmektedir.

Reşit olma durumunuza ya da olmamanıza göre evraklar gerekebilmektedir. Bunun dışında AB vatandaşı olanlar ve olmayanlar içinde İspanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Bazı evraklar İspanyolca noter tasdikli çeviri de gerektirebilmektedir.

Aile birleşimi vizesi alabilmeniz için eksiksiz ve hatasız şekilde temin ettiğimiz evraklar, başvurunuzu gerçekleştirmemiz ve randevunuzu almamız sonucunda vizenizin olumlu sonucunu beklerken siz sadece kendi hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Yetkili firma olarak biz sizin adınıza tüm detayları düşünmekteyiz.

İspanya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2022-12-15T20:23:36+00:00

Belirttiğimiz vize türlerinden başvuruda bulunacağınız vizeye uygun olarak evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Evraklarınızı seyahat amacınıza göre hazırlarken aynı zamanda İspanya’nın mesleki durumunuza yönelik istediği ek evrakları da size uygun olarak temin etmekteyiz.

İspanya Vize İçin Gerekli Evraklar genel olarak şu şekildedir;

Prosedüre uygun pasaportunuz olmalıdır. Seyahat amacınıza yönelik Schengen ya da ulusal başvuru formunu doldurmalısınız. Bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması önemlidir. Nüfus cüzdanınız gerekmektedir. Prosedürlere uygun ve güncel biyometrik fotoğrafınız bulunmalıdır. Finansal durumunuza ilişkin evraklar hazırlanmalıdır. Vize talep dilekçeniz hazırlanmalıdır. Mesleki durumunuza göre evraklar eklenmelidir. Seyahat planınızı destekleyen gidiş, dönüş biletleri ve konaklama rezervasyonları hakkında belgeler istenmektedir. Seyahat sağlık sigortanız düzenlenmelidir.

Gerekli olan bu belgeler genel olarak tüm vize işlemlerinizde talep edilmektedir. Ancak mesleki durumunuza ve reşit olma durumunuza göre değişiklik gösteren ek evraklar istenmektedir. Bu evrakların resmi, prosedüre uygun, doğru bilgileri içeren ve eksiksiz belgeler olması gerekmektedir. Bu durumların tam tersi olduğu takdirde vizeniz reddedilmektedir.

Vizenizin en kısa sürede onaylanması için Başkent Vize olarak sizin için tüm evrakları gerekli şekilde temin etmekteyiz. Seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun olarak hatasız ve eksiksiz hazırlanmış belgeler ile vize işleminiz garantilenmektedir. Profesyonel ve yetkili bir firma olarak sizi hiçbir işlemle uğraştırmadan vize işlemlerini adınıza gerçekleştirmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu2022-12-15T20:22:46+00:00

Schengen ülkelerinden birisi olan İspanya 90 gün olan kısa süreli seyahatler için İspanya Schengen Vizesi istemektedir. 90 günü aşan uzun süreli vizeler ise İspanya Ulusal Vize gerektirmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İspanya Vize Başvurusu yapmalıdır.

Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri ise İspanya Konsolosluğu tarafından 180 gün içerisinde 90 gün süren seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

İspanya Vize Başvuru Türleri;

İspanya Turistik Vize, İspanya Ticari Vize, İspanya Aile Ziyareti Vizesi, İspanya Transit Vize, İspanya Çalışma Vizesi, İspanya Gemici Vizesi, İspanya Konferans Vizesi, İspanya Öğrenci Vizesi (90 günü aşmaktadır), İspanya Aile Birleşimi Vizesi (AB vatandaşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır), İspanya Ulusal Vize (D tipi) vize türlerinden seyahat amacına uygun olana başvuru yapabilmemiz için yetkili firmamızı arayabilmektedir.

Tüm bu farklı vize türleri farklı evraklar gerektirebilmektedir. İspanya vize işlemleri ve gerekli evraklar diğer ülkelerden biraz daha karışık olabilmektedir. Profesyonel olan Başkent Vize firmamızdan destek almanızda yarar vardır. Sizin adınıza tüm vize işlemlerinizi hatasız şekilde yerine getirerek vize almanızı garantilemekteyiz.

İspanya vize başvurusu yaparken pasaportunuzun geçerlilik süresi önemlidir. Biyometrik veri ibrazı yapılacağı için prosedürleri dikkate almanız gerekmektedir. VIS ibaresi olmayan kişilerin biyometri işlemini kesinlikle gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu tür tüm detayları sizin için dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

İspanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2022-12-15T20:26:06+00:00

İspanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

İspanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurunuz için gereken evraklara ek olarak mesleki durumuzun gerektirdiği evraklarında dosya içine eklenmesi önemlidir. Evraklarınız, başvurunuz ve randevu işlemleriniz prosedüre uygun gerçekleştiği zaman vizenizi alarak arkadaşlarınız ya da aileniz ile harika vakit geçirebilirsiniz.

Sizin için tüm işlemleri gerçekleştirmekte olan Başkent Vize, vize işleminizin olumlu sonuçlanmasını kesinleştirmektedir. Vize işlemleri konusunda yetkili ve uzman olan firmamız evraklarınızı ve İspanya Aile /Arkadaş Ziyareti için gerekli olan davetiyeyi temin edebilmektedir. Geriye size sadece güzel bir seyahat gerçekleştirmek kalıyor.

İspanya Ticari Vizesi2022-12-15T20:25:34+00:00

İspanya Ticari Vizesi

İspanya Ticari Vizesi, katılacağınız iş ziyaretleri, ticari organizasyonlar ya da fuar katılımları için gereklidir. Genel olarak ek olan evraklardan ziyade İspanya Ticari Vize için önemli olan İspanya’dan gelecek olan resmi davetiyedir.

Ticari vize işlemlerinde iş sahibi ve çalışan olma durumunuza göre istenen evraklarda farklılık olabilmektedir. Doğru belgelerin hazırlanması vizenizin reddedilmemesi için önemlidir. Siz hiçbir resmi işlemle ve prosedürler ile yorulmadan, işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmemiz için bizi arayabilirsiniz.

İspanya Vize Randevusu2022-12-15T20:26:23+00:00

İspanya Vize Randevusu

İspanya Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Randevu alarak işlemlerinizin daha kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. İspanya resmi tatilleri de randevunun alınacağı zamanın doğru ayarlanması açısından önemlidir. Aksi takdirde vize işlemleriniz daha uzun sürebilir veya bir noktada takılabilir.

Başkent Vize, sizin için tüm vize işlemleri adımlarını gerçekleştirirken gerekli güncel bilgileri edinmekte ve olası durumları göz önünde bulundurmaktadır. Bu sayede vize başvuru işleminiz kısa sürede olumlu sonuçlanabilmektedir.

Evraklarla ilgili herhangi bir eksiklik yok ise ya da hatalı bir bilgi yoksa vize işlemleri 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Biz vize işlemlerinizin en doğru şekilde gerçekleşmesinin garantisini vermekte ve vizenizi kesin olarak almanızı sağlamaktayız.

İspanya Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top