Vize Danışma Merkezi

Kurumsal

Kurumsal2021-11-12T17:03:14+00:00

Başkent Vize®  | Tatil Online Turizm Markasıdır

2003’den bu güne Vize İşlemleri alanında faaliyet göstermekteyiz. Vize başvuru sahipleri için hızlı, kolay ve sorunsuz Vize Başvuru süreci Vize alanında tecrübeli ekimizle profesyonel destek vermekteyiz.

signature
info-8@2x

Nerelerde İşlemler Yapıyoruz

Hızlı ve Sorunsuz Vize İşlemleri

Vize Başvurusunda her detay titizlikle değerlendirilir, eksik evrak veya belge olmaksızın vize başvurusu yapılması tavsiye edilir. Online Vize Randevu sistemi ile hızlı randevu mekanizması sayesinde Vize Başvuru Randevunuz hızlıca alınır, sorunsuzca Vize Başvurusu gerçekleştirilir.

Garantili Vize Nasıl Alınır

Vize Başvurusu yapmanın en önemli kuralı olarak olumlu sonuçlanan bir vizedir. Seyahat amacınız, gelir durumunuz ve çalışma durumunuza göre fizibilite yapılır. Bu durum sonucunda vize Başvurusunda garantili vize alabilmeniz için eksiksiz Vize İşlemleri yapılır.

Bizi Tercih Edenler Kazanıyor

2003 Yılında bu güne bizimle işlem yapan Vize Başvuru sahipleri olum vize sonuçlarıyla mutlu oluyor. Her ayrıntıyı gözden geçirerek işi şansa bırakmadan işlemleriniz titizlikle hazırlanıyor. Bu çalışmanın arkasında büyük başarı geliyor.

Vize Başvurunuzu kolaylaştırmak için size özel hizmetler sunuyoruz

VIP Lounge Hizmeti

Vize başvurularınız için VIP salonunda kullanmanın rahatlığını yaşayın

VIP Lounge Hizmeti

Vize başvurularınız için VIP salonunda kullanmanın rahatlığını yaşayın

Kurye Servisi

Başvuru sonrası pasaportunuz adresine ücretsiz teslimat ile gönderim yapılır

Kurye Servisi

Başvuru sonrası pasaportunuz adresine ücretsiz teslimat ile gönderim yapılır

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışı seyahatlerde güvenliğinizi sağlayan sağlık sigortası seçenekleri mevcuttur

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışı seyahatlerde güvenliğinizi sağlayan sağlık sigortası seçenekleri mevcuttur

Form Doldurma Hizmeti

Seyahatiniz için gerekli başvuru formları, dilekçe ve evrak kontrollerini eksiksiz yapın

Form Doldurma Hizmeti

Seyahatiniz için gerekli başvuru formları, dilekçe ve evrak kontrollerini eksiksiz yapın

Tercüme

Türkçe dökümanlarınızı istenilen yabancı dile özgü yeminli tercüme garantili çeviriler

Tercüme

Türkçe dökümanlarınızı istenilen yabancı dile özgü yeminli tercüme garantili çeviriler

Transfer Hizmetleri

Başvurunuz için havaalanı veya terminalden karşılama ayrıcalığı yaşayın

Transfer Hizmetleri

Başvurunuz için havaalanı veya terminalden karşılama ayrıcalığı yaşayın

info-5

Sık Sorulan Soruları İnceleyin

Vize işlemleriniz için en çok sorulan sorular ve cevaplarına ait bilgiler burada yer verilmektedir. Sorunsuz yurtdışı seyahatleriniz için hemen inceleyin, Vize uzmanlarımızdan destek alın. Hızlı Vize Randevusu oluşturun, Vize için Gerekli evrak-belgeler hakkında bilgi alın, sorunsuz Vize Başvurusu yapın.

Almanya Vize Randevusu2021-11-12T13:24:16+00:00

Vize başvurusu işlemlerinin yaklaşık olarak 1 ay önce yapılması en doğrusudur. 1 ay önceden yapacağımız başvuru işlemlerinizi, Almanya konsolosluğu Almanya Vize Randevusu olmadan değerlendirmeye almamaktadır. Bu sebeple vize işlemlerinde randevu alınması zorunluluktur. Randevularda biyometri veri ibrazı yapılmakta olduğu için de randevu alınması önemlidir.

Almanya ve Türkiye resmi tatilleri vize randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde vize işlemi maksimum 15 gün içinde sonuçlanacakken bu süreç uzayarak sizin seyahat planlarınızı da etkileyebilir. Vize işlemlerinde uzman olan firmamız bu ve buna benzer durumlardan sizi kurtarmaktadır.

Başkent Vize, evraklarınızın doğru ve resmi şekilde toplanması, başvurunuzun yapılması ve randevunuzun alınması gibi tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken güncel bilgilerden yararlanarak, her adımın kontrolünü sağlamaktadır. Bu sayede vizenizin reddedilme olasılığını sıfıra indirgemektedir. Yaklaşık olarak da 15 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlandırılmaktadır.

Almanya Vize Türleri2021-11-12T13:23:14+00:00

Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

Almanya’da oturum izni olan kişiden gelecek olan davetiye ile Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti alabilmektesiniz. Davetiye ve gereken evrakların hazırlanmasının ardından seyahatinizi gerçekleştirmeme ihtimalinizden endişe etmenize gerek yoktur.

Yetkili firmamız tüm işlemleri gerekli şekilde gerçekleştirmekte ve evraklarınızın sunumunu yetkili mercilere eksiksiz olarak yapmaktadır. Almanya vatandaşı olan kişiden davetiye ile birlikte kimlik bilgilerine ilişkin belgelerde talep edilmektedir. Bu tür ayrıntılar Başkent Vize’nin gözünden kaçmayarak, vizenizin önünde hiçbir engel olmaması sağlanmaktadır.

Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya gezip görmek için seyahat etmek isteyen kişilerin Almanya Turist Vizesi alması gerekmektedir. Bu vizeyi alırken genel olarak belirlenen evrakların doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Belgeleri hazırlayarak vize işlemlerinizi yürütmekte ve vizenizin olumlu olmasını sağlamaktayız. Size uygun olan otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirerek ve gidiş, dönüş uçak biletlerinizi hazırlayarak kaygısız bir şekilde tatilinizin tadını çıkarmanızı destekliyoruz bu sayede planladığınız tatilde hiçbir sorun çıkmıyor ve sadece gezinize odaklanabiliyorsunuz.

Almanya Ticari Vize

Almanya’ya yapacağınız her türlü iş seyahati için Almanya Ticari Vize almanız gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu genel olarak belirlediği evrakları bu vize türünde de talep etmekte olup, ek olarak Almanya’da bağlı olduğunuz şirketin ya da kurumun size davetiye göndermesini istemektir.

Davetiyenin olmaması durumunda ticari vize almanız mümkün olmamaktadır. Herhangi bir evrakın eksikliği vizenin reddedilmesi için yeterli olabilmektedir. Resmi ve kurallara uygun olarak evraklarınızı profesyonel yetkili firmamız hazırlamaktadır. Almanya ticari vizenizi alarak iş seyahatinizin güzel geçmesini dilemekteyiz.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize türü D tipi yani uzun süreli vize olmaktadır. Almanya Aile Birleşimi Vizesi ile Almanya’da oturum hakkına sahip olabilmektesiniz. Eş ve çocukları kapsayabilen bu vize türü evlilik durumunda alınabilmektedir.

Vize türlerinde istenen diğer evraklar ile beraber uluslar arası evlenme kayıt örneği, ikametgah belgesi, Almanca bilgisini kanıtlayan evraklar istenmektedir. Almanya’daki eşten ise; ikametgah belgesi, kimlik bilgileri, maaş bordrosu, önceki evliliklere dair belgeler, çocuklara dair belgeler istenmektedir.

Almanya’daki eşten ve Türkiye’deki eşten birçok evrakın talep edildiği bu vize türü biraz zahmetli bir süreci beraberinde getirse de, Başkent Vize sayesinde bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. İşlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirirken hiçbir aksilik yaşanmamasını evrakları en doğru şekilde ve eksik olmadan temin ederek garantilemekteyiz.

Almanya Vize Evrakları2021-11-12T13:20:13+00:00

Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre talep edilen evraklarda yanlış beyan, gerçeği yansıtmayan bilgiler ve bir eksiklik olmamalıdır. Aksi halde vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardan oluşmaktadır:

Prosedüre uygun olan pasaportunuz olmalıdır. Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile prosedüre uygun doldurulmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen kriterlere uygun şekilde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız evraklara eklenmelidir. Nüfus cüzdanı fotokopisi eşliğinde, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de dosya içinde olmalıdır. Maddi durumunuzu gösteren belgeler hazırlanmalıdır. Almanya vizesi talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Bağlı bulunduğunuz bir şirket varsa ona ilişkin evraklar talep edilmektedir. Çalıştığınız yeri doğrulayacak evraklar istenmektedir. Seyahat ile ilgili destekleyici bilet, otel rezervasyonu ve benzeri belgeler istenmektedir. Olası bir duruma karşın seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Almanya Konsolosluğu’nun meslek durumuna göre istediği evraklar şu şekildedir;

Emekli kişilerin emekliliğini gösteren maaş cüzdanı, kart fotokopisi, kurumdan alınan resmi yazı gibi evrakları istenmektedir. Devlet memuru olan kişilerden ise resmi izin belgesi ve oda sicil kaydı diğer kurum evrakları ile beraber talep edilmektedir. Öğrencilerin, orijinal ve güncel öğrenci belgesi istenmektedir. Avukatlardan meslek kimlik kartı, üniversite diplomasının fotokopisi ve baro kaydı orjinali istenmektedir. Diş hekimleri üniversite diplomasına ek olarak tabipler odası kaydının orijinalini hazırlamalıdır. Doktorlar üniversite diploması ile beraber kurum kimlik kartını da dosyaya eklemelidir. Eczalardan ise sadece diploma fotokopisi talep edilmektedir. Çiftçiler ziraat odasından alınan sicil kaydını ve topraklarının tapusunu dosyaya eklemektedir. Reşit olmayan kişiler içinse resmi muvafakatname hazırlamalıdır.

Genel olarak Almanya vize işlemlerinde talep edilen bu evrakların doğru şekilde düzenlenmesi, hiçbir eksik olmaması ve tamamen gerçek bilgileri içermesi vizenin onaylanması açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Dikkatli bir şekilde ve güncel bilgileri göz önünde bulundurarak bu işlemleri sizin için gerçekleştirmekteyiz.

iData Almanya Vize İşlemleri2021-11-12T13:17:20+00:00

Almanya Büyükelçiliği tarafından Almanya Vize İşlemlerinde yetkilendirilmiş bir kurum olan iData’dır. Başkent Vize, iData yetkilisi olarak Almanya vize işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ofislerimize gelerek ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak Almanya vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri2021-11-12T13:15:41+00:00

Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücreti Euro olarak nakit ödenmektedir. Vize türlerine göre değişim gösterebilmektedir. Vize türüne ek olarak kısa süreli seyahatlerde ve uzun süreli (D tipi) vize işlemlerinde de bu fiyat değişebilmektedir.

Vize Türünü Seçin2021-11-12T12:05:25+00:00

Öncelikli olarak hangi Vize Türüne ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. Vize Türüne Başvurmaya uygun olup olmadığınızı kontrol etmektir. Sizlere bu süreç içerisinde destek ve yardımcı olacağız. Vize başvurunuzla ilgili kararda söz hakkımız yoktur ve başvurunuzun işleme alınmasının ardından ne kadar süreceği ve sonuçlanma aşamasının ne zaman olacağı başvuru yaptığınız ülkenin Konsolosluğu/Büyükelçili/Temsilciliğine bağlıdır.

Birden fazla Schengen ülkesini ziyaret ediyorsanız, seyahatin asıl amacının olduğu ülkeden Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. Birden fazla Schengen ülkesine seyahat ederken, başvurunuzu en uzun süre kalacağınız ülkeden yapmanız gerekmektedir. Eşit gün kalma durumunda ise, ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Schengen bölgesi dışındaki başka bir ülkeye de seyahat ederken (Örneğin;Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hindistan veya Rusya vb.), Schengen vizesine başvurmadan önce diğer vize için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce, ziyaret amacınız için gerekli belgeleri kontrol ediniz.

Randevu Oluşturun2021-11-12T12:06:06+00:00

Vize Başvuru sahiplerinin başvurusunda bulunabilmesi için Vize Randevusu almaları gerekmektedir. Ülke Konsoloslukları, Büyükelçilikleri, Temsilcilikleri veya Yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezlerinde (istisnai durumlar hariç) randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Vize Başvuru İşlemleri için aile fertlerinin tamamı için yapılacaksa her kişi için randevu alınmalıdır. (Bebekler ve çocuklarda dahildir) Vize Randevunuzu online veya çağrı merkezimizi arayarak alabilirsiniz.

İkametinize uygun en yakın Vize Başvuru Merkezinden Vize Randevusu alın. [Online Randevu Oluştur] [Çağrı Merkezini Arayın > 0 312 446 0 849]

Gerekli Evraklarınızı Hazırlayınız2021-11-12T12:08:20+00:00

Kontrol listesinde belirtilen Vize için gerekli belgeler listesinden seyahat amacınıza uygun Vize Türünü belirledikten sonra evraklarınızı hazırlayınız. Güncel evrak listelerinde belirtilen barkodlu ve/veya kare kodlu belgeler detayı önem arz etmektedir. Doğru ve eksiksiz belgelerle birlikte ülkeye özgü Vize Başvuru Formunun da dikkatlice ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Tüm işlemleri için sizlere bu süreç içerisinde destek ve yardımcı olacağız.

Başvuru yapmadan önce, ziyaret amacınız için gerekli belgeleri kontrol ediniz. [Gerekli Belgeler]

Vize Başvuru Merkezi İşlemleri2021-11-12T12:09:51+00:00

Vize Başvuru için randevunuzun planlanan zamanında gerekli tüm evraklarla birlikte vize başvuru merkezinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Randevuya her başvuru sahibi şahsen gelmelidir ( Buna bebekler ve çocuklarda dahildir). Başvuruda şahsen bulunmama durumları olabilmektedir. Bu istina kapsamında daha önce alınmış biyometrik veri kurallarında geçerli biyometrik parmak iziniz var ise başvuruya gelmenize gerek yoktur. Sizin adınıza işlemleri Vize Başvuru merkezinde gerçekleştirmekteyiz. [Biyometrik Veri Hakkında Bilgi Alın]

Daha öncesinde geçerli Vizeniz yok ise Biyometrileriniz (parmak izleriniz ve dijital canlı fotoğraf) Vize Başvuru Merkezinde randevu sırasında alınacaktır.

Pasaportunuzu Teslim Alın2021-11-12T12:08:52+00:00

Vize Başvurunuzla ilgili karar verildikten sonra sizin adınıza Vize Başvuru Merkezlerinden pasaportunuz teslim alınır ve istediğiniz adrese ücretsiz olarak kargo ile gönderim sağlamaktayız. Sonuç işlemi sonrası tekrar başvuru merkezine gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Vize İletişim Hatlarımız

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir

Go to Top