Kullanım Koşulları

Son güncellenme: 15/11/2021

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://www.baskentvize.com.tr web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://www.baskentvize.com.tr web sitesi Tatil Online Turizm tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE’ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Bu sitede yer alan açıklamalar ve tanımlar bilgilendirme amaçlı olup Vize Danışmanlık Sözleşmesi hizmet kapsamında belirtilen servislerle sınırlıdır. Web Sitemiz ve Tatil Online Turizm Şirketimiz Türsab Turizm Belgeli Turizm acentası olarak danışmanlık hizmetleri vermekte olup, hiçbir Konsolosluk, Büyükelçilik veya Temsilciliğinde karar verme yetkisine sahip değildir.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Sunulan hizmetlere istinaden reklam pazarlamasında kullanılmak üzere çerezleri kabul etmişseniz kullanılmaktadır.

Hizmet Kapsamı

Tatil Online Turizm olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE’de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

SİTE’de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra “içerik” olarak anılacaktır) tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Kullanıcıların tamamı, SİTE’yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE’nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

SİTE’de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.

SİTE’de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

SİTE’yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.

SİTE’de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. SİTE’ye ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTE’nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

VİZE TAKİP VE DANIŞMANLIK SÖZLEŞMESİ 

I-SÖZLEŞMENİN TARAFLARI 

Başkent Vize, Tatil Online Turizm –  Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi No : 35/10 Çankaya-Ankara. Bundan sonra ‘Başkent Vize´ diye anılacaktır.

Müşteri: ……………………………………………………………………………………………………………..

Adres:    …………………………………………………………………………………………………………….

Bundan sonra müşteri diye anılacaktır.

II – KONU 

İş bu sözleşmenin konusu Başkent Vize aracılığı ile müşterinin yurtdışına çıkış için gerekli vize takip işlemini Başkent Vize’nin üstlenmesini talep etmesi nedeni ile Başkent Vize tarafından müşteriye verilecek vize hizmetine ilişkin usulve esasların düzenlenmesidir.

III – VİZE EVRAKLARININ TESLİMİ 

Vize Başvurusu için gerekli olan Konsolosluğun bildirdiği evraklar, vize masrafları, başvuru yapılan ülkede

seyahat sigortası zorunlu kılınıyor ise seyahat sigortası ücreti ve hizmet bedeli eksiksiz olarak, müşteri

tarafından Başkent Vize ‘ye teslim edilmelidir. Teslim edilen pasaportun talep tarihinden en az 6 ay geçerlilik

süresinin bulunması zorunludur. Ayrıca bunların harici vize işlemleri için veya müşterinin kendi isteğiyle

otel, uçak vb rezervasyonların yapılması nedeniyle oluşacak bedeller müşteri tarafından yine Başkent Vize’ye

eksiksiz ve tam olarak ödenmelidir.

IV – VİZE İŞLEMLERİNİN TAKİBİNDE TARAFLARIN SORUMLULUKLARI 

  1. Müşterinin Başkent Vize’ ye , geçersiz pasaport teslim etmesi ve bu nedenle vizenin çıkarılamaması veya

müşterinin konsolosluk tarafından belirlenen evrakları eksiksiz teslim etmesi veya konsolosluğun

evrakların  tam olarak teslim edilmiş olmasına rağmen ek evrak istenmesi veya konsolosluğun müşteri

ile şahsen görüşme istemesine rağmen müşterinin gitmemesi nedeni ile, vize alımının

gerçekleştirilememesi durumunda, Başkent Vize ’nin sorumluluğu olmayıp, vize işlemleri için yapılan

harcamaların da iadesi talep edilemez. Ancak Başkent Vize başvuruyu eksik evrak nedeni ile yapmamışsa

ve ya henüz harçlarını yatırmamışsa % 25 ‘ lik hizmet bedeli kesilmek sureti ile bakiye kısmı müşteriye

iade edilir.

  1. Müşteri, tüm evraklarını zamanında teslim etmiş ve Başkent Vize zamanında başvuru yapmış olmasına

rağmen konsolosluk tarafından seyahatin başlangıç gününe kadar pasaportlar teslim edilmezse Başkent Vize’ nin sorumluluğu olmayacaktır.

  1. Vize başvurusunun reddi halinde Başkent Vize, vize masraf ve hizmet bedelinin tamamını alma hakkına sahip olacaktır.
  1. Müşterinin ahlak kurallarına aykırı hareketleri neticesinde vizenin alınmaması durumunda Başkent Vize ‘ nin sorumluluğu olmayacaktır.
  1. Müşterinin Başkent Vize’ye verdiği fotoğraf konsolosluk formatına uygun değil ise (Büyük boyut, ufak boyut vb.)Başkent Vize fotoğrafı müşterinin isteği doğrultusunda değiştirir ve müşteri bunun bedelini ayrıca öder.
  1. Konsolosluklar tarafından istenen ek belgeler müşteriye faks, telefon veya mail yolu ile bildirilecek olup, bubildirime rağmen eksiklik müşteri tarafından tamamlanamazsa ve vize bu nedenle alınamazsa Başkent Vize

sorumluluk kabul etmeyecek ve vize ücreti Başkent Vize tarafından tahsil edilecektir.

  1. Tüm vize işlemleri geçerli olarak yapılmış olmasına rağmen gidilen ülkede herhangi bir nedenle içeri

sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye den çıkışına izin verilmeyen müşterilere herhangi bir geri ödeme yapılmayacak ve bu durumdan doğacak zararlardan Başkent Vize sorumlu olmayacaktır.

  1. Vize Giriş-Çıkış tarihlerindeki hatalı düzenlemeler nedeni ile vize alınması durumunda, hata vize formunu

Başkent Vize tarafından yanlış doldurulmasından kaynaklanıyor ise vize harçları ve vize gideri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir. Giriş-Çıkış tarihlerindeki hata konsolosluktan kaynaklanmış ise Başkent Vize ‘ nin sorumluluğu yoktur.

  1. Başkent Vize‘ nin hiçbir şekilde Konsolosluklar üzerinde yaptırım gücü veya edimlerini taahhüt edebilme yetkisi yoktur. Konsolosluklardaki gecikmeklerden ve değişik aksamalardan Başkent Vize sorumlu değildir. Konsolosluk tarafından iade edilen belgeler Başkent Vize tarafından müşteriye teslim edilir.
  1. Başkent Vize vize için gereken ücreti peşin almakla birlikte, ücret alınmadığı takdirde Başkent Vize vize işlemlerine başlamayacaktır.

Müşterinin;                                                                                      

ADI SOYADI:                                                                              

Tarih :                                                                                                

İmza: