Vize Danışma Merkezi

Polonya Vize

Polonya Vize2022-12-16T13:36:48+00:00

Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Polonya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip olan kişilerin Polonya Vize Başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bordo pasaport dışında Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaportlara sahip olan kişiler ise vizesiz olarak 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile vizesiz seyahat edebilmektedir.

Polonya’ya uzun süre için aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum amaçları ile gidecek olan Türk vatandaşlar ve üçüncü ülke vatandaşları ise Polonya Büyükelçiliği üzerinden vize başvurusunda bulunmalıdır. Vize işlemleriniz ile ilgili tüm ayrıntıları sorunsuz bir şekilde Başkent Vize olarak gerçekleştirmekteyiz. Tüm detayları bizi arayarak öğrenmek için iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Polonya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirirken evraklar, randevu, seyahat amacının yanı sıra doğru zamanda başvuru yapmanız ve doğru tarihe randevu almanız çok önemlidir. Türkiye ve Polonya resmi tatillerinin vize başvuru sürecini etkileyebileceğini bilmelisiniz. Bize erken bir şekilde ulaşarak sorun yaşamanızın önüne geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Polonya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:57:01+00:00

Polonya Konsolosluğu üzerinden almanız gereken Schengen vizesi için gerekli olan bir takım evrak ve belgeler mevcuttur. Yetkili firma olarak sizin için bütün evrakları ve gerekli belgeleri temin edebilmekteyiz. Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar seyahat amacına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Polonya ticari vize, turist vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, aile birleşimi için başvurulması durumunda gerekli olan evraklar farklılık gösterebilmekte olduğu gibi; çalışanlar, emekliler, şirket sahipleri, ev hanımları, öğrenciler, doktorlar ve avukatlar içinde gereken belgeler değişebilmektedir. Bu ayrımların doğru şekilde yapılması, gerekli olan belgelerin güncel olarak eksiksiz hazırlanması ve resmi olarak uygun olması için size tüm adımlarda yardımcı olarak prosedürlerle uğraşmadan vize sahibi olmanızı sağlamaktayız.

Polonya vizesi için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

 • Seyahat zamanından sonrası için minimum 3 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.
 • Güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Finansal kaynaklarınızı belgeleyen evraklar olmalıdır.
 • Çalıştığınız ya da size ait şirket ile ilgili evraklar dosyada bulunmalıdır.
 • Polonya’ya seyahat etme amacınızın olduğu talep dilekçesi yazılmalıdır.
 • Polonya Konsolosluğu’nun istediği biyometri verileri gerekmektedir.
 • Polonya vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği temin edilmelidir.
 • Varsa tapu ve araç ruhsatınızın belgesi gerekmektedir.
 • Seyahat bilgilerinizi destekleyen gidiş, dönüş ve konaklama yeri gibi belgeler hazırlanmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanız düzenlenmelidir.

Gerekli olan bu belgeler temin edilirken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Evrakların resmi ve doğru olmaması, hatalı, eksik olması gibi durumlarda vize başvurunuz reddedilecektir. Dikkat etmeniz gereken detaylar oldukça önemlidir. Belgelerin tam olarak eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmasını Başkent Vize olarak sizin için gerçekleştirmekteyiz. Yetkili ve profesyonel olan firmamız sayesinde en ufak bir sorunla karşılaşmadan Polonya vizenize sahip olabilirsiniz.

Polonya Vize Randevusu2021-11-26T17:56:20+00:00

Polonya Vize Randevusu, 15 ila 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sebeple vize randevunuzun yapılma zamanının isabetli olması önem taşımaktadır. Sizin için tüm evrakları temin ettikten sonra başvurunuzu gerçekleştirerek seyahat planınızdan sapmamanız için 30 gün önceden randevu alarak seyahatinizi şansa bırakmamaktayız.

Başkent Vize firmamız ile çalışarak hiçbir işlemle uğraşmanıza gerek kalmadan Polonya vizesi sahibi olarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu işleminin gerçekleştirilmesi evrakların teslimi ve biyometrik verilerin ibraz edilmesi için çok büyük bir önem taşımaktadır. Randevunuzun sapması durumunda evraklarınızı temin etmenizin hiçbir önemi yoktur.

Polonya Vizesi VFS Global2021-11-26T17:55:36+00:00

Yetkili VFS Global firması olarak, sizin için evrakları hazırlamakta, başvurunuzu yapmakta ve randevunuzu alarak vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Uluslar arası hizmet veren VFS Global yetkilisi olan Başkent Vize sayesinde Polonya vizenizi kusursuz bir şekilde alabilmektesiniz. Randevu dahil tüm işlemlerinizi sizin için gerçekleştirerek sizi prosedürler ile uğraşmaktan ve vakit kaybından kurtarıyoruz. Garantili bir şekilde vizenizi almanız için tüm evraklarınızı temin eden profesyonel bir firmayız.

Yetkili olan Başkent Vize firmamıza başvurarak kısa süreli C tipi Polonya Schengen vizenizi alabilirsiniz. Gerekli olan evraklar, vize ücretleri, başvuru, randevu gibi tüm işlemleri sizin için akredite edilmiş bir acente olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

Polonya Ticari Vize2021-11-26T17:52:33+00:00

Polonya Ticari Vize alarak Polonya’da gerçekleşen seminer, fuar ve konferanslara katılım sağlayabilmektesiniz. Polonya’da ilişkili olduğunuz kurumu ziyaret etmek içinde Polonya ticari vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için evraklar arasında kuruma, seminere, konferansa ya da fuara ilişkin kaşeli davetiyeye ihtiyacınız vardır.

Ticari vize alırken genel olarak belirlenen evraklardan farklı olarak bazı belgelerin sunulması gerekmektedir. Çalışan ve şirket sahibi olmanız gibi durumlarda bu belgeler farklılık gösterebilmektedir. Polonya ticari vizesi almak için meşakkatli olan işlemlerle uğraşmamanızı sağlıyor, sizin için tüm işlemleri yetkili olarak hallediyoruz.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:51:11+00:00

D tipi uzun dönemli Polonya Aile Birleşimi Vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. D tipi aile birleşimi vizesi sayesinde Polonya’da 90 günden fazla kalabilmeniz garantilenmektedir. Aile birleşimi vizesi eşi ve 18 yaş altı/üstü çocukları kapsamaktadır. Bu vizeyi almak için bu kategoriye ait olduğunuzu belgeleyen evraklar sizden istenmektedir.

Polonya Konsolosluğu’nun aile birleşimi vizenizi onaylaması için belgelerinizin tamamen eksiksiz olması önemlidir. Aile birleşimi vizesi en çok reddedilen vize türüdür diyebiliriz. Vizenizin reddedilmemesi için Başkent Vize’den profesyonel destek almanız çok iyi bir karar olacaktır; böylece vizenizi almayı garantileyebilirsiniz.

Polonya vizesi almak için tüm vize çeşitlerinde destek alınması kesin olarak olumlu sonuç almanız açısından çok önemliyken aile birleşme vizesi için çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Firmamızdan alacağınız özel destek ile genel olarak talep edilen evraklardan farklı olan birçok evrakı sorunsuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Evrakların usule uygun ve geçerliliğini koruyan belgeler olması çok büyük bir öneme sahiptir.

Polonya Vizesi Aile/Akraba Vizesi2021-11-26T17:49:49+00:00

Polonya Vizesi Aile/Akraba Vizesi alarak Polonya’daki akrabalarınızı, ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Ekstra olarak farklı evrakların temin edilmesi bu vizeyi alabilmeniz için çok önemlidir. Birçok prosedüre dikkat ederek hazırlanması gereken belgeleri Başkent Vize sayesinde hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar; pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, vize ücreti, Polonya’dan gelecek olan davetiye, mali duruma ilişkin resmi evraklar, mesleki duruma dair evraklar, seyahat planını kanıtlayan belgeler ve sağlık sigortasıdır. Ancak bu evraklarda yine sizin öğrenci, çalışan, emekli ve ev hanımı olmanız gibi durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. İşlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için Başkent Vize ile iletişime geçmeniz sağlıklı bir süreç ile kolay bir şekilde vizenizi almanızı sağlayacaktır.

Polonya Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top