Vize Danışma Merkezi

Romanya Vize

Romanya Vize2022-12-16T13:37:10+00:00

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Romanya’ya Turistik, Aile/Akraba Ziyaret, Ticari, Transit Geçiş ve Aile Birleşimi gibi durumlar sebebi ile seyahat etmek istiyorsanız Romanya Vize Başvurusu yapmanız gerekmektedir. Romanya Vizesi İçin Gerekli EvraklarRomanya Turistik Vizesi, Romanya Ziyaret Vizesi, Romanya Ticari Vize, Romanya Aile Birleşimi Vizesi ve diğer Vize türlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Siyah (diplomatik), yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde 90 gün için Romanya’ya Vizesiz seyahat edebilmektedir. Bunun dışında standart bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşların Romanya’nın tabi tuttuğu Romanya Schengen Vizesini alması gerekmektedir.

Romanya Vize Çeşitleri2021-11-26T18:07:40+00:00

Seyahat amacınıza göre Romanya vizesi çeşitlerinden hangisini almanız gerektiği konusunda, size gereken evraklar, başvuru ve randevu işlemleriniz için her adımı gerçekleştirmekte olan yetkili firmayız. Romanya vize çeşitleri ise şu şekildedir;

 • A tipi vize (Romanya havaalanı transit vizesi),
 • B tipi vize (Romanya transit vizesi),
 • C tipi vize (Romanya kısa süreli oturum vizesi),
 • D tipi vize (Romanya uzun süreli oturum vizesi) olarak dört çeşittir.

A tipi vize Romanya’dan asıl gideceğiniz ülkenin uçağına binene kadar ki süreyi kapsamaktadır. B tipi vize ise Romanya’da en fazla 5 gün konaklamanızı sağlayan transit geçiş vizesidir. C tipi vize ile de toplam 90 günü aşmayacak şekilde konaklama hakkı sağlamaktadır. D tipi vizeye sahip olarak ise Romanya Devleti’ne ticari (yatırım), eğitim, aile birleşmesi, ekonomik, mesleki, dini faaliyetler, tayin, bilimsel araştırmalar için verilen vizedir. D tipi vize uzun süreli oturum çerçevesi ile ikamet süresinin uzatılmasını mümkün kılabilmektedir. D tipi vize için oturum izninden en az 30 gün önce tesis edilen ofisten işlem yaptırmanız gerekmektedir.

Romanya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:07:08+00:00

Romanya vize başvurusu için gerekli olan evraklar seyahat amacınıza göre değişim göstermektedir. Seyahat amacınızı bize bildirmeniz halinde amacınıza yönelik olan tüm evrakları sizin için eksiksiz temin etmekteyiz. Yetkili Başkent Vize firması olarak sizi prosedürlerden kurtarıp sizin adınıza evrak, başvuru ve randevu işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Belgelerin resmi ve doğru olması, ek olarak yeni tarihli olması çok önemlidir. Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport; Romanya vizesi başvurunuz için kullanacağınız pasaporta seyahat belgesinde vize işlenebilmesi için minimum iki sayfa boş olmalıdır.
 • Seyahat belgeleri; Romanya Konsolosluğu ülkeye yapacağınız seyahatin amacını, kalış sürenizi, kalış süresi içinde yeterli ekonomik kaynağınızın olup olmadığını ve Romanya’dan seyahat bitiminde döneceğinizi gösteren belgeleri sizden talep etmektedir.
 • Romanya’ya seyahat amacınızı net olarak açıklayacağınız dilekçe gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş biletleriniz dosyada bulunmalıdır.
 • Seyahat için gerekli sağlık sigortası düzenlenmelidir.
 • Vize ücretine ait dekont ibraz edilmelidir.
Romanya Turist Vizesi2021-11-26T18:06:34+00:00

Romanya turistik vize başvurusu için gereken evraklarda önemli olan bir nokta mesleki durumunuzdur. Romanya Büyükelçiliği çalışanlara, öğrencilere, emeklilelere, çiftlere, reşit olmayan kişilere yönelik farklı evrak taleplerinde bulunabilmektedir. Sizin durumunuzu ve seyahat amacınızı göz önünde bulundurarak tüm belgelerinizi temin etmekte olan Başkent Vize sayesinde sorunsuz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Romanya Turist Vizesi için gerekli olan evraklar;

 • Pasaportunuzun seyahat sonrası için 6 ay geçerli olması ve minimum 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Pasaportun ilk sayfasının fotokopisi olmalıdır.
 • Okunaklı ve eksiksiz olarak Romanya vizesi başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Güncel biyometrik fotoğrafınız gerekmektedir.
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont evraklara eklenmelidir.
 • Finansal durumunuzu gösteren evraklar dahil edilmelidir.
 • Emekli iseniz son 3 aylık maaş bordrosu gerekmektedir.
 • Öğrenciler için güncel tarihli öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi gerekmektedir.
Romanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T18:06:01+00:00

Romanya’daki ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz için almanız gereken Romanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti için işlemlerinizi en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. İstenen evrakların sorunsuz ve resmi olarak tamamlanabilmesi için Başkent Vize’den destek almanız hiçbir sorunla karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Genel olarak belirlenen belgeler dışında çalışma durumunuza, reşit olma durumunuza ve diğer durumlara yönelik farklı evraklar talep edilebilmektedir. Sizi bu konuda eksiksiz bilgilendirerek, gerekli olan her şeyi yetkili firma olarak temin etmekteyiz.

Romanya ziyaret vizesi için gerekli olan evraklar;

 • Seyahat için sağlık sigortanız düzenlenmelidir.
 • Pasaportunuz 10 yıldan eski ve deforme olmamış durumda olmalıdır. Seyahat sonrası için 6 ay geçerliliğe sahip olması gerektiği gibi en az 2 sayfanın da boş olması gerekmektedir.
 • Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Biyometrik ve güncel fotoğraflarınız gerekmektedir.
 • Romanya’dan gelen davetiyeye sahip olmalısınız. Sizi davet eden kişinin konaklama, gidiş/dönüş masraflarını karşılayacağını noter tasdikli olarak belgelemesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyon bilgileriniz gerekmektedir.
 • Finansal durumunuzu gösteren evraklar gerekmektedir.
Romanya Ticari Vize2021-11-26T18:05:24+00:00

Romanya Konsolosluğu, ticari vize başvurularının sonuçlanmasına öncelik vermekte olduğu için işlemlerinizi Başkent Vize’den de destek alarak çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sizin için gerekli tüm adımları tamamlayarak çok daha kolay ve hızlı bir şekilde vizenizi almanızı sağlamaktayız.

Romanya Ticari Vize için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

 • Romanya vize başvuru formunu doldurmalısınız.
 • Biyometrik ve güncel fotoğrafınızı temin etmelisiniz.
 • Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerli olması ve 2 sayfasının da boş olması gerekmektedir.
 • Ticari vize alabilmeniz için kurumdan kaşeli ve antetli kağıda davetiye almalısınız.
 • Finansal durumunuzun yeterli olduğunuzu gösteren evrakları eklemlisiniz.
 • Mesleki durumunuzu belgeleyen belgelerin dosyaya dahil edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortanızı düzenlemelisiniz.
 • Vize ücretinizi evrakların teslimi sırasında ödemelisiniz.
VSF Global Romanya Vizesi2021-11-26T18:04:53+00:00

Romanya’ya herhangi bir amaçla yapacağınız tüm seyahat planlarınız için gerekli olan Schengen vizesini sizin için temin etmekteyiz. Seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilen evraklar ve başvuru formlarını size sağlamaktayız. Sizin hiçbir prosedür ile ilgilenmenize gerek kalmadan hatasız olarak evraklarınızı hazırlayıp, başvurunuzu yapmakta ve randevunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Vize başvurunuzda herhangi bir pürüz olmaması olumlu sonuç almanız için önemlidir. Ek olarak sürekli güncellenebilen vize prosedürlerinden haberdar olmamanıza karşılık profesyonel firmamız ile çalışmanız kolay bir şekilde işlemlerinizi seyahat gününüzden önce halletmenizi sağlayacaktır.

Romanya Vize Randevusu2021-11-26T18:04:19+00:00

Vize başvuru işlemlerinizde Romanya Vize Randevusu almak zorunludur. Randevu işlemlerinizi VFS Global firması olarak sizin için alabilmekteyiz. Randevu alınmaması durumunda evrak teslimi ve parmak izi verme işlemleri gerçekleştirilememektedir. Sizin için randevunuzu almamızın yanı sıra biyometrik veri ibrazınızı da yetkili olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

Sürecin sıkıntıya girmemesi, herhangi bir eksik sebebi ile vizenin reddedilmesi durumu ile karşılaşmamak için önceden randevu almanız önemlidir. Tüm sorunlarınız ile ilgilenmekte ve vizenizi almanızın şansa kalmaması için bütün ayrıntıları takip etmekteyiz. Evraklarınızı tam olarak teslim edeceğimiz için 15 gün içinde başvuru talebiniz sonuçlanacaktır.

Romanya Vize Ücreti2021-11-26T18:03:40+00:00

Romanya Konsolosluğu, vize ücretinin ödendiğini gösteren dekontu da evraklar arasında istemektedir. Bu ücret ise talep ettiğiniz vize türüne göre değişim gösterebilmektedir. Uzun süreli ya da kısa süreli vize taleplerine göre de Romanya vize ücreti değişim gösterebilmektedir.

Ticari amaçlı, aile birleşimi, Erasmus, eğitim ve benzeri gibi durumlara göre değişim gösterebilen Romanya vize ücreti hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirmekteyiz. Merak ettiğiniz her şey için ve tüm sorunlarınız için bizi arayarak destek isteyebilirsiniz.

Romanya Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top