Vize Danışma Merkezi

Norveç Vize

Norveç Vize2022-12-16T13:20:41+00:00

Norveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Norveç seyahatine çıkmak isteyen kişilerin hangi seyahat amacı olursa olsun Norveç Schengen vizesi almalıları gerekmektedir. Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ya da Hizmet (Gri) pasaportlarından birine sahip değilseniz; Umuma Mahsus (Bordo) pasaportunuz bulunuyorsa Norveç Vize Başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bordo pasaport dışındaki pasaport sahipleri 180 gün süre içersinde 90 gün olarak Norveç’i vizesiz ziyaret edebilmektedir.

Norveç başvurularını kabul etmek ile Norveç Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş Norveç Konsolosluğu’ndan başvurular için randevu alınması önemli bir noktadır. Norveç seyahat amacınıza göre değişim gösterebilen evrak ve belgelerin hazırlanması süreci, başvurunun yapılması ve randevu alınması sürecini kapsayan vize işlemlerinin profesyonel olan Başkent Vize olarak tarafımızdan yapılması sizin kolay ve kısa bir sürede vize sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Norveç Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:45:26+00:00

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar, seyahat amacınızın ziyaret, turizm, ticari, aile birleşimi, transit geçiş, öğrenci değişim programı olması durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Bunlara ek olarak Norveç vizesi alırken mesleki durumunuzun da etki edeceği farklı evraklar talep edilebilmektedir. Genel olarak istenen evraklar ise şu şekildedir;

  • Pasaport (seyahat amacınıza göre pasaport ile ilgili bazı prosedürler değişebilmektedir) istenmektedir.
  • Seyahat amacınıza göre vize başvuru formunu doldurmalısınız.
  • Biyometrik fotoğraf (prosedüre uygun olmalıdır) istenmektedir.
  • Mesleki durumunuzun belgelendiği evraklar talep edilmektedir.
  • Bağlı olduğunuz şirketi tanımlayan resmi belgeler istenmektedir.
  • Finansal durumunuza ilişkin resmi belgelere gerek duyulmaktadır.
  • Seyahat planınızı destekleyen gidiş, dönüş biletleri ya da konaklama rezervasyonu belgeleri olmalıdır.
  • Seyahat amacınız için gerekliyse davetiyeniz olmalıdır.
  • Seyahat amacınıza uygun vize ücretini ödemeniz gereklidir.
  • Seyahat sağlık sigortanızın düzenlenmesi gerekmektedir.

Herhangi eksik ya da hatalı evrak olmaması vizenizin reddedilmemesi için büyük önem taşımaktadır. Prosedüre uygun ve resmi evraklar olmalıdır. Bazı belgelerin orijinali ve fotokopisi talep edilebilmektedir. Birçok evrak ile başvuru yapacağınız Norveç vize işlemi zor bir süreç içine girmenize sebep olabilmektedir. Ancak profesyonel olarak firmamızdan destek aldığınız zaman seyahat amacınıza uygun olan her evrakı tedarik ederek sizi zahmetten kurtararak Norveç vizenizi almanızı garantilemekteyiz.

Norveç Turist Vizesi2021-11-26T17:44:48+00:00

Farklı bir tatil için Norveç’i ziyaret etmek isteyen kişilerin Norveç Turist Vizesi alması gerekmektedir. Alacağınız turist vizesi 180 gün içinde 90 günü kapsamaktadır. Yeşil, gri ya da siyah / kırmızı pasaporta sahip olmayan kişilerin yani bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur.

Norveç’i gezi amaçlı alacağınız Norveç Turist Vizesi için tüm işlemlerinizi yetkili firma olarak sizin için gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede hayalinizdeki gezi için herhangi bir pürüz olmadan planlarınızı sekteye uğramadan uygulayabilirsiniz. Norveç turist vizesi için mesleki durumunuzu da gösteren farklı evraklar talep edilmektedir. Sizin için evraklar dahil, gidiş / dönüş biletlerinizi ve konaklama rezervasyonlarınızı ayarlayarak harika bir tatil geçirmenizi sağlamakta olan Başkent Vize ile iletişime geçebilirsiniz. Bizde maksimum 15 günde vizenizin kesin olarak alınmasını sağlayabiliriz.

Norveç Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T17:44:10+00:00

Norveç Vizesi Aile/Akraba Ziyareti işlemleri biraz daha karmaşık olabilmektedir. Bu seyahat amacına yönelik bazı evraklar hazırlanmaktadır, bazı çıktıların alınması çok büyük bir önem taşımaktadır. Aksi durumda tek bir eksik evrak vizenizin reddedilmesine sebep olacaktır. Norveç aile / akraba ziyareti vizesi için önemli bir diğer unsurda davetiye şartı olmasıdır.

Başkent Vize’ye başvurarak ziyaretinizi bir an önce gerçekleştirebilirsiniz. Randevu alma ve başvuru işlemini yapma süreçleri çok önemlidir. Sizin için adımları en doğru şekilde atarak 7 ila 15 gün içerisinde vize işleminizin sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Norveç Ticari Vize2021-11-26T17:43:32+00:00

Norveç’te ilişkili olduğunuz kuruma seyahat etmek ya da fuar, seminer, konferans gibi toplantılara katılmak için Norveç Ticari Vize almanız gerekmektedir. Diplomatik, Hususi ya da Hizmet pasaportlarına sahip olmayan, Umuma Mahsus pasaport sahipleri bu vizeyi almak ile zorunludur.

Norveç Ticari Vize almak için evraklar değişim gösterebilmektedir. Diğer vizelerde olduğu gibi ticari vize alırken de evrakların prosedüre uygun ve eksiksiz olması çok önemlidir. Eğer evraklarda eksik olursa vizeniz reddedilmektedir. Ticari vizede istenecek ekonomik durumu gösteren ve şirket bilgileri gibi farklı evrakların yanı sıra ilişkili olduğunuzun kurumun antetli kağıda kaşeli davetiye göndermesi gerekmektedir.

Tüm evrakları sizin için düzenleyerek Norveç ticari vizenizi almanızı garantilemekteyiz. Herhangi bir eksik evrak problemi, hatalı belge sıkıntısı ve rezervasyonlarda problem yaşamamak için Başkent Vize’ye ulaşabilirsiniz. Doğru bir karar vererek profesyonel firmamızdan destek aldığınız zaman ne kadar kolay bir şekilde vizenizi alabildiğinize sizde şaşıracaksınız.

Norveç Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:42:57+00:00

Norveç Aile Birleşimi Vizesi belki de diğer vize işlemlerinden çok daha meşakkatli olabilmektedir. Çünkü Norveç’te bulunan eşin doğum belgesi, vatandaşlık belgeleri, oturulacak evin tapusu / kira kontratı gibi evraklar gerekebilmektedir. Daha önce boşanma olduysa ya da eski eşin vefatı bunların belgeleri de istenebilmektedir.

Diğer vize işlemlerinden daha fazla evrak gerektiren Norveç aile birleşimi vizesi için Başkent Vize’ye başvurursanız hiçbir sorunla karşılaşmadan gerekli olan tüm evrakları hazırlamanızı sağlar, başvurunuzu yapar ve vizenizi almanızı garantileyebiliriz.

Norveç Vize Randevusu2021-11-26T17:42:11+00:00

Norveç vize işlemleri sürecinde evrak teslimi aldığınız randevu esnasında yapılmaktadır. Norveç Vize Randevusu sırasında biyometrik bilgilerinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Evraklarınızın randevunuzda eksiksiz ve vize prosedürlerine uygun olarak sunulması çok önemlidir. İstenilen bazı evrakların güncel ve yeni tarihli olması çok önemlidir.

Norveç vizesi, yetkili Başkent Vize firmamız sayesinde sizin prosedürlerle uğraşmanıza gerek kalmadan vizenizi temin edebilmektedir. Seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre değişkenlik gösteren gerekli belgeleri doğru ve prosedüre uygun hazırlayarak vizenizi almanızı kesinleştiriyoruz.

Norveç vizesi almak için randevunuzu oluşturmanız zorunludur. Sizin için evrak hazırlama, başvuru işlemi ve randevu alma adımlarının hepsini gerçekleştirebildiğimiz için siz kendi işlerinize rahat bir şekilde devam ederek vizenizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Başvuruda bulunurken sonuçların 10 ila 15 gün içerisinde açıklanacağını göz önünde bulundurmak da çok önemlidir.

VFS Global Norveç Vize Başvurusu2021-11-26T17:41:29+00:00

Norveç Konsolosluğu tarafından yetkili ve VFS Global firması olarak Norveç vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde prosedürlerine uygun olarak almanızı garantiliyoruz. VFS Global gibi dünya çapında misyon sahibi olan bir firma ile çalışarak Norveç dışında birçok ülke içinde vize alabilmenizi sağlamaktayız. Vize işlemleri için gerekli olan tüm adımları sizin yerinize gerçekleştirebilmekteyiz.

C tipi kısa süreli vizeler ya da D tipi uzun süreli oturum vizeleriniz için Başkent Vize’den uzman desteği alarak Norveç vizenizi alabilirsiniz. Norveç vizesi başvuru işlemi çok uzun olmayan bir sürede sonuçlanabilmektedir. Ancak isterseniz sizin için VIP olarak vize başvurusunda bulunarak normal süreden çok daha fazla kısa bir sürede vizenizi alabiliriz. Detaylı bilgi ve destek için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Ücreti Ne Kadar?2021-11-26T17:40:49+00:00

Norveç vize işlemi, Norveç Konsolosluk harcını ve Norveç vize başvuru merkezine ödenecek hizmet bedelini kapsamaktadır. Buna ek olarak başvuru sahibinin seyahat amacına, kişinin vatandaşlığına ve yaş durumuna göre fiyatlandırmada değişiklikler görülebilmektedir. Ayrıca VIP başvuru yapmanız durumunda da ek ücret ödenebilmektedir. Bu konularda Başkent Vize olarak sizi detaylı bir şekilde bilgilendirmekte ve sizin için işlemlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz.

Norveç Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top