Vize Danışma Merkezi

SSS

SSS2021-11-15T08:53:15+00:00
blog-4

Yurtdışı Vize İşlemlerinde Sık Sorulan Sorular

Yurtdışı seyahatinize ilişkin gerekli bilgiler, vize başvuru süreci, vize randevu alma, vize için gerekli evrak-belgeler, Türkiye’de bulunan yabancı misyonlar, temsilcilikler, konsolosluklar, büyükelçilikler, vize türleri ve çeşitlilikleri hakkında tüm içerik bilgileri bir arada toplanmıştır. Tüm sorularınıza cevaplar bulabileceğiniz içerikler burada!

VFS Global İsveç Vizesi2022-12-15T20:33:35+00:00

VFS Global İsveç Vizesi

Dünya çapında İsveç vize yetkilisi olarak VFS Global vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Başkent Vize, VFS Global yetkilisi olmasının yanı sıra İsveç Konsolosluğu tarafından da yetkilidir. Bu sebeple tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilmekte ve vizenizi almanızı sizin için kolaylaştırmaktayız.

Resmi işlemlerle ve prosedürler ile uğraşmak zorunda kalmadan kolay ve kısa sürede vizenizi almanızı Başkent Vize firmasına başvurarak garantileyebilirsiniz. Evraklarınızın temin edilmesi, başvurunuzun yapılması ve randevu işlemlerinizin gerçekleştirilmesi Başkent Vize sorumluluğundadır.

İsveç Vize Randevusu2022-12-15T20:33:12+00:00

İsveç Vize Randevusu

İsveç vize türlerinden herhangi birine sahip olabilmek için İsveç Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Vize işlemleriniz için yetkili olan Başkent Vize olarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz. Randevunuzun doğru zamana alınmasını sağlayarak seyahat planlarınızın sekteye uğramamasını sağlamaktayız.

Başvuru merkezimizden destek alarak maksimum 15 günde sonuçlanacak vize işlemlerinizin 3 ila 5 gün arasında sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. İsveç vize randevusu, gerekli evrakların ve kişinin biyometrik veri ibrazının gerçekleşmesi açısından önemlidir.

İsveç Vizesi Aile Akraba Ziyareti2022-12-15T20:32:50+00:00

İsveç Vizesi Aile Akraba Ziyareti

İsveç’e ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmek için gidiyorsanız İsveç Vizesi Aile Akraba Ziyareti başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ticari vizede olduğu gibi İsveç aile ziyareti vizesinde de yakınınızdan davet mektubu almanız gerekmektedir. Davetiye dışında genel olan evrakları ve mesleki durumunuza ilişkin evrakları temin etmemiz gerekecektir.

Eksiksiz ve hatasız bir şekilde istenilen evraklar prosedüre uygun temin edildiğinde vize başvurunuz onaylanacaktır. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durum ile karşılaşmanızı önlemek adına vize işlemlerinde uzman olan firmamız, güncel evrakları takip ederek sizin için hazırlamaktadır.

İsveç Aile Birleşimi Vizesi2022-12-15T20:32:28+00:00

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç Aile Birleşimi Vizesi için İsveç vatandaşı olan kişi ile evlilik yapmış olmanız gerekmektedir. Bu vize eşi ve çocukları kapsamaktadır. İsveç Konsolosluğu, aile birleşimi vizesi için genel olan evraklara ek olarak ekstra belgeler talep etmektedir.

Uluslar arası evlenme kayıt örneği, İsveç vatandaşı olan eşin doğum belgesi, İsveç oturum izni, İsveç pasaportu ve kimlik kartı da İsveç’teki eşten talep edilmektedir. İngilizce olarak yazılan mektup gerekmektedir. Dil yeterliliğine sahip olduğunuzu gösteren belgeler, maddi durumun kanıtlandığı evraklar, İsveç’teki eşin gayrimenkul evrakları istenen belgeler arasındadır.

Evlenecek olan ya da evlenen kişilerin aile birleşimi vize başvurusunu doğru zamanda yapması ve sürecin uzamaması ya da vizenin reddedilmemesi için Başkent Vize ile çalışmalarını tavsiye etmekteyiz. Yetkili firma olarak herhangi bir sorun yaşamadan vizenizi almanızı garantilemekteyiz.

İsveç Ticari Vize2022-12-15T20:32:01+00:00

İsveç Ticari Vize

İsveç’te ilişkili olduğunuz şirket ya da kurumla iş görüşmesi yapmak için veyahut konferans, seminer ve fuar gibi sektörel toplantılara katılmak için İsveç Ticari Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu vize türünde İsveç vizesi için gerekli olan evraklar geçerli olmakla birlikte belirttiğimiz gibi mesleki durumu göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak İsveç ticari vizesi için gereken en önemli evraklardan birisi tarafınıza gelecek olan resmi davetiyedir.

Başkent Vize olarak iş seyahatinizin aksamaması için gerekli düzenlemeleri sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Herhangi bir hatalı ya da eksik evrak durumu yaşamadan vizenizin kısa sürede onaylanmasını sağlamaktayız. İsveç Konsolosluğu’nun prosedürlerine uygun şekilde evraklarınızı hazırladığımız için herhangi bir sıkıntı yaşamadan vizenizi alabilirsiniz.

İsveç Turist Vizesi2022-12-15T20:31:31+00:00

İsveç Turist Vizesi

İsveç’i gezip görmek istiyorsanız ve farklı bir ülkeyi keşfederek güzel bir tatil yapmak istiyorsanız İsveç Turist Vizesi ihtiyacınız olan vize türüdür. Bu vize türünde de yukarıda belirttiğimiz genel evraklar talep edilmektedir. Bunun yanı sıra mesleki durumunuzun etki ettiği gerekli evraklarında dosyaya eklenmesi gerekmektedir.

Sizin durumunuzun gerektirdiği evrakları hazırlamaktayız. Başvurunuzu ve randevu işlemlerinizi gerçekleştirmemizin yanı sıra gidiş, dönüş biletlerinizi temin edebilir ve konaklama rezervasyonlarınızı da oluşturabiliriz. Bu sayede hiçbir işlemle uğraşmanıza gerek kalmadan tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İsveç Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2022-12-15T20:30:54+00:00

İsveç Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları

İsveç vize türleri, İsveç Turistik Vize, İsveç Ticari Vize, İsveç Öğrenci Vizesi, İsveç Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, İsveç Şoför Vizesi, İsveç Aile Birleşme Vizesi ve İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vize’dir. Bu vize türlerinden seyahat amacınıza uygun olanına başvuru yaparken gerekli evraklar ona göre değişebilmektedir. Ek olarak mesleki durumunuza göre de ekstra evraklar talep edilebilmektedir.

İsveç Büyükelçiliği, vize türlerine uygun olarak bazen evraklarda güncelleme yapabilmektedir. Bu nedenle en güncel bilgiler doğrultusunda evrakların hazırlanması çok önemlidir. Mesleki durumunuza uygun ve seyahat amacınıza yönelik olan evrakları Başkent Vize olarak resmi ve eksiksiz olarak hazırlamaktayız.

 İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar genel olarak şu şekildedir;

Seyahat amacınızın prosedürlerine uygun olarak pasaportunuz olmalıdır. Seyahat amacınıza uygun İsveç vizesi başvuru formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Finansal durumunuzu belgeleyen evraklar olmalıdır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği temin edilmelidir. Seyahat planınızı destekleyen gidiş, dönüş biletleri ve konaklama bilgilerinizin belgeleri olmalıdır. Seyahat sağlık sigortanız düzenlenmelidir.

Bu belgeler vize türlerinde genel olarak gerekli evraklardır. Ancak bunlara ek olarak devlet memuru, emekli, ev hanımı, öğrenci, 18 yaşından küçük, iş yeri sahibi, sigortalı çalışan olmanıza göre ek evraklar talep edilmektedir.

Ek olarak talep edilen evraklar; maaş bordrosu, şirket yazısı, SGK işe giriş bildirgesi, faaliyet belgesi, güncel vergi levhası, firmanın imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, öğrenci belgesi, BAĞ-KUR hizmet dökümü, emeklilik belgesi, resmi izin belgesi, evlenme cüzdanı, sponsor evrakları, muvaffakname gibi belgelerdir.

Sizin için gerekli olan belgelerin doğru temin edildiğinden emin olabilirsiniz. Vize işlemleri konusunda profesyonel olan firmamız sayesinde hiçbir zorlukla karşılaşmadan İsveç vizenizi almayı garantileyebilmektesiniz.

İsveç Vize Başvurusu2022-12-15T20:29:47+00:00

İsveç Vize Başvurusu

İsveç seyahatlerinde Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İsveç Vize Başvurusu yapmalıdır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Kırmızı / Siyah) pasaport sahibi olanlar 180 gün içerisinde 90 gün seyahat yapma koşulu ile vizeden muaf tutulabilmektedir.

İsveç Konsolosluğu, başvuru evraklarının hazırlanması, başvuru yapılması ve randevu alınması için akreditasyon sahibi başvuru merkezlerine yetki vermektedir. Sizin adınıza Başkent Vize, evraklarınızın temin edilmesi, başvurunuzun yapılması ve randevu alınması gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.

Bu durumda hiçbir prosedür ile uğraşmadan vizenize kavuşabilirsiniz. Başvuru işlemi yapılırken evrakların sizin durumunuza uygun şekilde hazırlanması önemlidir. Seyahat amacınızın doğru ve net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

Schengen ülkelerinden birisi olan İsveç, vize başvurusu işlemlerinde evrak eksikliği, yanlış bilgi ya da hatalı belge gibi işlemlerde vizenizi reddedebilmektedir. Schengen vizesi almak için İsveç Büyükelçiliği’nin belirlediği prosedürlere uymak bu açıdan çok önemlidir. Resmi işlemleri prosedürlere uygun olarak yapan profesyonel bir firma olarak sizin için vizenizi almanızı garantilemekteyiz.

VFS Global İspanya Vizesi2022-12-15T20:26:39+00:00

VFS Global İspanya Vizesi

İspanya Büyükelçiliği tarafından vize başvuru yetkilisi olarak sizin adınıza işlemlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz. Ayrıca dünya çapında bir firma olan VFS Global yetkilisi olarak vize işlemlerini profesyonel şekilde yürütmekteyiz.

VFS Global İspanya ve başka ülkeler için vize temin edilmesini sağlayan bir firmadır. VFS Global bünyesinde vizenizi almanızı garantileyen Başkent Vize, işlemlerinizin hatasız şekilde yürütülmesi için gerekli tüm detaylara sahiptir. Bizi arayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İspanya Vize Randevusu2022-12-15T20:26:23+00:00

İspanya Vize Randevusu

İspanya Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Randevu alarak işlemlerinizin daha kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. İspanya resmi tatilleri de randevunun alınacağı zamanın doğru ayarlanması açısından önemlidir. Aksi takdirde vize işlemleriniz daha uzun sürebilir veya bir noktada takılabilir.

Başkent Vize, sizin için tüm vize işlemleri adımlarını gerçekleştirirken gerekli güncel bilgileri edinmekte ve olası durumları göz önünde bulundurmaktadır. Bu sayede vize başvuru işleminiz kısa sürede olumlu sonuçlanabilmektedir.

Evraklarla ilgili herhangi bir eksiklik yok ise ya da hatalı bir bilgi yoksa vize işlemleri 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Biz vize işlemlerinizin en doğru şekilde gerçekleşmesinin garantisini vermekte ve vizenizi kesin olarak almanızı sağlamaktayız.

İspanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2022-12-15T20:26:06+00:00

İspanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

İspanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurunuz için gereken evraklara ek olarak mesleki durumuzun gerektirdiği evraklarında dosya içine eklenmesi önemlidir. Evraklarınız, başvurunuz ve randevu işlemleriniz prosedüre uygun gerçekleştiği zaman vizenizi alarak arkadaşlarınız ya da aileniz ile harika vakit geçirebilirsiniz.

Sizin için tüm işlemleri gerçekleştirmekte olan Başkent Vize, vize işleminizin olumlu sonuçlanmasını kesinleştirmektedir. Vize işlemleri konusunda yetkili ve uzman olan firmamız evraklarınızı ve İspanya Aile /Arkadaş Ziyareti için gerekli olan davetiyeyi temin edebilmektedir. Geriye size sadece güzel bir seyahat gerçekleştirmek kalıyor.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi2022-12-15T20:25:51+00:00

İspanya Aile Birleşimi Vizesi

İspanya vatandaşı olan biri ile aile birleşimi gerçekleştirdiğiniz zaman İspanya Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenen evraklar içinde İspanya’daki eşin vatandaşlık, gayrimenkul ve benzeri belgeleri istenebilmektedir.

Reşit olma durumunuza ya da olmamanıza göre evraklar gerekebilmektedir. Bunun dışında AB vatandaşı olanlar ve olmayanlar içinde İspanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Bazı evraklar İspanyolca noter tasdikli çeviri de gerektirebilmektedir.

Aile birleşimi vizesi alabilmeniz için eksiksiz ve hatasız şekilde temin ettiğimiz evraklar, başvurunuzu gerçekleştirmemiz ve randevunuzu almamız sonucunda vizenizin olumlu sonucunu beklerken siz sadece kendi hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Yetkili firma olarak biz sizin adınıza tüm detayları düşünmekteyiz.

İspanya Ticari Vizesi2022-12-15T20:25:34+00:00

İspanya Ticari Vizesi

İspanya Ticari Vizesi, katılacağınız iş ziyaretleri, ticari organizasyonlar ya da fuar katılımları için gereklidir. Genel olarak ek olan evraklardan ziyade İspanya Ticari Vize için önemli olan İspanya’dan gelecek olan resmi davetiyedir.

Ticari vize işlemlerinde iş sahibi ve çalışan olma durumunuza göre istenen evraklarda farklılık olabilmektedir. Doğru belgelerin hazırlanması vizenizin reddedilmemesi için önemlidir. Siz hiçbir resmi işlemle ve prosedürler ile yorulmadan, işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmemiz için bizi arayabilirsiniz.

İspanya Turist Vizesi2022-12-15T20:25:18+00:00

İspanya Turist Vizesi

İspanya’nın her köşesini keşfederek bir tatil geçirmek için İspanya Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin alması gereken bu vize türü 90 gün süre ile İspanya’nın tadını çıkarmanızı sağlamaktadır.

Belirttiğimiz genel evraklara ek olarak mesleki durumunuzun etki ettiği ekstra evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz, sizin için tüm vize işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Ayriyeten gidiş, dönüş biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da size uygun şekilde yaparak harika bir tatil yapmanızı sağlayabiliriz.

İspanya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2022-12-15T20:23:36+00:00

Belirttiğimiz vize türlerinden başvuruda bulunacağınız vizeye uygun olarak evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Evraklarınızı seyahat amacınıza göre hazırlarken aynı zamanda İspanya’nın mesleki durumunuza yönelik istediği ek evrakları da size uygun olarak temin etmekteyiz.

İspanya Vize İçin Gerekli Evraklar genel olarak şu şekildedir;

Prosedüre uygun pasaportunuz olmalıdır. Seyahat amacınıza yönelik Schengen ya da ulusal başvuru formunu doldurmalısınız. Bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması önemlidir. Nüfus cüzdanınız gerekmektedir. Prosedürlere uygun ve güncel biyometrik fotoğrafınız bulunmalıdır. Finansal durumunuza ilişkin evraklar hazırlanmalıdır. Vize talep dilekçeniz hazırlanmalıdır. Mesleki durumunuza göre evraklar eklenmelidir. Seyahat planınızı destekleyen gidiş, dönüş biletleri ve konaklama rezervasyonları hakkında belgeler istenmektedir. Seyahat sağlık sigortanız düzenlenmelidir.

Gerekli olan bu belgeler genel olarak tüm vize işlemlerinizde talep edilmektedir. Ancak mesleki durumunuza ve reşit olma durumunuza göre değişiklik gösteren ek evraklar istenmektedir. Bu evrakların resmi, prosedüre uygun, doğru bilgileri içeren ve eksiksiz belgeler olması gerekmektedir. Bu durumların tam tersi olduğu takdirde vizeniz reddedilmektedir.

Vizenizin en kısa sürede onaylanması için Başkent Vize olarak sizin için tüm evrakları gerekli şekilde temin etmekteyiz. Seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun olarak hatasız ve eksiksiz hazırlanmış belgeler ile vize işleminiz garantilenmektedir. Profesyonel ve yetkili bir firma olarak sizi hiçbir işlemle uğraştırmadan vize işlemlerini adınıza gerçekleştirmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu2022-12-15T20:22:46+00:00

Schengen ülkelerinden birisi olan İspanya 90 gün olan kısa süreli seyahatler için İspanya Schengen Vizesi istemektedir. 90 günü aşan uzun süreli vizeler ise İspanya Ulusal Vize gerektirmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İspanya Vize Başvurusu yapmalıdır.

Diplomatik (Kırmızı / Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri ise İspanya Konsolosluğu tarafından 180 gün içerisinde 90 gün süren seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

İspanya Vize Başvuru Türleri;

İspanya Turistik Vize, İspanya Ticari Vize, İspanya Aile Ziyareti Vizesi, İspanya Transit Vize, İspanya Çalışma Vizesi, İspanya Gemici Vizesi, İspanya Konferans Vizesi, İspanya Öğrenci Vizesi (90 günü aşmaktadır), İspanya Aile Birleşimi Vizesi (AB vatandaşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır), İspanya Ulusal Vize (D tipi) vize türlerinden seyahat amacına uygun olana başvuru yapabilmemiz için yetkili firmamızı arayabilmektedir.

Tüm bu farklı vize türleri farklı evraklar gerektirebilmektedir. İspanya vize işlemleri ve gerekli evraklar diğer ülkelerden biraz daha karışık olabilmektedir. Profesyonel olan Başkent Vize firmamızdan destek almanızda yarar vardır. Sizin adınıza tüm vize işlemlerinizi hatasız şekilde yerine getirerek vize almanızı garantilemekteyiz.

İspanya vize başvurusu yaparken pasaportunuzun geçerlilik süresi önemlidir. Biyometrik veri ibrazı yapılacağı için prosedürleri dikkate almanız gerekmektedir. VIS ibaresi olmayan kişilerin biyometri işlemini kesinlikle gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu tür tüm detayları sizin için dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

İngiltere Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2022-12-15T20:02:13+00:00

İngiltere’de bulunan ailenizi, arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı ziyaret edebilmek için İngiltere Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmanız zorunludur. Bu vize türü kısa süreli olmakla birlikte, düzenli seyahat etme sebeplerinizi belgelerle kanıtladığınız zaman uzun süreli vize alabilmektesiniz.

Davet eden kişinin hazırlaması gereken davetiyede sizin ve İngiltere’de ziyaret edeceğiniz kişinin iletişim bilgileri, kimlik bilgileri, seyahat süresi, seyahat nedeni, konaklanacak adres, İngiltere’deki kişinin vatandaşlık bilgileri olmalıdır. Davetiyenin resmi olması ve prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bunları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlayarak seyahatinizin planladığınız şekilde olmasını garanti etmekteyiz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi2022-12-15T20:01:53+00:00

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, İngiltere vatandaşı ile evlilik yapmanız durumunda başvurmanız gereken vize türüdür. Bu vize türünde ek olarak birçok evrak talep edilmektedir. Eşiniz ile evliliğinize dair belgeler; İngiltere’deki eşin çalışma, gayrimenkul durumu, finansal durumu, vatandaşlık bilgileri, vergi ödemeleri; aile birleşimi sertifikası gibi evraklar talep edilmektedir.

İstenilen belgeler İngiltere’deki eşin iş veren ya da çalışan olmasına göre değişim gösterebilmektedir. Aynı şekilde Türkiye’deki eşinde mesleki durumunu gösterir belgeler dosya eklenmelidir. Daha önce evlilik yapılmış ise buna ilişkin belgeler talep edilmektedir. İngiltere’deki eşin ikamet durumuna göre tapu belgesi, mortgage dökümleri, kira defteri, Council Tax belgeleri, güncel faturaları istenebilmektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi almak diğer vize türlerinden çok daha zahmetlidir diyebiliriz. Bu vize türünde gerekli olan birçok evrak bulunması herhangi bir karışıklığa yol açabilmekte ve vizeniz reddedilebilmektedir. Ancak Başkent Vize olarak İngiltere Aile Birleşimi Vizenizin gerektirdiği tüm işlemleri titiz bir şekilde yürütmekteyiz.

İngiltere Ticari Vize2022-12-15T20:01:25+00:00

İngiltere Ticari Vize başvurusunu iş seyahati yapacak olan kişiler için oluşturmaktayız. İş seyahatlerinizin sıklığına göre kısa süreli ya da uzun süreli olarak vize başvurunuz tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.İngiltere Ticari vizesi alırken genel olarak belirttiğimiz evrakların hazırlanması gerekmektedir. Ek olarak İngiltere’den gelecek olan davetiye de dosyaya eklenmelidir. Davetiyeye davet edilen kişinin iletişim bilgileri, seyahat nedeni, seyahatin sponsoru, seyahat süresi ve İngiltere’den ne zaman ayrılacağı eklenmelidir.

İlaveten davet eden kişinin kimlik bilgileri, şirket pozisyonu, iletişim bilgileri, vatandaşlık statüsü eklenmelidir. Davetiyenin prosedüre uygun ve resmi olması önemlidir. Yoksa geçersiz kabul edilmekte ve vizeniz reddedilmektedir. Her evrakın doğru şekilde hazırlanması ve vizenizin kabul edilmesi için Başkent Vize’den uzman desteği alabilirsiniz. Sizin adınıza her işlemi yaparak, resmi süreçlerle uğraşmanızı engelleyebiliriz.

İngiltere Turist Vizesi2022-12-15T20:00:55+00:00

İngiltere’ye eğlence, tatil ve kültürel gezi gibi faaliyetler için gidiyorsanız İngiltere Turist Vizesi başvurunuzu yapmanız zorunludur. Vizenizi aldığınız takdirde maksimum 90 günlük bir tatil yapabilmektesiniz.

Pasaport, finansal dokümanlar, mesleki durumunuzu kanıtlayan belgeler, rezervasyon bilgileri gibi belgelere ek olarak bazı evraklar talep edilmektedir. Örnek verecek olursak; erkek başvuru sahibinin askerlik durumuna ilişkin belge sunması gerekmektedir. Turistik geziniz için detaylı İngiltere gezi programı da talep edilmektedir.

İngiltere Vize Türleri2022-12-15T20:00:03+00:00

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar, başvuru formları ve belgeler istediğiniz vize türüne göre değişmektedir. İngiltere Vize Türleri ise;

İngiltere Turist Vizesi,

İngiltere Ticari Vize,

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi,

İngiltere Aile/Akraba Ziyareti Vizesi,

İngiltere Öğrenci Vizesi,

İngiltere Tier 1, Tier 2, Tier 4, Tier 5 vizeleri (Çalışma izni vizesi olarak verilebilmektedir)’dir.

İngiltere Konsolosluğu, verdiği vize türlerinde kişilerden ek evraklar talep etme hakkına sahiptir. İstenilen evrakların hem asıllarının, hem de fotokopilerinin olması önemlidir. Ayrıca evrakların İngilizce olarak teslim edilmesi gereklidir. Eğer evraklar tercüme edildi ise tercümanın bilgileri, imzası, tercüme belgesinde tarih ve aslına uygun olduğuna dair tasdik şerhi gerekli görülmektedir.

İngiltere Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2022-12-15T19:59:14+00:00

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar, başvuru formları ve belgeler istediğiniz vize türüne göre değişmektedir. İngiltere vize türleri ise;

 • İngiltere Turist Vizesi,
 • İngiltere Ticari Vize,
 • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi,
 • İngiltere Aile/Akraba Ziyareti Vizesi,
 • İngiltere Öğrenci Vizesi,
 • İngiltere Tier 1, Tier 2, Tier 4, Tier 5 vizeleri (Çalışma izni vizesi olarak verilebilmektedir)’dir.

İngiltere Konsolosluğu, verdiği vize türlerinde kişilerden ek evraklar talep etme hakkına sahiptir. İstenilen evrakların hem asıllarının, hem de fotokopilerinin olması önemlidir. Ayrıca evrakların İngilizce olarak teslim edilmesi gereklidir. Eğer evraklar tercüme edildi ise tercümanın bilgileri, imzası, tercüme belgesinde tarih ve aslına uygun olduğuna dair tasdik şerhi gerekli görülmektedir.

Genel olarak gerekli olan evraklar şunlardan oluşmaktadır:

 • Vize başvuru formunun doldurulması zorunludur.
 • Mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Randevu konfirmasyonu e-mail çıktısı da alınmalıdır.
 • Vize başvuru ücretlerinin ödenmesi ve bunlara ait dekontların dosyaya eklenmesi gereklidir.
 • Banka hesap cüzdanı bilgileriniz resmi şekilde hazırlanmalı ve kesinlikle yer almalıdır.
 • Mesleki durumunuza ilişkin evrakların hazırlanması gerekmektedir.
 • Seyahat rezervasyonları ile ilgili hem gidiş tarihinize, hem de dönüş tarihinize ilişkin belgeler olmalıdır.
 • Adınıza kayıtlı gayrimenkul, kredi kartı, araba ehliyeti gibi evraklar istenmektedir.
 • Sponsorunuz varsa onunla ilgili evraklar talep edilmektedir.
 • Biyometrik veri alımı yapılması gerekmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi almak için Başkent Vize’yi arayarak seyahat türünüze ve mesleğinize özel olarak hazırlanması gereken evrakları öğrenebilirsiniz. Profesyonel vize danışmanlık merkezi olarak sizin için resmi bir şekilde, eksiksiz ve doğru belgeleri temin etmekle yetkiliyiz. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşmamak adına bizden destek alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu2022-12-15T19:58:33+00:00

İngiltere Büyükelçiliği, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinden vize almalarını talep etmektedir. Diplomatik (Kırmızı / Siyah) pasaport sahipleri ise İngiltere Vize Başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde 90 gün süre ile muaf olabilmektedir.

İngiltere’den diğer ülkelere gidecek kişiler İngiltere Transit Vize başvurusu yapmalıdır. Fakat geçiş seyahatiniz 24 saat içinde tamamlanacaksa ve gideceğiniz ülkenin tüm vize şartlarını yerine getirdiyseniz İngiltere Transit Vize işlemlerinden muaf olabilmektesiniz.

İngiltere vizesi, Schengen ülkelerine seyahat etmenizi mümkün kılmamaktadır. Sadece Birleşik Krallık ülkeleri olan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e İngiltere vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Ancak bunun içinde önce İngiltere’ye giriş yapmanız zorunludur.

İngiltere’ye düzenli seyahat etmenizi gerektiren tedavi, aile ziyareti, bilimsel araştırma, akademik çalışma, nişanlı ya da eş ziyareti, sık olan iş görüşmeleri gibi durumlar belgelendiği zaman uzun dönemli vize başvurusu yapılabilmektedir.

Bu uzun dönemli vize başvuruları için verilen izin süreleri 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl gibi sürelerden oluşmaktadır. Vize başvurunuzu yaparken seyahat amacınız ve kalmanız gereken süreye göre başvurunuzun gerçekleştirilmesi önemlidir. Aksi takdirde 6 ay sonra ülkeden çıkmak zorundasınız.

İngiltere vize işlemleri için Başkent Vize danışmanlık firmasına başvurmanız vize işlemlerinizin en doğru şekilde yürütülmesine olanak sağlayacaktır. Vize işlemlerinizde sizden istenilen evrakların resmi olarak ve doğru şekilde hazırlanması vizenizin olumlu sonuçlanması için çok önemlidir ve profesyonel hizmetimiz sayesinde biz bunu gerçekleştirmekteyiz.

İngiltere Vize Randevusu2022-12-15T19:57:34+00:00

İngiltere Konsolosluğu, vize başvurularınızı akredite edilmiş firmalardan kabul etmektedir. İngiltere Vize Randevusu alarak tüm işlemlerinizin sonuçlandırılması izin bizi arayabilirsiniz. Randevu alınması zorunlu olduğu için seyahat planınıza uygun olarak tüm işlemlerin yapılması önemlidir. Şahsınız adına işlemlerinizi herhangi bir sorun çıkmasını önleyerek titiz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Vize işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirilir ise vizeniz normal süreçte minimum 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Oturum izni başvurusunda ise bu süreç 12 hafta ile 24 haftayı bulabilmektedir. İşlemlerinizin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi ve biyometri verileriniz ibraz edilmesi için randevunuza ek olarak tüm işlemlerinizi yapmaktayız.

Talebe göre Süper Öncelikli İngiltere Vize Başvurusu yapabilmekteyiz. Bu başvuru ile vize işlemleriniz 24 saat içinde sonuçlandırılabilmektedir. Bunun için talep edilen ek ücret bulunmaktadır. Acil bir şekilde vize almanız gerekiyorsa doğru bir seçim olabilmektedir.

Başvurumun Olumsuz Sonuçlanma İhtimali Var mı?2022-01-31T10:51:43+00:00

AB ülkelerine giriş yasağı gibi, müşterilerimizin kendileriyle ilgili olağandışı durumlar haricinde, Başkent Vize tarafından yapılan başvuruların tamamı olumlu sonuçlanmıştır. 600 kişilik başvuru sayısında başarı oranımız %98,2 ile yüksek onay oranına sahiptir.

Ayrıca başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimalinde gerekli yetkili merci harçları ve sözleşme bedelleri haricinde danışmanlık ücretimizi tarafınıza iade ediyoruz.

Yabancı Dil Bilmek Zorunda mıyım?2022-01-31T10:50:59+00:00

Hayır. Yabancı dil bilmek zorunlu değildir. Fakat mesleğinize bağlı işe yerleştirme koşullarına göre yabancı dil bilmeniz istenebilir.

Başkent Vize Tarafından Talep Edilen Evraklar2022-01-31T10:50:16+00:00

Sözleşme imzalanması esnasında aşağıdaki evraklar hazır bulunmalıdır.

Kimlik

İkametgah Belgesi (E-Devlet)

İmza Beyannamesi (Noter)

Adli Sicil Kaydı (E-Devlet)

Nüfus Kayıt Örneği (E-Devlet)

Başvuru Esnasında Konsolosluk Tarafından Talep Edilen Evraklar2022-01-31T10:49:36+00:00

Pasaport

Ön yüzü ve işlem görmüş bütün sayfaların fotokopisi. Pasaportunuzun kullanılabilir tarihinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

Formül A

Uluslararası doğum belgesi.

Ulusal Vize Başvuru Formu

Vize uzmanlarımız tarafından hazırlanır.

Adli Sicil Kaydı

E-Devlet üzerinden alınabilir.

SGK 4A Hizmet Dökümü

E-Devlet üzerinden alınabilir.

SGK İşe Giriş – Çıkış Bildirgesi

E-Devlet üzerinden alınabilir.

Tam Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği

E-Devlet üzerinden alınabilir.

Yerleşim Yeri Belgesi

E-Devlet üzerinden alınabilir.

Oturum ve Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürer?2022-01-31T10:48:23+00:00

Normal şartlarda oturum ve çalışma izninizin onaylanması yaklaşık 50 – 70 gün sürmektedir. Ancak Konsolosluk veya AB tarafından ek bilgi ve/veya belge talep edilmesi durumunda 3 aya kadar uzayabilmektedir.

Önemli Not: Günümüz Pandemi koşulları nedeniyle belirtilen sürelerde ciddi değişiklikler ve uzamalar görülmektedir. Bu sürelerde değişiklik olabilmekte ve tüm ekibimiz ve avukatlarımız sıkı takiplerle işlerinizi takip etmektedirler. Olabildiğince kısa sürelerde başarılı sonuçlarla Avrupa Oturma ve Çalışma İzni danışmanlık vermektedir.

4. Adım: Avrupa Ülkesinde Gerekli İşlemlerin Yapılması2022-01-31T10:47:43+00:00

Avrupa Ülkesine ulaştığınızda, resmi olarak çalışmaya başlamanız için gerekli olan belgenin alınması, ilgili belediyeye kaydınızın yapılması, sosyal güvenlik numaranızın alınması ve sürücü belgenizin dönüştürülmesi gibi gerekli işlemlerin şirket avukatlarımızın nezaretinde yapılmasını sağlıyoruz.

Bu aşamadan sonra artık yüksek göçmen olarak Avrupa’da yeni bir hayat başladınız demektir!

3. Adım: İzinlerin Çıkarılması ve İkinci Ödeme2022-01-31T10:46:46+00:00

AB (Avrupa Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Kurumu) tarafından onaylı Avrupalı işveren ile aranızda bir iş sözleşmesi imzalanmasını sağlıyoruz. Bu iş sözleşmesine istinaden çalışma ve oturum izniniz için avukatlarımız aracılığıyla başvuru sürecinizi başlatıyoruz. Konsolosluk tarafından davet edileceğiniz görüşme öncesinde gerekli hazırlıkları sağlıyoruz ve Konsolosluk görüşmesinde hazır bulunuyoruz. İkinci ödemenin tarafımıza yapılması bu aşamada gerçeklemektedir.

2. Adım: İlk Ödeme ve Evrakların Teslimi2022-01-31T10:46:13+00:00

Sözleşme imzalandıktan sonra ilk ödemenin tarafımıza yapılması ve gerekli evrakların tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

1. Adım: Sözleşmenin İmzalanması2022-01-31T10:45:39+00:00

Satış danışmanlarımızdan ve/veya avukatlarımızdan gerekli bilgileri alıp göçmen olmaya karar verdikten sonra ilk adım Başkent Vize ile aranızda bir sözleşme imzalamak olacaktır. Bunun için yüz yüze görüşmeyi tercih ediyoruz.

Başkent Vize’nin Avrupa’da Sunduğu Hizmetler2022-01-31T10:44:56+00:00

Karşılama Hizmetleri

Avrupa Birliği Ülkeye ilk gelişinizde havalimanında karşılayarak, hotel veya evinize yerleşmenizi organize ediyoruz.

Konaklama Hizmetleri

Sizin ve ailenizin isteklerine uygun ev bulmanıza yardımcı olacak güvenilir emlak bürolarıyla çalışmanızı sağlıyor ve yasal süreçte hukuki danışmanlık veriyoruz.

Kayıt Hizmetleri

Yaşamayı tercih ettiğiniz belediyeye kayıt işlemleri, sosyal güvenlik numarası başvurusu, banka hesap numaraları açılması ve benzer kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.

Aile ve Okul Hizmetleri

Eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınız için sadece oturum ve çalışma izinlerini almakla kalmıyor aynı zamanda en iyi okullara kayıt işlemlerini yapıyoruz.

Kariyer Hizmetleri

İşvereniniz ile aranızdaki iş sözleşmesine uygun olarak aylık maaşınızın düzenli olarak banka hesabınıza ödenmesi, aylık maaş bordrolarınızın tarafınıza iletilmesi ve işveren primlerinin usulüne uygun ödendiğinin takibini yapıyor ve bu konularda hukuki danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Şirket Kuruluş Hizmetleri

Aile fertleriniz Avrupa’da şirket kurmak istediklerinde, Avrupa Birliği yasalarına uygun olarak şirket kuruluşu esnasında hukuki danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Başkent Vize’nin Türkiye’de Sunduğu Hizmetler Nelerdir?2022-01-31T10:43:55+00:00

İş Sözleşmesi Hukuki Danışmanlık Hizmeti

Avrupa’ya Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Kurumu (AB) tarafından onaylı bir işveren ile bağlantınızı sağlayarak vasıflarınıza uygun ve nitelikli göçmenlik kapsamında iş sözleşmesinin imzalanmasını sağlıyoruz.

Oturum ve Çalışma İzni Hizmeti

AB göçmen statüsü ile oturum ve çalışma izninin başvuru sürecini yönetiyor ve başarıyla sonuçlandırıyoruz. Eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınız için de ek ücret talep etmeden aynı hizmeti sunuyoruz.

Maaş Kriterlerime Uygun İş’i Nasıl Bulabilirim?2022-01-31T10:42:26+00:00

Birçok müşterimiz Türkiye’de yaşarken Avrupa’da iş bulmanın, Embay Danışmanlık Turizm Ltd. Şti tescilli markası Başkent Vize gibi yasal ve bürokratik süreçleri yöneten bir aracı şirket olmadığı takdirde, neredeyse imkânsız olduğunu bizzat deneyimlemişlerdir. Başkent Vize şirketinin sağladığı en önemli avantaj, AB tarafından onaylı şirketlerde, sizin için gerekli prosedürleri yerine getirerek yaptığınız işin dikkat çekmesini sağlamasıdır. Avrupa’ya geldikten sonra farklı bir iş bulmak istediğiniz takdirde yapacağınız yüz yüze görüşmeler sayesinde iş bulma olasılığınız çok ciddi artış gösterecektir.

Bir Şirketin Avrupa İş İstihdam Onayı Alması Gerekiyor mu?2022-01-31T10:41:54+00:00

Evet. Sizi Avrupa’da çalışmak için isteyen her firma bulunduğu ülkede iş için başvuru yapması ve buna göre iş sözleşmesi düzenlemesi gerekiyor. Bu iş sözleşmesi Avrupa Ülkesi yetkili kurumundan onaylanması ve onay sonrası Türkiye’deki Konsolosluktan olur onayının verilmesi gerekmektedir. Bu konuda endişe etmeyin Başkent Vize olarak tüm hizmetleri bu konuda sağlamaktayız.

İlk Yerleşme ve Barınma2022-01-31T10:41:03+00:00

Avrupa’dan çalışma izninizi talep eden firmalar genellikle konaklama ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Firmanın belirlediği ev veya kalacak yerleri sağlamaktadır.

40 Yaş Altı Maaş Kriterleri2022-01-31T10:40:32+00:00

40 yaş ve altı bireyin iş gücü istihdam göçmen olarak kabul edilebilmesi için 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren aylık en az 4.840 € brüt maaş alması gerekmektedir. Yıllık olarak bakıldığında bu rakam 58.080 €’ya tekabül etmektedir. Ayrıca fazla çalışma mesai ücretleri ayrıca hesaplanmaktadır.

40 Yaş Üstü Maaş Kriterleri2022-01-31T10:40:03+00:00

40 yaş ve üstü bireyin iş gücü istihdam göçmen olarak kabul edilebilmesi için 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren aylık en az 3.549 € brüt maaş alması gerekmektedir. Yıllık olarak bakıldığında bu rakam 42.588 €’ya tekabül etmektedir. Ayrıca fazla çalışma mesai ücretleri ayrıca hesaplanmaktadır.

Avrupa’da Çalışma ve Oturma İzni Eşim ve Çocuklarımı Kapsıyor mu?2022-01-31T10:37:15+00:00

Evet. Eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınız için ek ücret talep etmeden aynı hizmeti eşzamanlı olarak sunuyoruz. Sizinle birlikte aileniz de Avrupa’da yeni bir hayata başlayabilecek.

Avrupa’da Çalışma ve Oturma İzni Kriterleri Nedir?2022-01-31T10:33:10+00:00

Türk vatandaşları için Askerlik yapılmış veya tecil ettirilmiş olması gerekiyor. Adli sicil kaydınızın olmaması gerekmektedir. Daha önce Avrupa ülkelerinde Vize ihlali yapmışsanız veya herhangi bir suçtan deport edilmişseniz bu işlemden yararlanamazsınız. Yabancı dil bilmek zorunlu değildir. Fakat mesleğinize bağlı işe yerleştirme koşullarına göre yabancı dil bilmeniz gerekmektedir.

Avrupa Oturum İzni Avantajları Nedir?2022-01-30T17:25:39+00:00

Ekonomik

Avrupa Birliği oturum hakkı elde edebilmek için normal şartlarda 1 milyon 200 € gayrimenkul yatırımı yaparak oturum hakkı elde edebileceğiniz oturum ve çalışma iznini iş fırsatlarıyla çok düşük bir maliyetle hak edebilirsiniz.

Esneklik

Yılın azami 6 ayını Avrupa’da, 6 Ayını Türkiye’de geçirme hakkı.

Vatandaşlık

5 yıl Avrupa’da çalıştıktan sonra siz ve aileniz için vatandaşlığına başvuru hakkı.

Sürücü Ehliyeti

Siz ve aileniz için ilk günden itibaren Türkiye sürücü ehliyetlerinizi Hollanda sürücü ehliyetlerine dönüştürme hakkı.

Konut Kredisi

1 yıl çalışma sonrası yaklaşık 400.000 € değerinde konut kredisi başvuru hakkı (2021 itibariyle faiz oranları rekor seviyede düşüktür)

İhtiyaç Kredisi

1 yıl çalışma sonrası 75.000 € değerinde kişisel ihtiyaç kredisi başvuru hakkı.

Vizesiz Seyahat Hakkı

Avrupa Birliği’nin tamamında vizesiz seyahat etme hakkı.

Aileniz ile Yeni Bir Hayat

Sizinle birlikte eşiniz ve 18 yaş altındaki çocuklarınız için ek ücret talep etmeden oturum ve çalışma izninden yararlanma hakkı.

En Önemli Avantajı Sona Sakladık: Avrupa’da Yaşamak!

Avrupa’nın en yaşanılabilir ülkelerinden birini seçin hayat kalitenizi zirveye çıkarın.

Yurtdışına Çıkış İçin Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?2021-12-15T09:19:11+00:00

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Vize’ye tabi olduğu ülkelere seyahat etmeden önce Vize Başvurusunda bulunması gerekmektedir. Ülkelere özgü Vize Belgeleri hazırlanmalı, Vize Başvuru formları bu yönde ibraz edilmelidir. Sorunsuz Yurtdışı Seyahati için Vize Danışmanlık almanız işinizi kolaylaştırabilir. Prosedürlerle yorulmadan Hızlı ve Kolay Vize alabilirsiniz.

Güncel Gerekli Vize Belgeleri ve Bilgi Alın

0 312 446 0 849

Özel Sağlık Sigortası Yurtdışında Geçerli mi?2021-12-15T09:11:35+00:00

Hastalık, kaza gibi durumlarda ülkemizde geçerli olan SGK ya da özel sağlık sigortalarının bir kısmı, yurt dışında geçerli değildir. Vize belgesi talep eden ülkelerin tamamında zorunlu olan sağlık sigortası, vize almak için istenilen evraklar arasında yer alır. Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası olarak adlandırılır.

Kısıtlamalarda Yurtdışına Çıkılabilir mi?2021-12-15T09:02:10+00:00

Yurt dışı seyahatlerle ilgili herhangi bir kısıtlama veya sınırlandırma bulunmuyor. (28 Nis 2021 tarihi itibariyle)

Yurt Dışı Seyahat Duyuruları2021-12-15T09:01:32+00:00

Son günlerde yaşanan pandemi sorunları nedeniyle bazı ülkeler vizesizde olsa ülkeye girişi kısıtlayabiliyor. Ülkelerin kendi belirlediği özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin koyduğu seyahat kısıtlamalarına Türkiye’de dahil edilebilir. Şu an için böyle bir kısıtlama mevcut değildir (Aralık 2021 Tarihli Güncel Bilgidir, ileri tarihlerde değişiklik gösterebilir.) Yurtdışına çıkış yapmadan önce ilgili ülkenin konsolosluk web sayfasından veya havayolu firmasından güncel durum bilgileri alınabilmektedir.

Yurtdışı Tur Fırsatları ile Yurtdışına Çıkış2021-12-15T09:00:53+00:00

Uygun fiyat avantajlarına sahip birçok tatil firması ile yurtdışına çıkış yapılabilmektedir. Yılın birçok döneminde haftalık veya aylık Yurtdışı Turları düzenlenmektedir. Yurtdışı turlarının en gözdesi erken rezervasyon ile %50’ye varan indirimlerden yararlanmaktır. Şu an halihazırda binlerce Yurtdışı tur planları mevcuttur. Asya, Avrupa, Amerika, Balkanlar gibi bölgelerde, deniz turizmi, kayak veya dalış gibi birçok aktiviteli tur fırsatları bulunmaktadır. Tur planı yapılan bölgelerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan vizeli veya vizesiz turlar mevcuttur.

Vizeli Turlar için Nasıl Vize Alınır – Bilgi Alın

0 312 446 0 849

Pasaportsuz Yurt Dışına Çıkılır mı?2021-12-15T08:58:36+00:00

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport almadan kimlik ile bazı ülkelere giriş yapılabiliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan, Ukrayna, Moldova ve Azerbaycan pasaportsuz giriş yapılabilmektedir. Bu kuralın geçerli olabilmesi için yeni Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (çipli kimlik) olması zorunluğu vardır.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:31:56+00:00

Yunanistan vizesi başvuru formları ve gerekli evraklar, öğrenci değişim programları, aile birleşimi, turistik amaçlı seyahatlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Profesyonel ve yetkili bir firma olarak vize işlemlerinizde başvuru formunuz tarafımızca sağlanmaktadır.

Vize başvurusu yaparken pasaport sürenizin bitiş tarihine 90 günden daha fazla bir süre olması gerekmektedir. Önemli olan bir konu ise pasaportunuz üzerinde KKTC’ye giriş çıkış yaptığınıza dair bir damga bulunmaması gerekmektedir. Eğer böyle bir durum var ise pasaportunuzu mutlaka yenisi ile değiştirmeniz önemlidir. Seyahatinizi başvuru tarihinizden 15 gün sonrasına planlamanızı tavsiye etmekteyiz. Ek olarak Euro bölgesinde olduğu için Schengen vize başvuru formu doldurmalısınız. Tüm bu süreçte bu kontrolleri sağlayarak, vize işlemlerinizde bir pürüz çıkmaması için yardımcı olmaktayız.

Gerekli olan evrak ve belgeler;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Seyahatinizin kapsamında sağlık sigortası,
 • Gidiş ve dönüş bilet rezarvasyonlarınız,
 • Kalacağınız otele ait rezarvasyon,
 • Çalışıyorsanız maaş bordrosu,
 • Çalışıyorsanız, iş yerinden alınacak izin belgesi,
 • Maddi durumunuzun yeterli olduğunu gösteren 3 aylık banka dökümü,
 • Tam teşekküllü nüfus kaydı örnekleri,
 • Gayrimenkulünüz bulunmakta ise tapu ve ruhsatlar,
 • Seyahat amacınızı açıklayan bir dilekçe

Bu evraklar genel olarak belirtilmiş olup, seyahatinizi yapacağınız araca (otomobil, tekne, tur ve benzeri) göre değişiklik gösterebilmektedir. Ek olarak kamu çalışanları, şirket sahipleri, çiftçiler, emekliler, öğrenciler, çalışmayanlar, ev hanımları içinde bu belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Size gerekli olan evrakları temin etmenizde yardımcı olmaktayız. Ayrıca pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiği gibi en az 2 sayfasının da boş olması gerekmektedir.

Vize için gerekli evrak, belge ve başvuru formları tarafımızca eksiksiz bir şekilde temin edilmekte, kontrollerini sağlanmakta ve sorunsuz seyahatiniz için gerekli bilgiler size verilmektedir. Tüm bu evraklar tamamlandığı zaman randevunuzu gerçekleştirmekteyiz. Bu evraklar ve vize için ödenen harç zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda sorun yaşamamanızı sağlamaktayız. Vize randevusu yanıtı yaklaşık olarak 15 gün içinde gelmektedir. Tüm bu süreçte vize işleminizi hızlı bir şekilde, herhangi bir sorun çıkmadan yapmaktayız. VFS Global yetkilisi olarak başvuru ve randevu işlemlerinizi sizin için gerçekleştirerek prosedürler ile uğraşmanıza gerek kalmadan vize işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Yunanistan Vize Randevusu2021-11-26T18:31:22+00:00

Sizin için danışmanlık firması olarak Yunanistan vize başvurunuzu yapabilmekteyiz. Bu sayede konsolosluk işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Başvuru yaptıktan sonra randevu alınması önemlidir. Zira randevu alınmaması durumunda başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir. Sizin için başvuru işlemlerinizden sonra randevularınızı alarak gerekli görüşmeleri yapmaktayız. Ek olarak sağlık, ölüm ve benzeri gibi durumlar dışında vizem yetişmeyecek gibi mazeretler kabul edilmemektedir. Ancak kaygılanmanız için bir sebep yoktur. Sizin için uygun olan tarihe kadar vizenizi problemsiz şekilde almanızı sağlamaktayız.

Firmamız başvuru işlemlerinizi eksiksiz yürüttüğü için randevuya gitmeniz gerekmemektedir. Randevuya ancak biyometrik işlemini gerçekleştirmeyen kişilerin gitmesi zorunludur. Randevu için firmamızla iletişim kurabilirsiniz ve sizin adınıza başvuru işlemlerinizi yürütebiliriz. Yunanistan konsolosluğu yetki alanındaki il ve ilçelere hizmet vermiş olduğu için yetkili firma olarak bizden yardım alabilir, konsolosluğa gitmek zorunda kalmadan vize işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başvuru dosyanız eksiksiz olduğu zaman randevu için başvuru yapabilmektesiniz. Başvuru formunu doldurmanız, sizden istenen evrakların tamamlanması sonrasında randevu alınmaktadır. Başvuru dosyanız onay aldıktan sonra biyometrik bilgilerinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Randevu işleminizden sonra 15 gün içinde sonuç tarafımızca size bildirilmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Vize Harç Ücreti2021-11-26T18:30:46+00:00

Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenen Yunanistan vize ücreti, konsolosluk harç bedellerini ve vize başvuru merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Dönemsel olarak, Yunanistan Konsolosluğu bu ücreti güncelleyebilmektedir. Yunanistan D vize ile Schengen vizesi türlerinin ücreti de farklılık gösterebilmektedir.

Size gerekli olan vize türünde ödenecek olan vize ücretini tarafınıza ileterek bilgi vermekteyiz. Akredite vize başvurusu merkezlerinden konfirme ederek bir sorun çıkmasını engellemekteyiz. Ek olarak maksimum 12 yaşına kadar olan çocuklar için vize ücreti talep edilmemektedir. Ülkeye girişiniz için alınan Yunanistan kapı vizesi seyahat acentelerinden alınmakta olduğu için bu ücrette de farklılık oluşabilmektedir.

Yunanistan Turistik Vize2021-11-26T18:30:16+00:00

Pasaportunuzda Schengen vizesi bulunuyorsa başvuru işlemlerinden muaf olabilmektesiniz. Bunun dışında gerekli evraklar ise;

Seyahat tarihinizden 3 ay sonrasına kadar geçerli olan ve 2 adet boş sayfası olan pasaport. Son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır.

 • Biyometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Yunanistan vizesi talep dilekçesi,
 • Banka hesap özeti,
 • Gidiş/dönüş biletleri ve otel rezervasyon bilgisi gerekli olan genel belgelerdir. Bunun dışında öğrenciler, çalışanlar, emekliler ve memurlar için ekstra bazı evraklar (maaş bordrosu, şirket izni ve benzeri gibi) gerekmektedir.
Yunanistan Eğitim ve Öğrenci Vizesi2021-11-26T18:29:45+00:00

AB ülkelerindeki öğrenciler için ücretsiz olan çoğu program, diğer uluslar arası öğrenciler için yılda ortalama 16.000 Euro’dur. Yabancı uyruklu öğrencilerin üniversite girişi lise diplomasındaki not ortalamasına bağlıdır. YÖK düzenlemelerine göre Türkiye’de denk olan bölümü kazanmış olmalıdır. Yunanca bilmiyorsanız 1 yıl dil eğitimi almanız gerekmektedir. Bu konuda gereken bilgileri size detaylı bir şekilde aktararak başvuru aşamalarında yardımcı olmaktayız.

Yunanistan Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi2021-11-26T18:29:05+00:00

Yeşil, kırmızı, siyah ve gri pasaporta sahip Türk vatandaşlar Yunanistan konsolosluğu tarafından 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri ise vize almalıdır. Vize başvurularında ibraz edilen evrakların 3 aydan eski olması gerekmektedir. Gerekli olan evraklar, başvuru işlemleri ve randevu firmamız tarafından sizin için gerçekleştirilmektedir.

Yunanistan Erasmus Vizesi2021-11-26T18:24:45+00:00

Öğrenci değişimi programı ile Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları D vizesi almalıdır. Çünkü bu program 90 günden fazla konaklama gerektirmektedir. Yunanistan Erasmus vize işlemleriniz için gerekli evraklar, başvuru formu ve randevu işlemlerinizi sizin için yapmaktayız. Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

VFS Global Slovenya Vizesi2021-11-26T18:22:21+00:00

VFS Global olarak Slovenya Vize Başvurusu işlemlerinizi tüm prosedürlerle ilgilenerek yapmaktayız. Kısa süreli vize işlemlerinin yanı sıra uzun süreli kalmak ve oturma izni almak için Schengen vizesi dışında D vize bulunmaktadır. Slovanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar konusunda sizi bilgilendirerek, sizin için temin etmekteyiz. Bu evraklar bazen değişiklik gösterebilmektedir. Ancak biz sizin için Slovenya Konsolosluğu’nun tüm güncellemelerini takip ederek herhangi bir sorun ile karşılaşmanıza engel olmaktayız. Hızlı, sorunsuz ve güvenilir vize işlemleri için merkezlerimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Slovenya vize başvurusu formunu doldurtan sonra ve gerekli evraklar dosyada toplandıktan sonra Slovenya Vize Randevusu alınmaktadır. Randevu alınarak gerekli evraklar teslim edilmekte, parmak izi ibrazı içeren biyometri işlemi akredite merkezinde yapılmaktadır. Yetkili firma olarak randevunuza da giderek, tüm işlemlerinizin sorunsuzca ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağladıktan sonra, sonuçların gelmesi için maksimum 15 günlük bir bekleme süresi bulunmaktadır. Bu süre 10 gün olabileceği gibi 15 günde olabilir. Sonuçlar açıklandıktan sonra hemen sizi bilgilendirmekteyiz.

Slovenya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:21:23+00:00

Slovenya vizesi başvuru için gerekli olan evrak ve belgeler değişim gösterebilmektedir. Ne tür bir seyahat planladığınıza göre değişmektedir. Slovenya Turistik Vize, Slovenya Ticari Vize, Slovenya Öğrenci Vizesi, Slovenya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Slovenya Şoför Vizesi, Slovenya Kültürel Sportif Etkinlik Vizesi ve Slovenya Transit Vizelerinin gerekli evrakları farklılık gösterebilmektedir. Birinde gereken evrak, diğer bir vizede gerekli olmayabilmektedir. Seyahat amacınıza göre sizin için evraklarınızı eksiksiz temin etmekteyiz. Genel olarak gerekli olan evraklar ve belgeler şu şekildedir;

 • Orijinal pasaport,
 • Slovenya vize başvuru formu,
 • Biyometrik fotoğraflar,
 • Şirket sahibi ya da çalışanların güncel şirket evrakları,
 • Çalışan kişilerin maaş bordrosu,
 • Banka hesap dökümü,
 • Ticari vize ve aile ziyareti vizesi için Slovenya vize davetiyesi,
 • Bilet ve otel rezervasyonu bilgileri,
 • Seyahat sağlık raporları,
 • Öğrenci ve çalışmayanlar için sponsor evrakları,
 • Slovenya vize talep dilekçesi,
 • Son olarak vize ücreti.

İçlerinden size lazım olan evrakları temin ederek, tüm işlemlerinizi sizin için hızlı bir şekilde halletmekteyiz. Seyahat planınızdan minimum 15 gün önce gelip bize başvurmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Böylece gitmek istediğiniz tarihte işlemlerinizin sizin için problemsiz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabiliriz.

Slovenya vize başvurunuzda herhangi bir sebeple ret cevabı almanız durumunda arzu ettiğiniz çok girişli ve uzun süreli vizeyi almanız ilerleyen zamanda yapacağınız başvuruları da zora sokabilmektedir. Bu sebeple profesyonel olan firmamızdan destek almanız ciddi anlamda önem taşımaktadır.

Slovenya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T18:20:39+00:00

Slovenya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evrakları hazırlamaktayız. Bordo pasaportu bulunan kişiler için Schengen bölgesi sınırları içinde ve Slovenya’da 180 gün içinde 90 gün vize almadan seyahat etme hakkı verilmektedir. Bütün pasaportların vizenin bitiş tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli olması gerekmektedir. Slovenya, aile ve arkadaş ziyareti için zorunlu olarak Slovenya vize davetiyesi talep etmektedir. Gerekli olan tüm evrakları temin etmenizde yardımcı olmaktayız.

Slovenya Turistik Vizesi2021-11-26T18:20:07+00:00

Slovenya Turistik Vizesi 180 gün için maksimum 90 günü kapsamaktadır. Akredite acentası olarak sizler için vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde, sizi prosedürlerle uğraştırmadan, hatta gidiş / dönüş biletleriniz ve otel rezervasyonlarınız dahil yapmaktayız. Siz ise sadece seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Slovenya Ticari Vize2021-11-26T18:19:31+00:00

Slovenya Ticari Vize işlemlerinizi hiçbir sorun yaşamadan bir an önce yapmak ve seyahatinize çıkmak istiyorsanız kesinlikle bizden hizmet almalısınız. Sizin hiçbir pürüzle karşılaşmamanızı sağlayarak gerekli olan tüm evrakları teslim ediyor, başvuru formu ile eksiksiz dosyanızı oluşturarak randevu işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Ticari amaçlı seyahatiniz içinde Schengen vizesi şartı bulunmaktadır. Aynı aile ve arkadaş ziyaretinde olduğu gibi Slovenya vize davetiyesine ihtiyacınız vardır. Ticari vize için kurumlar üzerinden gerçekleşen bir ilişkinizin bulunuyor olması gerekmektedir. Konferans, seminer ve fuar etkinlikleri için gitmek istiyorsanız da ilgili firmadan gelen davetiye veya mektubun dosya içinde bulunması gerekmektedir.

Slovenya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T18:18:15+00:00

Slovenya Aile Birleşimi Vizesi alırken süreci bilmek oldukça önemlidir. Başvuru süreci minimum 1 ay önceden başlamalıdır. Hazırlanması gerekilen evraklar ve pasaport işlemlerinin sorunsuz bir şekilde halledilmesi için bizden destek alırsanız, 2 ay ila 5 ay arasında olan işlem sürecinin daha hızlı ve kolay bir şekilde sonuçlanması için size en iyi şekilde destek olabilmekteyiz. Aile birleşimi vizesi için pasaportunuzun minimum 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi almak biraz daha farklı belgeler ve dikkat edilmesi gerekli olan hususlar içerdiği için sizi bu süreçte en iyi şekilde bilgilendirmekte ve hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmamanızı sağlamaktayız.

Slovenya Vize Randevusu2021-11-26T18:17:17+00:00

Yetkili firmamız ile beraber evraklarınızı ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırladıktan, başvuru formunuz doldurulduktan, tanımlanmış biyometrik veriniz ibraz edildikten sonra tüm bu dosya Slovenya Konsolosluğu tarafından incelenmesi için randevu alınması gerekmektedir. Başvuru dosyanızın sunumu Slovenya Vize Randevusu da gerçekleşmektedir.

Eksik olan evraklar bulunması durumunda ya da belgelerde bir tutarsızlık tespit edilmesi durumunda Slovenya Konsolosluğu vize yetkisi ile başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Bu sebeple seyahat amacınızı belirttiğiniz dilekçenin de dosya içinde bulunması önem taşımaktadır. Ek olarak evraklarınızı sizin için sorunsuz bir şekilde halledeceğimiz için sizin ne prosedürlerle ne de mülakat ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmasına ek olarak; seyahat amacınız çerçevesindeki gerekli evrakların dosyada yer alması önemlidir. Bir diğer deyişle, seyahat amacınız dışında dosyanızda bulunan bilgilerin başvuru formunda verilmesi ya da orjinali talep edilmesine rağmen fotokopisi olan evraklarla işlem yapılması vize reddine sebep olabilmektedir.

Seyahat amacınıza göre almanız gereken vize türündeki tüm evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi çok önemlidir. Herhangi bir eksiklik ya da yanlış evrak bilgisinin vizenizin reddedilmesine sebep olması durumu, gelecek dönemler içinde Slovenya’ya yapacağınız seyahatleri etkilemektedir.

Slovenya Vize Ücreti2021-11-26T18:16:21+00:00

Slovenya Konsolosluğu’nun güncelleyebileceği vize ücreti, seyahat amacınıza, seyahat sürenize ve ülkeye giriş çıkış talebinizin sayısına göre değişim gösterebilmektedir. Slovenya vize ücretine işlem ve koordinasyon bedelleri de dahil olabilmektedir. Sizin ödemeniz gereken ücreti doğru bir şekilde belirleyerek yanlış bir ödeme yapmanızı da engellemekteyiz.

VFS Global Slovakya Vize Başvurusu2021-11-26T18:15:32+00:00

Slovakya vize başvurusu işlemleriniz için gerekli olan adımları sizin için gerçekleştirmekte olan VFS Global yetkilisi olarak tüm evrak ve belge işlemlerinizi sizin için yapabilmekteyiz. Sizin için seyahat amacınıza göre olan evrak ve belgeleri temin etmekte, başvuru formunu sağlamakta, biyometrik bilgilerinizi ibraz etmekte, Slovakya Vize Randevusu işleminizi gerçekleştirmekteyiz.

Slovakya vize işlemleri uzun ve sancılı bir süreç olabilir. Çok fazla kuruma gitmeniz gerekebilir, bu sebeple de fazlası ile yorucu bir süreçte çok zaman kaybedebilirsiniz. Ancak sizin için profesyonel bir firma olarak en kısa sürede işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Başvuru sonrasında başvuru sahiplerinin gerekli olan biyometrik verilerini de almakla yetkili olan bir firma olduğumuz için zamandan tasarruf edebilir, işlemlerinizi hiç uğraşmadan bizim kısa sürede halletmemizi bekleyebilirsiniz. Ayriyeten gidiş dönüş biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da sizin için sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Slovakya Konsolosluğu şartlarına uygun olarak vize işlemleriniz için gerekli olan adımları atmakla yükümlü olan bir firmayız. Prosedür şartlarına uygun olarak destek hizmeti verirken sizin hiçbir detayla uğraşmadan rahat bir yolculuk yapmanızı sağlamaktayız. Desteğimiz sayesinde hazırlanacak evrakların başvuru yapılacak tarihe kadar hazırlanmasını ve doğru bir şekilde resmi yerlerden alınmasını sağlamaktayız. Slovakya Büyükelçiliği ile anlaşmalı olarak Slovakya vizesi işlemlerini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına gerçekleştirebilmekteyiz.

Slovakya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:14:40+00:00

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, çalışanlar, emekliler, öğrenciler, şirket sahipleri, çiftçiler, reşit olmayanlar ve yabancı uyruklu olan kişiler için değişim gösterebilmektedir. Başvuru dosyanızı doğru bir şekilde hazırlamanız vize talebinizin olumlu sonuçlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Evrakların eksik olması durumunda ya da başvuru formunda seyahat amacınıza uygun olmayan bilgilerin bulunmaması vizenizin reddedilmesi ile sonuçlanabilmektedir. Reddedilmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalmanız durumunda gelecek dönemlerdeki vize başvurularınızda da sorun yaşayabilmeniz olasıdır. Bu sebeple vize işlemlerinizde profesyonel olan firmamızdan destek almanız böyle bir durumla karşılaşmanızı önleyecektir.

Bize ulaştığınız zaman tüm belge ve formlarını kurallarına göre doldurmakta, konsolosluktan sizin için yetkili olarak randevunuzu almaktayız. Böylece vizenizin hızlı ve sorunsuz bir şekilde size maksimum 15 gün sonra olumlu sonucunun gelmesini sağlamaktayız. Slovakya vize başvurusu için gerekli olan genel belgeler şu şekildir;

 • Pasaport,
 • Vize başvuru formu,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Seyahat için sağlık sigortası,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Eğer varsa tapu ve araç ruhsat fotokopileri,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Seyahat amacınızın yazdığı şahsi dilekçe,
 • Banka hesap dokümanı,
 • Gidiş, dönüş biletleri,
 • Maaş bordrosu.

Slovakya vize işlemlerinde genel olarak bu belgeler isteniyor olsada bu durum Slovakya Aile/Akraba Ziyareti Vizesi, Slovakya Aile Birleşimi Vizesi, Slovakya Turist Vizesi, Slovakya Turist Vizesi, Slovakya Ticari Vizesi’nden hangisinin alınmak istendiğine göre değişim gösterebilmektedir. Seyahat amacınıza göre ek olarak başka belgelerde talep edilebilmektedir. Bizi arayarak seyahat amacınızı söylediğiniz zaman Slovakya Konsolosluğundan güncel bilgileri edinerek sizin ihtiyacınız olan tüm belgeleri eksiksiz şekilde temin etmenizi sağlamaktayız.

Slovakya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T18:13:59+00:00

Slovakya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti genel olarak temin edilmesi gereken belgelerin yanı sıra ticari vizede olduğu gibi davetiye gerekmektedir. Bu davetiye ziyaret edeceğiniz kişi tarafından davet mektubu olarak yollanmalıdır; aksi durumda Slovakya Ziyaretçi Vizesi almanız mümkün olmayacaktır. Davetiyeyi temin ederek, diğer tüm evrakların dosyalanması için size yardımcı olmaktayız. Maksimum 3 hafta içerisinde vizenizi alabilmekteyiz. En kısa sürede işlemlerinizi halledebilmek için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Slovakya Turist Vizesi2021-11-26T18:13:28+00:00

Slovakya Turist Vizesi için gerekli olan evrakları ve belgeleri sizin için temin ederek, randevunuzu oluşturmakta ve eğlenceli seyahatinizin en kısa zamanda başlamasına yardımcı olmaktayız. Başvuru formunuzun eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler ile doldurulmasını sağlıyoruz. Turist vizesi için pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması ve en az 1 yıl daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Slovakya Ticari Vize2021-11-26T18:12:36+00:00

Slovakya Ticari Vize için gerekli olan en önemli evraklardan birisi ilişkili olduğunuz kurumdan, düzenlenen fuar, seminer ya da konferanstan davetiye almanızdır. Davetiye dahil diğer SGK imza sirküleri, faaliyet belgesi, maaş bordrosu, vergi levhası ve diğer şart olan evrakları sizin için hatasız bir şekilde temin etmekteyiz. Tüm detaylar için iletişim numaramızdan bize ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Slovakya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T18:11:23+00:00

Slovakya Aile Birleşimi Vizesi için biyometrik fotoğraf, pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi dışında gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. Bu belgelerin eksiksiz, resmi ve doğru olması büyük önem taşımaktadır. Bu evraklar;

 • Slovakya vatandaşı olan eşin, Slovakya doğum belgesi,
 • Evlenebileceğine dair Slovakça tercüme edilmiş Muvafakatname,
 • Slovak dilini bildiğinize dair belgeler,
 • Varsa daha önceki evlilikleri boşanma kararı ve boşanma ilanı,
 • Slovakya’da olan eşin oturma izni, Slovak pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi,
 • Her iki eşinde uluslar arası doğum kayıt örnekleridir.

Slovakya Konsolosluğu gerek gördüğü zaman ek evrak talep edebilmektedir. Ek olarak tüm bu belgelerin Slovakça tercümesini de isteyebilmektedir. Bu tür durumlarda, tercümelerinin istenmesinde, belgelerin orijinal ve fotokopisi olabilmesi durumlarında size profesyonel olarak destek olmaktayız.

Ek olarak Slovakya Konsolosluğu gerek duyduğu durumda eşlerin boşanma kararı ve boşanma ilanını evraklar arasında isteyebilmesi gibi yine eski eşin vefat durumunda ölüm kayıtlarını da görmek isteyebilmektedir.

Slovakya Vize Randevusu2021-11-26T18:10:50+00:00

Slovakya Vize Randevusu kesinlikle alınmalıdır. Aksi takdirde tüm diğer adımlar boşa yapılmış olacaktır. Başvuru formu doldurulduktan sonra ve seyahat amacınıza yönelik evraklar hazırlandıktan sonra Slovakya Konsolosluğunun işlemleri gerçekleştirmesi için alınmaktadır. Sizin için tüm işlemlerinizi yapabildiğimiz gibi yetkili firma olarak randevunuzu da alabilmekteyiz.

Randevunuzu önceden alarak, randevu zamanına göre tüm işlemlerinizi halletmekteyiz. Bu sayede başvuru işlemimizi en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Adımların hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve zaman sizin seyahat planınızın sekteye uğramaması açısından da oldukça önemlidir.

Slovakya Konsolosluğu tutarsız bir bilgi ile karşılaşmadığı sürece mülakata çağırılmayabilirsiniz. Vakit kaybınız olmaması için ya da önemli olan işlerinizi bırakıp mülakata gitmek zorunda kalmamanız için evrakları doğru ve resmi yerlerden hazırlıyoruz; aynı zamanda seyahat amacınızı içeren dilekçeye bilgileri doğru ve net verdiğinizden emin oluyoruz. Seyahat amacınızın belirsiz, şüpheli ya da kararsız olması durumunda vize verilmeme durumu ile karşılaşmanızı istemeyiz. Tüm işlemlerinizi doğru yapmanız için profesyonel olarak destek olduğumuz zaman vizeniz ortalama 10 gün içerisinde onaylanmaktadır.

Romanya Vize Çeşitleri2021-11-26T18:07:40+00:00

Seyahat amacınıza göre Romanya vizesi çeşitlerinden hangisini almanız gerektiği konusunda, size gereken evraklar, başvuru ve randevu işlemleriniz için her adımı gerçekleştirmekte olan yetkili firmayız. Romanya vize çeşitleri ise şu şekildedir;

 • A tipi vize (Romanya havaalanı transit vizesi),
 • B tipi vize (Romanya transit vizesi),
 • C tipi vize (Romanya kısa süreli oturum vizesi),
 • D tipi vize (Romanya uzun süreli oturum vizesi) olarak dört çeşittir.

A tipi vize Romanya’dan asıl gideceğiniz ülkenin uçağına binene kadar ki süreyi kapsamaktadır. B tipi vize ise Romanya’da en fazla 5 gün konaklamanızı sağlayan transit geçiş vizesidir. C tipi vize ile de toplam 90 günü aşmayacak şekilde konaklama hakkı sağlamaktadır. D tipi vizeye sahip olarak ise Romanya Devleti’ne ticari (yatırım), eğitim, aile birleşmesi, ekonomik, mesleki, dini faaliyetler, tayin, bilimsel araştırmalar için verilen vizedir. D tipi vize uzun süreli oturum çerçevesi ile ikamet süresinin uzatılmasını mümkün kılabilmektedir. D tipi vize için oturum izninden en az 30 gün önce tesis edilen ofisten işlem yaptırmanız gerekmektedir.

Romanya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:07:08+00:00

Romanya vize başvurusu için gerekli olan evraklar seyahat amacınıza göre değişim göstermektedir. Seyahat amacınızı bize bildirmeniz halinde amacınıza yönelik olan tüm evrakları sizin için eksiksiz temin etmekteyiz. Yetkili Başkent Vize firması olarak sizi prosedürlerden kurtarıp sizin adınıza evrak, başvuru ve randevu işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Belgelerin resmi ve doğru olması, ek olarak yeni tarihli olması çok önemlidir. Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport; Romanya vizesi başvurunuz için kullanacağınız pasaporta seyahat belgesinde vize işlenebilmesi için minimum iki sayfa boş olmalıdır.
 • Seyahat belgeleri; Romanya Konsolosluğu ülkeye yapacağınız seyahatin amacını, kalış sürenizi, kalış süresi içinde yeterli ekonomik kaynağınızın olup olmadığını ve Romanya’dan seyahat bitiminde döneceğinizi gösteren belgeleri sizden talep etmektedir.
 • Romanya’ya seyahat amacınızı net olarak açıklayacağınız dilekçe gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş biletleriniz dosyada bulunmalıdır.
 • Seyahat için gerekli sağlık sigortası düzenlenmelidir.
 • Vize ücretine ait dekont ibraz edilmelidir.
Romanya Turist Vizesi2021-11-26T18:06:34+00:00

Romanya turistik vize başvurusu için gereken evraklarda önemli olan bir nokta mesleki durumunuzdur. Romanya Büyükelçiliği çalışanlara, öğrencilere, emeklilelere, çiftlere, reşit olmayan kişilere yönelik farklı evrak taleplerinde bulunabilmektedir. Sizin durumunuzu ve seyahat amacınızı göz önünde bulundurarak tüm belgelerinizi temin etmekte olan Başkent Vize sayesinde sorunsuz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Romanya Turist Vizesi için gerekli olan evraklar;

 • Pasaportunuzun seyahat sonrası için 6 ay geçerli olması ve minimum 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Pasaportun ilk sayfasının fotokopisi olmalıdır.
 • Okunaklı ve eksiksiz olarak Romanya vizesi başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Güncel biyometrik fotoğrafınız gerekmektedir.
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont evraklara eklenmelidir.
 • Finansal durumunuzu gösteren evraklar dahil edilmelidir.
 • Emekli iseniz son 3 aylık maaş bordrosu gerekmektedir.
 • Öğrenciler için güncel tarihli öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi gerekmektedir.
Romanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T18:06:01+00:00

Romanya’daki ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz için almanız gereken Romanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti için işlemlerinizi en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. İstenen evrakların sorunsuz ve resmi olarak tamamlanabilmesi için Başkent Vize’den destek almanız hiçbir sorunla karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Genel olarak belirlenen belgeler dışında çalışma durumunuza, reşit olma durumunuza ve diğer durumlara yönelik farklı evraklar talep edilebilmektedir. Sizi bu konuda eksiksiz bilgilendirerek, gerekli olan her şeyi yetkili firma olarak temin etmekteyiz.

Romanya ziyaret vizesi için gerekli olan evraklar;

 • Seyahat için sağlık sigortanız düzenlenmelidir.
 • Pasaportunuz 10 yıldan eski ve deforme olmamış durumda olmalıdır. Seyahat sonrası için 6 ay geçerliliğe sahip olması gerektiği gibi en az 2 sayfanın da boş olması gerekmektedir.
 • Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Biyometrik ve güncel fotoğraflarınız gerekmektedir.
 • Romanya’dan gelen davetiyeye sahip olmalısınız. Sizi davet eden kişinin konaklama, gidiş/dönüş masraflarını karşılayacağını noter tasdikli olarak belgelemesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyon bilgileriniz gerekmektedir.
 • Finansal durumunuzu gösteren evraklar gerekmektedir.
Romanya Ticari Vize2021-11-26T18:05:24+00:00

Romanya Konsolosluğu, ticari vize başvurularının sonuçlanmasına öncelik vermekte olduğu için işlemlerinizi Başkent Vize’den de destek alarak çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sizin için gerekli tüm adımları tamamlayarak çok daha kolay ve hızlı bir şekilde vizenizi almanızı sağlamaktayız.

Romanya Ticari Vize için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

 • Romanya vize başvuru formunu doldurmalısınız.
 • Biyometrik ve güncel fotoğrafınızı temin etmelisiniz.
 • Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerli olması ve 2 sayfasının da boş olması gerekmektedir.
 • Ticari vize alabilmeniz için kurumdan kaşeli ve antetli kağıda davetiye almalısınız.
 • Finansal durumunuzun yeterli olduğunuzu gösteren evrakları eklemlisiniz.
 • Mesleki durumunuzu belgeleyen belgelerin dosyaya dahil edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortanızı düzenlemelisiniz.
 • Vize ücretinizi evrakların teslimi sırasında ödemelisiniz.
VSF Global Romanya Vizesi2021-11-26T18:04:53+00:00

Romanya’ya herhangi bir amaçla yapacağınız tüm seyahat planlarınız için gerekli olan Schengen vizesini sizin için temin etmekteyiz. Seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilen evraklar ve başvuru formlarını size sağlamaktayız. Sizin hiçbir prosedür ile ilgilenmenize gerek kalmadan hatasız olarak evraklarınızı hazırlayıp, başvurunuzu yapmakta ve randevunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Vize başvurunuzda herhangi bir pürüz olmaması olumlu sonuç almanız için önemlidir. Ek olarak sürekli güncellenebilen vize prosedürlerinden haberdar olmamanıza karşılık profesyonel firmamız ile çalışmanız kolay bir şekilde işlemlerinizi seyahat gününüzden önce halletmenizi sağlayacaktır.

Romanya Vize Randevusu2021-11-26T18:04:19+00:00

Vize başvuru işlemlerinizde Romanya Vize Randevusu almak zorunludur. Randevu işlemlerinizi VFS Global firması olarak sizin için alabilmekteyiz. Randevu alınmaması durumunda evrak teslimi ve parmak izi verme işlemleri gerçekleştirilememektedir. Sizin için randevunuzu almamızın yanı sıra biyometrik veri ibrazınızı da yetkili olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

Sürecin sıkıntıya girmemesi, herhangi bir eksik sebebi ile vizenin reddedilmesi durumu ile karşılaşmamak için önceden randevu almanız önemlidir. Tüm sorunlarınız ile ilgilenmekte ve vizenizi almanızın şansa kalmaması için bütün ayrıntıları takip etmekteyiz. Evraklarınızı tam olarak teslim edeceğimiz için 15 gün içinde başvuru talebiniz sonuçlanacaktır.

Romanya Vize Ücreti2021-11-26T18:03:40+00:00

Romanya Konsolosluğu, vize ücretinin ödendiğini gösteren dekontu da evraklar arasında istemektedir. Bu ücret ise talep ettiğiniz vize türüne göre değişim gösterebilmektedir. Uzun süreli ya da kısa süreli vize taleplerine göre de Romanya vize ücreti değişim gösterebilmektedir.

Ticari amaçlı, aile birleşimi, Erasmus, eğitim ve benzeri gibi durumlara göre değişim gösterebilen Romanya vize ücreti hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirmekteyiz. Merak ettiğiniz her şey için ve tüm sorunlarınız için bizi arayarak destek isteyebilirsiniz.

Portekiz Vize Randevusu2021-11-26T18:02:11+00:00

Vize muafiyeti bulunmayan umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin başvuru sürecine dikkat etmesi önemlidir. Bazı uygulamalar, prosedürler, istenen evraklar, vize ücretleri güncellenebilmektedir. Bu tür bilgileri doğru bir şekilde öğrenmek vizenizin kabul edilmesi açısından çok önemlidir. Başkent Vize’den aldığınız destek sayesinde hiçbir prosedürle uğraşmadan kısa süre içerisinde vizenize kavuşabilirsiniz.

Yetkili firma olarak seyahat amacınız için gerekli olan evrak ve belgeleri sizin için hazırlamaktayız. Başvuru formunuzu uygun bir şekilde doldurarak teslim etmek için ve biyometri verilerinizi onaylamak için randevunuzu da seyahat planınıza göre ayarlamaktayız. Portekiz Vize Randevusu alınması çok önemlidir; aksi takdirde evraklarınız onaylanamaz ve vizenizi alamazsınız. Ek olarak vize başvurusunun yapılmasının zamanlaması da çok önemlidir.

Bazı resmi tatilleri de Portekiz vizesi başvurusu yaparken dikkate almak vize alma sürecinizin uzamaması için önem taşımaktadır. Bu sebeplerle profesyonel firmamızla çalışmanız kolay ve hızlı bir şekilde Portekiz vizenize sahip olmanızı sağlayacaktır. Randevu işleminiz dahil, tüm vize işlemlerinizi yetkili acente olarak sizin için yapabiliriz. Tüm işlemlerinizi halletmemizden sonra Portekiz Büyükelçiliği sayesinde başvurular 10 ila 15 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Portekiz Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:01:35+00:00

Portekiz Konsolosluğu, Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evrakları seyahat amacınıza göre farklı olarak talep edebilmektedir. Vize başvurusunda Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System – VIS) uygulaması bulunmaktadır. Yetkili firma olarak biyometrik verilerinizin doğrulanmasını da sizin için gerçekleştirmekteyiz. Portekiz vize işleminde genel olarak gerekli olan evraklar şu şekildedir (bunlar seyahat amacınıza göre değişim gösterebilir ya da ek olarak farklı belgeler talep edilebilir);

 • Öncelikle seyahat amacınıza göre başvuru formu doldurulmalıdır (İngilizce ve Türkçe olmalıdır).
 • Portekiz vize ücreti ödenmelidir.
 • Biyometri işlemi yapılmaktadır.
 • Gidiş, dönüş bilgileriniz verilmelidir.
 • Pasaportunuzun seyahat sonrasında minimum 3 ay geçerli olması ve en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi alınmalıdır.
 • Biyometrik ve güncel fotoğrafınız gerekmektedir.
 • Ekonomik durumunuza ilişkin belgeler gerekmektedir.
 • Seyahat amacınızı net bir şekilde içeren dilekçe yer almalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanızı düzenlemeniz gerekmektedir.

Evrakların talep edilme durumu, emekli, memur, öğrenci, çalışan, ev hanımı, çiftçi, 18 yaşından küçük olmanız, yabancı uyruklu olmanız, şirket sahibi olmanız gibi durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Portekiz vize çeşitlerine (turistik vize, aile ziyareti vizesi, ticari vize, oturma vizesi, çalışma vizesi) göre de talep edilecek belgeler değişim gösterebilmektedir.

Portekiz Konsolosluğu tarafından bu bilgiler güncellenebilmektedir. Herhangi olası sebeplerle ekstra evrak isteyebilmektedirler. Bu nedenlerden dolayı Başkent Vize olarak sizin için işlemlerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizden aldığınız destek sayesinde hiçbir sorun ile karşılaşmadan vizenizi alabilirsiniz. Reddedilme durumu ile karşılaşmamanız için vize işlemlerinin doğru ve resmi bir şekilde yapılması ciddi bir önem taşımaktadır.

Portekiz Turist Vizesi2021-11-26T18:00:42+00:00

Portekiz Turist Vizesi için genel olarak belirttiğimiz evraklar geçerli olmaktadır. Ancak reşit olmayan kişilerde, seyahat amacına göre ve benzeri başka durumlarda bu evraklara ek belgeler istenebilmektedir.

Turist vizesi alırken de pasaportunuzun geçerlilik süresi, güncel tarihli evraklar, istenilen belgelerin resmi ve doğru olması gibi durumlar çok büyük önem taşımaktadır. Portekiz Turist Vizesi alarak 180 gün içinde 90 gün süre ile Portekiz’i ziyaret edebilmektesiniz.

Sizin için doğru bir şekilde pasaport, biyometrik fotoğraf, sağlık sigortası düzenlemesi ve benzeri belgeleri ayarlamamızın yanı sıra; gidiş / dönüş biletlerinizin ve otel rezervasyonlarının da ayarlanmasını sağlayabilmekteyiz. Geriye size harika bir tatil geçirmek kalıyor.

Portekiz Ticari Vize2021-11-26T18:00:05+00:00

Portekiz Ticari Vize, Portekiz’de ilişkili olduğunuz kurum ile görüşmelerinize giderken, fuar ziyaretlerinde, konferans ve seminerlere katılmanızda gerekmektedir. Portekiz Ticari Vize almanız için genel evrakları temin etmenizin yanı sıra davetiyenizin dosyada bulunması çok önemlidir. Davetiye olmadan ticari vize alamamaktasınız.

Portekiz Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T17:59:21+00:00

Portekiz Devleti’nde ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz için gereken Portekiz Vizesi Aile/Akraba Ziyareti almalısınız. Pasaport, biyometrik fotoğraf, Portekiz’deki kişilerden gelen davetiye, vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize talep dilekçesi, başvuru formunun doldurulması, mali durumunuzun belgeleri, mesleki duruma bağlı belgelerin hazırlanması, seyahat planınızı desteleyen belgeler, seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir. Tüm bu belgelerin doğru olarak hazırlanması çok önemlidir. Herhangi küçük bir aksilik vizenizin reddedilmesine sebep olacağı için Başkent Vize’den profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Portekiz Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:58:39+00:00

Portekiz vatandaşı olan kişi ile evlenmeniz ve Portekiz’e yerleşmeniz için gerekli olan Portekiz Aile Birleşimi Vizesi için VFS Global yetkilisi olan Başkent Vize firmamızdan destek alarak sorunsuz ve hızlı bir şekilde vizenize sahip olabilirsiniz. Bu vize için gerekli olan evraklar ise genel olan evrakların dışında şu şekildedir;

 • Eşlerin uluslar arası doğum kayıt örnekleri gerekmektedir.
 • Uluslar arası evlendiğinize dair kayıt belgesine ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Portekizce bildiğinize dair belgeler bulunmalıdır.
 • Portekiz vatandaşı olan eşin kimlik bilgileri gerekmektedir.
 • Portekiz’deki eşin pasaport fotokopisi temin edilmelidir.
 • Portekiz Devleti’nde yaşayacağınız evin kira kontratı ya da tapu fotokopisi olmalıdır.
 • Evleneceğiniz kişinin maaş bordrosu gerekmektedir.
 • Portekiz vatandaşı olan eşin doğum belgesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu belgelerin yanı sıra Portekiz Konsolosluğu gerekli duyduğu durumda ek olarak başka belgeler talep edebilmektedir. Sizin için gerekli olacak tüm belgeleri ve gerekli olabilecek tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaktayız. Uzman bir yetkili firma olarak hiçbir pürüz çıkmadan Portekiz aile birleşimi vizenizi almanızı sağlamaktayız.

VFS Global Portekiz Vizesi2021-11-26T17:58:04+00:00

VFS Global yetkilisi olarak sizin için Portekiz vize işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Dünya çapında misyon sahibi olan VFS Global, Portekiz vizesi almanızı sağlamaktadır. Yetkili firması olarak sizin için tüm başvuru sürecini gerçekleştirmekte ve gerekli olan tüm bilgileri sizinle paylaşarak sorunsuz bir şekilde VFS Global Portekiz vize işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Tüm sorularınız ve vize işlemleriniz için Başkent Vize’yi arayarak hızlı çözümlere kavuşabilir, en kısa zamanda Schengen vizenize sahip olabilirsiniz.

Resmi olan Portekiz vizesi işlemleri bazen zorlayıcı ve çok zahmetli olabilmektedir. Herhangi küçük bir eksiğin olması durumunda ya da talep dilekçesine veya başvuru formuna yanlış, hatalı, net olmayan bilgiler yazılması ile vizeniz reddedilebiliyor. Bu konuda VFS Global firması olarak profesyonel bir şekilde işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmekteyiz. Uzun ve yorucu bir süreç yerine firmamız ile çalışarak kısa sürede, aynı zamanda kolay bir şekilde vizenize sahip olabilirsiniz.

Polonya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:57:01+00:00

Polonya Konsolosluğu üzerinden almanız gereken Schengen vizesi için gerekli olan bir takım evrak ve belgeler mevcuttur. Yetkili firma olarak sizin için bütün evrakları ve gerekli belgeleri temin edebilmekteyiz. Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar seyahat amacına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Polonya ticari vize, turist vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, aile birleşimi için başvurulması durumunda gerekli olan evraklar farklılık gösterebilmekte olduğu gibi; çalışanlar, emekliler, şirket sahipleri, ev hanımları, öğrenciler, doktorlar ve avukatlar içinde gereken belgeler değişebilmektedir. Bu ayrımların doğru şekilde yapılması, gerekli olan belgelerin güncel olarak eksiksiz hazırlanması ve resmi olarak uygun olması için size tüm adımlarda yardımcı olarak prosedürlerle uğraşmadan vize sahibi olmanızı sağlamaktayız.

Polonya vizesi için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

 • Seyahat zamanından sonrası için minimum 3 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.
 • Güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Finansal kaynaklarınızı belgeleyen evraklar olmalıdır.
 • Çalıştığınız ya da size ait şirket ile ilgili evraklar dosyada bulunmalıdır.
 • Polonya’ya seyahat etme amacınızın olduğu talep dilekçesi yazılmalıdır.
 • Polonya Konsolosluğu’nun istediği biyometri verileri gerekmektedir.
 • Polonya vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği temin edilmelidir.
 • Varsa tapu ve araç ruhsatınızın belgesi gerekmektedir.
 • Seyahat bilgilerinizi destekleyen gidiş, dönüş ve konaklama yeri gibi belgeler hazırlanmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanız düzenlenmelidir.

Gerekli olan bu belgeler temin edilirken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Evrakların resmi ve doğru olmaması, hatalı, eksik olması gibi durumlarda vize başvurunuz reddedilecektir. Dikkat etmeniz gereken detaylar oldukça önemlidir. Belgelerin tam olarak eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmasını Başkent Vize olarak sizin için gerçekleştirmekteyiz. Yetkili ve profesyonel olan firmamız sayesinde en ufak bir sorunla karşılaşmadan Polonya vizenize sahip olabilirsiniz.

Polonya Vize Randevusu2021-11-26T17:56:20+00:00

Polonya Vize Randevusu, 15 ila 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sebeple vize randevunuzun yapılma zamanının isabetli olması önem taşımaktadır. Sizin için tüm evrakları temin ettikten sonra başvurunuzu gerçekleştirerek seyahat planınızdan sapmamanız için 30 gün önceden randevu alarak seyahatinizi şansa bırakmamaktayız.

Başkent Vize firmamız ile çalışarak hiçbir işlemle uğraşmanıza gerek kalmadan Polonya vizesi sahibi olarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu işleminin gerçekleştirilmesi evrakların teslimi ve biyometrik verilerin ibraz edilmesi için çok büyük bir önem taşımaktadır. Randevunuzun sapması durumunda evraklarınızı temin etmenizin hiçbir önemi yoktur.

Polonya Vizesi VFS Global2021-11-26T17:55:36+00:00

Yetkili VFS Global firması olarak, sizin için evrakları hazırlamakta, başvurunuzu yapmakta ve randevunuzu alarak vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Uluslar arası hizmet veren VFS Global yetkilisi olan Başkent Vize sayesinde Polonya vizenizi kusursuz bir şekilde alabilmektesiniz. Randevu dahil tüm işlemlerinizi sizin için gerçekleştirerek sizi prosedürler ile uğraşmaktan ve vakit kaybından kurtarıyoruz. Garantili bir şekilde vizenizi almanız için tüm evraklarınızı temin eden profesyonel bir firmayız.

Yetkili olan Başkent Vize firmamıza başvurarak kısa süreli C tipi Polonya Schengen vizenizi alabilirsiniz. Gerekli olan evraklar, vize ücretleri, başvuru, randevu gibi tüm işlemleri sizin için akredite edilmiş bir acente olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

Polonya Ticari Vize2021-11-26T17:52:33+00:00

Polonya Ticari Vize alarak Polonya’da gerçekleşen seminer, fuar ve konferanslara katılım sağlayabilmektesiniz. Polonya’da ilişkili olduğunuz kurumu ziyaret etmek içinde Polonya ticari vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için evraklar arasında kuruma, seminere, konferansa ya da fuara ilişkin kaşeli davetiyeye ihtiyacınız vardır.

Ticari vize alırken genel olarak belirlenen evraklardan farklı olarak bazı belgelerin sunulması gerekmektedir. Çalışan ve şirket sahibi olmanız gibi durumlarda bu belgeler farklılık gösterebilmektedir. Polonya ticari vizesi almak için meşakkatli olan işlemlerle uğraşmamanızı sağlıyor, sizin için tüm işlemleri yetkili olarak hallediyoruz.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:51:11+00:00

D tipi uzun dönemli Polonya Aile Birleşimi Vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. D tipi aile birleşimi vizesi sayesinde Polonya’da 90 günden fazla kalabilmeniz garantilenmektedir. Aile birleşimi vizesi eşi ve 18 yaş altı/üstü çocukları kapsamaktadır. Bu vizeyi almak için bu kategoriye ait olduğunuzu belgeleyen evraklar sizden istenmektedir.

Polonya Konsolosluğu’nun aile birleşimi vizenizi onaylaması için belgelerinizin tamamen eksiksiz olması önemlidir. Aile birleşimi vizesi en çok reddedilen vize türüdür diyebiliriz. Vizenizin reddedilmemesi için Başkent Vize’den profesyonel destek almanız çok iyi bir karar olacaktır; böylece vizenizi almayı garantileyebilirsiniz.

Polonya vizesi almak için tüm vize çeşitlerinde destek alınması kesin olarak olumlu sonuç almanız açısından çok önemliyken aile birleşme vizesi için çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Firmamızdan alacağınız özel destek ile genel olarak talep edilen evraklardan farklı olan birçok evrakı sorunsuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Evrakların usule uygun ve geçerliliğini koruyan belgeler olması çok büyük bir öneme sahiptir.

Hindistan Vize Ücretleri2021-11-26T17:50:29+00:00

Hindistan vizesi alırken vize ücreti ödenmesi gerekmektedir; zira evraklar içinde ödendiğine dair belgenin bulunması gereklidir. Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücreti, seçmiş olduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Vize türünün etki etmesinin yanı sıra, seyahatinizin kısa süreli mi, yoksa uzun süreli mi olacağı da etki etmektedir. Vize başvurunuza danışmanlık eden firmamız tarafından, vize ücretine ilişkin en güncel bilgileri öğrenebilmektesiniz.

Eğer vizenizin reddedilmesi gibi bir durum ile karşılaşırsanız, yatırmış olduğunuz vize ücreti de iade edilmemektedir. Bu sebeple belgelerin doğru ve eksiksiz olması, uzman olan firmamız ile çalışmanız çok önem taşımaktadır.

Polonya Vizesi Aile/Akraba Vizesi2021-11-26T17:49:49+00:00

Polonya Vizesi Aile/Akraba Vizesi alarak Polonya’daki akrabalarınızı, ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Ekstra olarak farklı evrakların temin edilmesi bu vizeyi alabilmeniz için çok önemlidir. Birçok prosedüre dikkat ederek hazırlanması gereken belgeleri Başkent Vize sayesinde hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar; pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, vize ücreti, Polonya’dan gelecek olan davetiye, mali duruma ilişkin resmi evraklar, mesleki duruma dair evraklar, seyahat planını kanıtlayan belgeler ve sağlık sigortasıdır. Ancak bu evraklarda yine sizin öğrenci, çalışan, emekli ve ev hanımı olmanız gibi durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. İşlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için Başkent Vize ile iletişime geçmeniz sağlıklı bir süreç ile kolay bir şekilde vizenizi almanızı sağlayacaktır.

Hindistan Vize Randevusu2021-11-26T17:48:19+00:00

Hindistan vizesi başvuru formu doldurulurken zorunlu olarak randevu alınmaktadır. Zaten randevu alınmaması halinde vize başvurusunda da bulunamamaktasınız. Hindistan Vize Randevusu da diğer tüm işlemler gibi tarafımızdan oluşturulabilmektedir.

Biyometrik veri ibrazının yapılması için ve evrakların teslim edilmesi için randevu alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu işlemleri yaparken randevunuzu seyahat planınıza uygun bir şekilde almaktayız. Hiçbir pürüz olmadan vizenizi Başkent Vize sayesinde alabilmektesiniz.

Sık sorulan bir soru olarak eğer belirtmemiz gerekirse; Hindistan’ın ekspres vize uygulaması bulunmamaktadır. Genel olarak 2 iş günü içinde, yabancı uyruklu ya da çift uyruklu kişilerde de 3 ila 4 iş günü içerisinde vize işlemleri sonuçlandırıldığı için gerek duyulmamaktadır.

Hindistan vize işlemlerini yaparken ve randevuları alırken Türkiye ve Hindistan resmi tatillerini dikkate almakta önemlidir. Kısa sürede sonuçlanacak olan vize işlemleriniz bu hususa dikkat edilmemesi sebebi ile uzayabilmektedir. Seyahatinizin aksamaması için bu tür her detaya Başkent Vize dikkat etmektedir.

Hindistan Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T17:47:19+00:00

Hindistan ziyaretiniz aile ya da arkadaşlar için ise Hindistan Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmaktayız. Bunun için ek olarak ziyaret edilecek olan kişiden davet mektubu alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin noter tasdikli olması ve ilişkinizi kanıtlayacak nitelikte olması önemlidir.

Hindistan ziyaretçi vizesi maksimum 180 gün geçerli olan kısa süreli bir vize türüdür. Hindistan vize işlemleri için çalışma yürüten firma olarak vizenizi almanızı ve seyahatinizi gerçekleştirmenizi garanti etmekteyiz. Vize işlemlerine ilişkin her türlü bilgiyi firmamızı arayarak alabilirsiniz.

Hindistan Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:46:01+00:00

Hindistan vatandaşı olan biri ile evlilik yapmanız durumunda Hindistan Aile Birleşimi Vizesi alabilmektesiniz. Bu vize için genel olarak yukarıda belirttiğimiz evraklar hazırlanmalıdır. Bunun yanı sıra ilgili makamlardan uluslar arası geçerliliği olan evlilik belgesinin aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Başvuru yapan kişiden hem evlenmeden önceki hem de evlilikten sonraki tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir. Hindistan Konsolosluğu aynı zamanda gerekli görmesi durumunda ek evraklar talep etme hakkına sahiptir.

Vize işlemlerinizde herhangi bir problem çıkmasının önüne geçmek için Başkent Vize’yi aramanız yeterlidir. Tüm işlemlerinizi gerçekleştirmekte ve vizenizin olumlu sonuçlanmasını kesinleştirmekteyiz.

Norveç Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:45:26+00:00

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar, seyahat amacınızın ziyaret, turizm, ticari, aile birleşimi, transit geçiş, öğrenci değişim programı olması durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Bunlara ek olarak Norveç vizesi alırken mesleki durumunuzun da etki edeceği farklı evraklar talep edilebilmektedir. Genel olarak istenen evraklar ise şu şekildedir;

 • Pasaport (seyahat amacınıza göre pasaport ile ilgili bazı prosedürler değişebilmektedir) istenmektedir.
 • Seyahat amacınıza göre vize başvuru formunu doldurmalısınız.
 • Biyometrik fotoğraf (prosedüre uygun olmalıdır) istenmektedir.
 • Mesleki durumunuzun belgelendiği evraklar talep edilmektedir.
 • Bağlı olduğunuz şirketi tanımlayan resmi belgeler istenmektedir.
 • Finansal durumunuza ilişkin resmi belgelere gerek duyulmaktadır.
 • Seyahat planınızı destekleyen gidiş, dönüş biletleri ya da konaklama rezervasyonu belgeleri olmalıdır.
 • Seyahat amacınız için gerekliyse davetiyeniz olmalıdır.
 • Seyahat amacınıza uygun vize ücretini ödemeniz gereklidir.
 • Seyahat sağlık sigortanızın düzenlenmesi gerekmektedir.

Herhangi eksik ya da hatalı evrak olmaması vizenizin reddedilmemesi için büyük önem taşımaktadır. Prosedüre uygun ve resmi evraklar olmalıdır. Bazı belgelerin orijinali ve fotokopisi talep edilebilmektedir. Birçok evrak ile başvuru yapacağınız Norveç vize işlemi zor bir süreç içine girmenize sebep olabilmektedir. Ancak profesyonel olarak firmamızdan destek aldığınız zaman seyahat amacınıza uygun olan her evrakı tedarik ederek sizi zahmetten kurtararak Norveç vizenizi almanızı garantilemekteyiz.

Hindistan Ticari Vize2021-11-26T17:45:06+00:00

Hindistan’da iş birliği içerisinde olduğunuz bir şirket var ise ya da konferans, fuar ya da seminer gibi bir etkinliğe gitmeniz gerekiyor ise sizin için Hindistan Ticari Vize işlemlerinizi tüm adımları ile gerçekleştirmekteyiz.

Hindistan ticari vizesinde genel olarak belirlenen evraklar hazırlanmalıdır. İlaveten Hindistan’dan gelecek resmi davetiye (seyahat içeriği ve referans olan kişinin masrafı karşılayacağına dair belgeler ile) gereklidir. Hindistan’da bulunan firmanın kuruluş belgelerinin sunulması da gerekmektedir. Davetiye üzerinde CIN ve TIN numaraları olması önemsiz olup mutlaka belgeler sunulmalıdır.

Davetiyenin yanı sıra iş ve mesleki duruma ilişkin belgelerinde resmi olarak ve prosedüre uygun olarak temin edilmesi gerekmektedir. İşveren kişi çalışanı için Türkiye’deki görevine devam edeceğine dair belge sunmalıdır. Devlet memurları iste kurum antetli kağıdında izin belgesi sunmalıdır.

Ticari vize işlemi ile ilgili olan tüm belgeleri sizin için hazırlamaktayız ve herhangi bir eksik ya da hatalı bilgi / evrak olmamasına özen göstermekteyiz. Vizenizin reddedilmemesi için Başkent Vize’yi iletişim bilgilerinden ulaşarak arayabilirsiniz. Sizin için konaklama ve gidiş / dönüş rezervasyonlarınızı da gerçekleştirebilmekteyiz.

Norveç Turist Vizesi2021-11-26T17:44:48+00:00

Farklı bir tatil için Norveç’i ziyaret etmek isteyen kişilerin Norveç Turist Vizesi alması gerekmektedir. Alacağınız turist vizesi 180 gün içinde 90 günü kapsamaktadır. Yeşil, gri ya da siyah / kırmızı pasaporta sahip olmayan kişilerin yani bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur.

Norveç’i gezi amaçlı alacağınız Norveç Turist Vizesi için tüm işlemlerinizi yetkili firma olarak sizin için gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede hayalinizdeki gezi için herhangi bir pürüz olmadan planlarınızı sekteye uğramadan uygulayabilirsiniz. Norveç turist vizesi için mesleki durumunuzu da gösteren farklı evraklar talep edilmektedir. Sizin için evraklar dahil, gidiş / dönüş biletlerinizi ve konaklama rezervasyonlarınızı ayarlayarak harika bir tatil geçirmenizi sağlamakta olan Başkent Vize ile iletişime geçebilirsiniz. Bizde maksimum 15 günde vizenizin kesin olarak alınmasını sağlayabiliriz.

Hindistan Turist Vizesi2021-11-26T17:44:21+00:00

Hindistan’ı merak ediyorsanız ve artık gezme vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız Hindistan Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Turist vizesi için gerekli olan evraklar yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise belgeleriniz doğru bilgiler ile doldurulması ve eksik olmamasıdır.

Başkent Vize ile çalıştığınız sürece vizenizin onaylanmayacağı gibi bir kaygı taşımanız gerekmemektedir. Şahsınız adına istenen tüm evrakları toplama, başvuru yapma ve randevu alma işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmekte. Hatta otel ve uçak rezervasyonlarınız konusunda dahi endişe etmenize gerek kalmamaktadır.

Norveç Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T17:44:10+00:00

Norveç Vizesi Aile/Akraba Ziyareti işlemleri biraz daha karmaşık olabilmektedir. Bu seyahat amacına yönelik bazı evraklar hazırlanmaktadır, bazı çıktıların alınması çok büyük bir önem taşımaktadır. Aksi durumda tek bir eksik evrak vizenizin reddedilmesine sebep olacaktır. Norveç aile / akraba ziyareti vizesi için önemli bir diğer unsurda davetiye şartı olmasıdır.

Başkent Vize’ye başvurarak ziyaretinizi bir an önce gerçekleştirebilirsiniz. Randevu alma ve başvuru işlemini yapma süreçleri çok önemlidir. Sizin için adımları en doğru şekilde atarak 7 ila 15 gün içerisinde vize işleminizin sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Norveç Ticari Vize2021-11-26T17:43:32+00:00

Norveç’te ilişkili olduğunuz kuruma seyahat etmek ya da fuar, seminer, konferans gibi toplantılara katılmak için Norveç Ticari Vize almanız gerekmektedir. Diplomatik, Hususi ya da Hizmet pasaportlarına sahip olmayan, Umuma Mahsus pasaport sahipleri bu vizeyi almak ile zorunludur.

Norveç Ticari Vize almak için evraklar değişim gösterebilmektedir. Diğer vizelerde olduğu gibi ticari vize alırken de evrakların prosedüre uygun ve eksiksiz olması çok önemlidir. Eğer evraklarda eksik olursa vizeniz reddedilmektedir. Ticari vizede istenecek ekonomik durumu gösteren ve şirket bilgileri gibi farklı evrakların yanı sıra ilişkili olduğunuzun kurumun antetli kağıda kaşeli davetiye göndermesi gerekmektedir.

Tüm evrakları sizin için düzenleyerek Norveç ticari vizenizi almanızı garantilemekteyiz. Herhangi bir eksik evrak problemi, hatalı belge sıkıntısı ve rezervasyonlarda problem yaşamamak için Başkent Vize’ye ulaşabilirsiniz. Doğru bir karar vererek profesyonel firmamızdan destek aldığınız zaman ne kadar kolay bir şekilde vizenizi alabildiğinize sizde şaşıracaksınız.

Norveç Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:42:57+00:00

Norveç Aile Birleşimi Vizesi belki de diğer vize işlemlerinden çok daha meşakkatli olabilmektedir. Çünkü Norveç’te bulunan eşin doğum belgesi, vatandaşlık belgeleri, oturulacak evin tapusu / kira kontratı gibi evraklar gerekebilmektedir. Daha önce boşanma olduysa ya da eski eşin vefatı bunların belgeleri de istenebilmektedir.

Diğer vize işlemlerinden daha fazla evrak gerektiren Norveç aile birleşimi vizesi için Başkent Vize’ye başvurursanız hiçbir sorunla karşılaşmadan gerekli olan tüm evrakları hazırlamanızı sağlar, başvurunuzu yapar ve vizenizi almanızı garantileyebiliriz.

Norveç Vize Randevusu2021-11-26T17:42:11+00:00

Norveç vize işlemleri sürecinde evrak teslimi aldığınız randevu esnasında yapılmaktadır. Norveç Vize Randevusu sırasında biyometrik bilgilerinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Evraklarınızın randevunuzda eksiksiz ve vize prosedürlerine uygun olarak sunulması çok önemlidir. İstenilen bazı evrakların güncel ve yeni tarihli olması çok önemlidir.

Norveç vizesi, yetkili Başkent Vize firmamız sayesinde sizin prosedürlerle uğraşmanıza gerek kalmadan vizenizi temin edebilmektedir. Seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre değişkenlik gösteren gerekli belgeleri doğru ve prosedüre uygun hazırlayarak vizenizi almanızı kesinleştiriyoruz.

Norveç vizesi almak için randevunuzu oluşturmanız zorunludur. Sizin için evrak hazırlama, başvuru işlemi ve randevu alma adımlarının hepsini gerçekleştirebildiğimiz için siz kendi işlerinize rahat bir şekilde devam ederek vizenizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Başvuruda bulunurken sonuçların 10 ila 15 gün içerisinde açıklanacağını göz önünde bulundurmak da çok önemlidir.

Hindistan Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:42:16+00:00

Hindistan vize başvurusu yaparken seyahat amacınıza göre vize türlerinden birisine başvuru yapılmaktadır. Bu vize türleri; Hindistan Turist Vizesi, Hindistan Ticari Vize, Hindistan E – Vize, Hindistan Aile Ziyareti Vizesi, Hindistan Öğrenci Vizesi, Hindistan Refakatçi Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Araştırma Vizesi, Hindistan Çalışma Vizesi, Hindistan Transit Vize ve Hindistan Aile Birleşimi’dir.

Vize türlerinden size uygun olanına göre Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar genel olarak şöyledir;

 • Hindistan online vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.
 • Hindistan Konsolosluğu’nun belirlediği prosedürlere uygun olarak güncel biyometrik fotoğraf temin edilmelidir.
 • Hindistan Konsolosluğu’nun belirlediği süre geçerliliğine sahip pasaportunuz bulunmalıdır.
 • Finansal durumunuza ilişkin evraklar hazırlanmalıdır. Banka hesap cüzdanı bilgileriniz evrakların arasında yer almalıdır.
 • Hindistan vize talep dilekçesi kurallara uygun bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ile beraber ikametgah belgesi hazırlanmalıdır.
 • Seyahat planınızı destekleyen belgeler düzenlenmelidir.
 • 18 yaşından küçükler için ebeveynlerinden izin belgesi, sponsorluk ve benzeri evraklar alınmalıdır.

Belirtilen bu belgelerin gerçeğe uygun bilgiler ile hazırlanması, eksiksiz bir şekilde olması çok önemlidir. Başkent Vize, vize işlemlerinde profesyonel olarak güncel bilgilerin takibini yapmakta olduğu için evraklarınız tamamen prosedüre uygun bir şekilde ve resmi olarak hazırlanmaktadır.

VFS Global Norveç Vize Başvurusu2021-11-26T17:41:29+00:00

Norveç Konsolosluğu tarafından yetkili ve VFS Global firması olarak Norveç vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde prosedürlerine uygun olarak almanızı garantiliyoruz. VFS Global gibi dünya çapında misyon sahibi olan bir firma ile çalışarak Norveç dışında birçok ülke içinde vize alabilmenizi sağlamaktayız. Vize işlemleri için gerekli olan tüm adımları sizin yerinize gerçekleştirebilmekteyiz.

C tipi kısa süreli vizeler ya da D tipi uzun süreli oturum vizeleriniz için Başkent Vize’den uzman desteği alarak Norveç vizenizi alabilirsiniz. Norveç vizesi başvuru işlemi çok uzun olmayan bir sürede sonuçlanabilmektedir. Ancak isterseniz sizin için VIP olarak vize başvurusunda bulunarak normal süreden çok daha fazla kısa bir sürede vizenizi alabiliriz. Detaylı bilgi ve destek için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Ücreti Ne Kadar?2021-11-26T17:40:49+00:00

Norveç vize işlemi, Norveç Konsolosluk harcını ve Norveç vize başvuru merkezine ödenecek hizmet bedelini kapsamaktadır. Buna ek olarak başvuru sahibinin seyahat amacına, kişinin vatandaşlığına ve yaş durumuna göre fiyatlandırmada değişiklikler görülebilmektedir. Ayrıca VIP başvuru yapmanız durumunda da ek ücret ödenebilmektedir. Bu konularda Başkent Vize olarak sizi detaylı bir şekilde bilgilendirmekte ve sizin için işlemlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz.

Mısır Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:37:43+00:00

Mısır’ın verdiği vizeler şu şekildedir; Mısır Turist Vizesi, Mısır Aile Ziyareti Vizesi, Mısır Ticari Vize, Mısır Öğrenci Vizesi. Seyahat amacınıza uygun olan vize başvurusunu yaparken de almanız gereken vize türüne uygun olan evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar içerisinde en önemli belge Mısır vize başvuru formudur. Formun eksiksiz doldurulması ve tamamen gerçeği yansıtan bilgileri içermesi gerekmektedir. Mısır vizesi başvurusu yaparken pasaportunuzun 10 seneden eski olmaması, yıpranmış ve yırtık durumda olmaması gerekmektedir. Ayrıca seyahat dönüş tarihinizden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Vize türüne göre belirlenen evraklar Mısır Vizesi alırken biraz karıştır. Seyahat amacınızı belirterek Başkent Vize’ye başvurduğunuz zaman sizin için net olarak aldığımız bilgiler doğrultusunda evraklarınızı resmi ve prosedüre uygun olarak temin edebilmekteyiz. Mısır Konsolosluğu, çalışma durumunuzu, finansal durumu, eğitim durumunu ve mal varlıklarını evraklar arasında görmek istemektedir.

Mısır vizesini alırken evrakların belirli kriterleri karşılaşması ve resmi olması önemlidir. Söylediğimiz noktalara ve daha ince ayrıntılara dikkat edilmesi vizenizi almanız için hayati önem taşımaktadır. Bu şekilde olmayan vize başvurularınızı Mısır Konsolosluğu geri çevirecektir. Vize işlemlerinizde yetkili olan Başkent Vize’den uzman desteği almak bu sebeple tahmin edemeyeceğiniz kadar önemlidir.

Mısır Vize Randevusu2021-11-26T17:37:02+00:00

Mısır Vize Randevusu almadan evraklarınızı teslim etmeniz mümkün değildir. Bu sebeple evrakların toplanması, başvurunun yapılması ve randevunun zamanında alınması büyük bir önem taşımaktadır. Evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazırlayarak randevu zamanında teslim edebilecek olan yetkili firma olarak sizi prosedürler ile uğraştırmamaktayız. Vizenizin ilk başvuruda kabul edilmesini istiyorsanız profesyonel Başkent Vize firması ile çalışmanız sizin için çok doğru bir karar olacaktır.

Mısır Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T17:36:19+00:00

Mısır’da bulunan arkadaşlarınızı, ailenizi veya akrabalarınızı ziyaret edebilmek için almanız gereken vize türü, Mısır Vizesi Aile/Akraba Ziyareti. Bu vize ile maksimum 90 günlük bir seyahat yapma imkanına sahip olabilmektesiniz. Gerekli evraklar;

 • Davet eden kişi tarafından temin edilecek olan davetiye,
 • Mısır Aile Ziyareti Vizesi başvuru formu,
 • Vize talep dilekçeniz,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Pasaport,
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi,
 • Kimlik bilgilerinizin olduğu pasaportun ilk sayfasının fotoğrafıdır.

Bu vize türünde de çalışan, emekli, şirket sahibi, öğrenci ve ev hanımı olma durumunuza göre değişim gösteren evraklar olabilmektedir. Genel olarak gerekli olan bu evrakların yanı sıra ihtiyaç duyulması halinde evrak istenebilmektedir. Vize işlemi süreci zor bir süreç olabileceği için yetkili bir firma olarak sizin için eksiksiz bir şekilde her şeyi halletmekteyiz. Bu sayede vizenizi kısa sürede ve kolay bir şekilde alarak Mısır seyahatinize çıkabilirsiniz.

Mısır Turist Vizesi2021-11-26T17:35:39+00:00

Eğer Mısır’ın doğal güzelliklerini görmek ve farklı bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız ihtiyacınız olan Mısır Turist Vizesi. Bu tür vize için gerekli evraklar;

 • Mısır turist vizesi başvuru formu,
 • 10 seneden eski olmayan, seyahat sonrasına kadar 6 ay geçerliliği olan ve minimum 2 sayfası boş olan pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Konaklama bilgileri, gidiş / dönüş bilgileri ve benzeri bilgilerin yer aldığı talep dilekçesi,
 • Pasaportun kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisidir.

Bunlar istenen genel evraklar olmakla birlikte; mesleki duruma, reşit olma durumuna ve benzeri başka durumlara göre gerekli belgeler değişim gösterebilmektedir. Sizin için en doğru bilgileri edinerek evraklarınızı sizin durumunuza uygun olarak dikkatle düzenlemekteyiz. Başkent Vize ile çalışarak vizenizi almayı garantileyebilirsiniz.

Mısır Ticari Vize2021-11-26T17:34:59+00:00

Mısır’a gitme amacınız iş seyahati ise Mısır Ticari Vize almanız gerekmektedir. İlişkili olduğunuz kurumları ziyaret etmek, Mısır’daki organizasyonlara (fuar, konferans ve seminer gibi) katılmak için bu vizeyi almanız zorunludur. Gerekli belgeler ise;

 • İlişkili olduğunuz şirket ve benzeri yerden gelen resmi davetiye,
 • Ticari vize için talep dilekçeniz,
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi,
 • Pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Otel ve uçak rezervasyonu bilgileriniz,
 • Mısır vize başvuru formunuz,
 • Pasaportun kimlik bilgilerini içeren kısmın fotokopisidir.

Ancak bu belgelerde Mısır Turist Vizesinde olduğu gibi değişiklik gösterebilmektedir. Şirket sahibi olmanız, çalışan olmanız gibi durumlar etki gösterebilmektedir. Doğru evrakları hazırlamak için Başkent Vize’den destek alarak iş seyahatinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:34:18+00:00

Mısır vatandaşı olan biri ile aile birleştiren kişilerin ihtiyacı olan Mısır Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmaktır. Eş ve çocuklar için geçerli olan bu vize işlemi zorlayıcı bir sürece sebep olabilmektedir. Daha fazla evrak ve karışık ayrıntılara sahip olan belge temin etme süreci ile sizi uğraştırmadan tüm işlemlerinizi gerçekleştirmekte olan yetkili bir firmayız.

Mısır Aile Birleşimi Vizesi evrakları tercüme gerektirebilmektedir. Mısır’daki eşe ait ikametgah, doğum, vatandaşlık bilgileri istenebilmektedir. Onaylı evlilik sözleşmesi, doğum belgeleri, Mısır dilini bildiğine dair belgeler talep edilmektedir. Gerekli görülen bilgiler Mısır Konsolosluğu tarafından belirli zamanlarda güncellenebilmektedir. En doğru bilgiler ile işlemlerinizi hatasız gerçekleştirerek vizenizin reddedilmesini önlemek adına bizden destek alabilirsiniz.

Mısır Vize Ücreti2021-11-26T17:33:37+00:00

Mısır vize ücreti başvuran kişilerin planladığı seyahat süresine, vize türüne, tek ya da çok gidişli olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Planladığınız seyahatin tarih aralığı ve içeriği vize ücretinin belirlenmesini sağlamaktadır. Mısır vize ücretleri belirli zamanlarda güncellenebildiği için net bilgi almak adına iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Meksika Vize Randevusu2021-11-26T17:30:08+00:00

Meksika Büyükelçiliği kısa süreli vize başvurularınızın sonucunu 20 gün içinde açıklamaktadır. İşlemlerinizin hatasız olmasını sağlayarak en kısa sürede vizenizi alabilmeniz için profesyonel olan firmamızdan destek almanız önem arz etmektedir. Zira Meksika Konsolosluğu işlemleri uzatabilmektedir. İşlemlerinizin en kısa sürede sonuçlanması için ve vizenizi en kısa sürede almak için bizimle iletişime geçin.

Yetkili ve uzman bir firma olarak evraklarınızı en kısa sürede temin ederek başvurunuzu yapmak için Meksika Vize Randevusu almaktayız. Bu sayede daha kısa bir sürede vizeniz tamamlanmaktadır. Farklı prosedürlere sahip olan Meksika’dan vize alırken dikkat etmeniz gereken birçok ayrıntı ile sizin için bizzat Başkent Vize ilgilenmektedir.

Meksika Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-26T17:29:26+00:00

Meksika’da ikamet eden ailenizi, arkadaşınızı ya da akrabanızı ziyaret etmeniz için Meksika Vizesi Aile/Akraba Ziyareti almanız gerekmektedir. Bu vize için gerekli olan evraklar; Meksika vize başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi, maddi durumu gösteren evraklar, banka hesap cüzdanı, kimlik fotokopisi ve en önemlisi Meksika’da ikamet eden kişiden gelecek davetiyedir.

Meksika ziyaret vizesi için gereken evraklar şirket sahiplerine, çalışanlara, memurlara, emeklilere, öğrencilere ve çalışmayanlara göre değişim gösterebilmektedir. Mesleki durumunuza göre vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, SSK giriş bildirgesi, size ait tapuların fotokopisi, maaş bordrosu, öğrenci belgesi ve farklı değişik evraklar istenebilmektedir.

Finlandiya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:30:27+00:00

Finlandiya vizesi için gerekli olan belgeler yukarıda belirttiğimiz vize türlerine ve hangi mesleği icra ettiğinize göre değişmektedir. Fakat genel olarak her vize türü ve meslek grubu için talep edilen Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardan meydana gelmektedir;

Gerçeğe uygun bilgilerle, eksiksiz olarak doldurulan vize başvuru formu olmalıdır. Finlandiya Konsolosluğu tarafından belirlenen kurallara uygun olan pasaportunuz bulunmalıdır. Güncel ve prosedürlere uygun çekilmiş biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. Nüfus cüzdanınızın fotokopisini eklenmesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizin temin edilmesi gerekmektedir. Maddi durumunuza ilişkin belgeler temin edilmelidir. Başvuru sahibinin vize talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Bağlı olduğunuz bir kurum varsa ona ait doğrulayıcı belgeler bulunmalıdır. Çalışıyorsanız bunu kanıtlayacak nitelikte belgelerin temin edilmesi gerekir. Seyahat amacınızı destekleyen otel ve bilet rezervasyonu gibi belgeler olmalıdır. Herhangi bir kaza, acil tıbbi bakım ve benzeri durumlara karşın seyahat sağlık sigortasının hazırlanması gereklidir. 18 yaşına gelmemiş kişilerin noter onaylı muvafakatnameye ihtiyaçları bulunmaktadır.

Meslek gruplarına göre ise alınması gereken belgeler şunlardır;

Emekli olanların maaş cüzdanı, emekli olunan kurumdan alınan yazı, emeklilik kartı fotokopisi gibi belgeler düzenlenmelidir. Eğer memur iseniz bağlı olduğunuz kurumdan antetli kağıda izin belgesi düzenlenmeli, oda sicil kaydı ve diğer kurum belgeleri eklenmelidir. Öğrencilerin öğrenci belgesi gereklidir. Çiftçilerden ise ziraat odasından alınan ziraat sicil kaydı ve tarım alanlarına dair tapular talep edilmektedir.

Bu belgelere ek olarak Finlandiya Konsolosluğu evrak talep edebilmektedir. Ayriyeten bu belgelerin eksiksiz ve tutarlı bilgilere sahip olması vizenizin onaylanması açısından büyük önem taşımaktadır. Başkent Vize olarak herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmanızı engelleyecek şekilde evraklarınızı hazırlamakta, başvuru formlarınızı doldurmanızda danışmanlık etmekteyiz.

Meksika Ticari Vizesi2021-11-26T17:27:20+00:00

Meksika Konsolosluğu’ndan Meksika Ticari Vizesi almak için gerekli evrakları tamamlamanız, başvuru yapmanız ve randevu almanız gerekmektedir. Pasaport ve kimlik bilgileri, seyahat bilgileri, diğer kişisel bilgilerinin doğru verilmesi çok önemlidir. Bilgileriniz eksiksiz ve doğru olduğu takdirde vizeniz olumlu sonuçlanacaktır.

Meksika ticari vizesi için pasaport, biyometrik fotoğraf, talep dilekçesi, finansal durumu gösteren evraklar, mesleki durumun belgelenmesi, ulaşım ve konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortasına ek olarak davetiye gerekmektedir. Bu da ilişkili olduğunuz kurumun resmi olarak size yollaması gereken bir evraktır.

Ticari vize almanız için ve iş seyahatinizin pürüzsüz bir şekilde olması için Başkent Vize olarak uzman desteği sağlamaktayız. Vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için bize başvurabilir, merak ettiğiniz bilgilerin detaylarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Meksika Aile Birleşimi Vizesi2021-11-26T17:26:28+00:00

Meksika Aile Birleşimi Vizesi talebinizin çok kısa bir sürede sonuçlanmasını sağlamaktayız. Hızlı ve güvenilir Meksika ziyaret vize başvurunuzu gerçekleştirerek, gerekli evraklarınızı kısa sürede oluşturmaktayız.

Pasaport, nüfus cüzdanı, biyometrik fotoğraf ve benzeri evrakların yanı sıra aile birleşimi vizesi ekstra birçok evrak daha gerektirmektedir. Meksika’da aile birleşimi vizesi almak diğerlerinden bir nebze daha zor bir süreçtir. Kontrollerinin iyi yapılması ve evrakların resmi, hatasız olmasını gerektirmektedir.

Meksika aile birleşimi vizesi almak için Başkent Vize’den destek almanız ciddi anlamda önem taşımaktadır. Tüm vize işlemleri zorlayıcı olabilmektedir, ancak Meksika için alınan aile birleşimi vizesi daha da uğraştırıcıdır. Vize almanız için tüm süreçle ilgilenerek, vizenizin olumlu sonuçlanmasını profesyonel olarak garantileyebilmekteyiz.

Meksika Turist Vizesi2021-11-26T17:25:50+00:00

Meksika’yı merak ediyorsanız ve tatilinizi yeni bir ülke keşfederek değerlendirmek istiyorsanız Meksika Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahipleri dışında vize alması gereken kişiler için Başkent Vize olarak vizelerini temin etmekteyiz.

Meksika Turist Vizesi edindikten sonra 30 gün içinde ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda vize geçerliliğini kaybetmektedir. Ülkede maksimum kalabileceğiniz süre ise 6 aydır. Kalış süresi ise Meksika gümrük ve sınır memurları tarafından belirlenmektedir.

Meksika ziyaretinde turist vizesi ile gitmeniz bile zorlayıcı olabilmektedir. Sizin için gereken evrakları hazırlayacak, gerekli bilgileri verecek ve yol gösterecek profesyonel firmamızdan destek alarak bu konuda sorun yaşamamanızı garantilemeniz çok iyi olacaktır.

Meksika Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T17:25:07+00:00

Meksika vizesi almanız için ziyaret amacınıza uygun evrakların dosyalanması gerekmektedir. Evrakları hazırlarken gerekli prosedürleri takip etmek ve ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Meksika için alabileceğiniz Meksika Ticari Vizesi, Meksika Turist Vizesi, Meksika Öğrenci Vizesi, Meksika Aile Ziyareti Vizesi ve Meksika Aile Birleşimi Vizesi alınabilmektedir. Bu vize türlerine gerekli olan evraklar değişim gösterebilmektedir. Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;

 • Güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Süresi dolmamış prosedüre ve seyahat amacınıza uygun pasaportunuz olmalıdır.
 • Banka hesap cüzdanı bilgileriniz evraklar arasına eklenmelidir.
 • Özellikle ticari vize ve aile ziyareti vizesi için Meksika’dan davetiye temin etmelisiniz.
 • Seyahat rezervasyon bilgileri (Uçak gidiş, dönüş biletleri ve konaklama rezervasyonları) bulunmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortanızın düzenlenmesi gerekmektedir.

Meksika Konsolosluğu, evraklarınızın eksiksiz, prosedüre uygun olması ve resmi olması, bilgilerin tutarlı olması konusunda oldukça katıdır. Vizenizin onaylanması için en çok dikkat ettikleri nokta ise başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönüşünü garanti eden maddi varlık, ailevi / sosyal bağları ya da öğrenim durumudur. Ülkeyi terk etmek gibi bir niyetinizin olmadığını düşünecek olurlarsa vizeniz reddedilmektedir.

Meksika vize başvurunuzu yaparken seyahat amacınıza göre evrakların düzenlenmesi gerekmekte olup bunun yanı sıra mesleki durumunuza göre istenen ek evraklar bulunmaktadır. Çalışan, emekli, öğrenci, ev hanımı, çalışmayan, şirket sahibi, memur olmanız gibi durumlara göre de farklı evraklar talep edilebilmektedir.

Meksika vizenizin onaylanmasını istiyorsanız Başkent Vize ile iletişime geçerek vizenizi şansa bırakmadan elde edin. Bizi aradığınız zaman gereken evrakları sizin için hatasız, doğru ve resmi bir şekilde hazırlamaktayız. Bu sayede sorunsuzca vizenizi alabilirsiniz.

Çin Vizesi Ücreti2021-11-16T19:21:44+00:00

Çin Konsolosluğu tarafından belirlenen Çin vizesi ücreti, vize türlerine göre değişim gösterebilmektedir. Ziyaretin amacı, süresi ve ülkeye giriş sayısına göre de değişim gösterebilmektedir.

Bunların yanı sıra vize ücretine Çin Konsolosluğu’nun belirlediği harç ücretleri ve vize başvuru merkezlerinin koordinasyon bedelleri de yansımaktadır. Daha detaylı bilgiye sahip olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Çin Vize Randevusu2021-11-16T19:20:30+00:00

Çin Vize Randevusu alınırken Türkiye ve Çin’in resmi tatilleri dikkate alınmalıdır. Resmi tatillerin dikkate alınmaması durumunda vize işlemleri uzayarak seyahatinizin aksamasına sebep olmaktadır. Firmamız bunu göz önünde bulundurarak vize başvuru ve randevu zamanlamanızı en iyi şekilde ayarlamaktadır. Vizenizin onaylanmasını ve seyahatinizin istediğiniz şekilde olmasını sağlamaktadır. Randevu işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Başkent Vize’yi arayabilirsiniz.

Çin Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-16T19:19:16+00:00

Uzun süreli S1 ve kısa süreli S2 Çin Vizesi Aile/Akraba Ziyareti ile Çin’de ikamet eden arkadaşlarınızı ve ailelerinizi ziyaret edebilirsiniz. S1, 180 günü geçen seyahatler içindir ve Çin’e giriş yapılmasının ardından 30 gün içinde ikamet başvurusu yapmayı gerektirir. S2 vizesi ile maksimum 180 gün Çin’de kalabilmektesiniz.

Çin ziyaretçi vizesi için davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiye üzerinde ise şu belgelerin olması gerekmektedir:

 • Davet eden kişi ile vize başvuru sahibinin akrabalık durumuna ilişkin belge olmalıdır. Noter tasdikinin hem fotokopisi, hem de aslı şeklinde sunulmalıdır.
 • Davet alan kişinin isim, soy isim, cinsiyet ve doğum tarihi olmalıdır.
 • Davet alan kişinin gitme ama gidiş / dönüş tarihleri, ülkede ziyaret edilecek yerler ve masrafı kimin karşılayacağı yer almalıdır.
 • Davet eden kişinin ad, soyadı, telefonu, imzası ve adresi davetiyede olmalıdır.

Belgeler bu şekilde prosedüre uygun olmalıdır. Başkent Vize, evrakları hazırlarken bu bilgileri dikkate alarak vizeniziniz onaylanmasını sağlamaktadır.

Çin Aile Birleşimi Vizesi2021-11-16T19:17:48+00:00

Uzun süreli aile birleşimi vizesi (Q1) ve kısa süreli aile birleşimi vizesi (Q2) olmak üzere iki çeşittir. Çin Aile Birleşimi Vizesi, Çin’de ikamet etmek isteyen Çin vatandaşının aile bireylerine verilmektedir. Çin’de süresiz oturma iznine sahip olan vatandaşların anne, baba, eş, babaanne, anneanne, torun, dede gibi yakınlarına verilebilmektedir.

Genel olarak tüm vize türlerinde talep edilen evraklar bu vize türünde de istenmektedir. Fakat Çin Konsolosluğu ek olarak davet edilen kişinin dışında, davet eden Çin vatandaşının belgelerini de görmek istemektedir.

Başkent Vize, aile birleşimi yapmak isteyen kişiler için gereken evrakları güncel olarak öğrenmekte, hazırlamakta ve başvurularınızı yapmaktadır. Yetkili firmamızın uzman danışmanlığı vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Çin Ticari Vize2021-11-16T19:16:42+00:00

F tipi vizeye dahildir. Çin Ticari Vize başvurusu iş gerekçeleri, kongre, eğitim, seminer ve fuar gibi etkinlikler için yapılmaktadır. Çin Konsolosluğu, ticari vize için davetiye şartı koymaktadır. Gerekli evraklar prosedüre uygun şekilde tedarik edileceği için vize almanızı garanti etmekteyiz.

Çin Turist Vizesi2021-11-16T19:15:14+00:00

F tipi vize gerektirmektedir. Çin Turist Vizesi için gerekli olan evraklar yukarıdakilerle aynıdır. Bu vize türüne başvuru yapmamız halinde Çin’i gezip görebilme hakkına sahip olmaktasınız. Turistik grup seyahatleri için en az 5 kişi olmalıdır. Sizin için tek kişilik ya da grup halinde bir tur ayarlayabilir, vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabiliriz. Başkent Vize’yi tüm sorularınız için arayabilirsiniz.

Çin Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-16T19:13:41+00:00

Çin vizesi almak için gerekli olan evrakların birçok prosedüre göre hazırlanması önemlidir. Başvuru formunun doğru bilgiler ile seyahat amacını net bir şekilde belirtilerek doldurulması önemlidir. Seyahat amacınıza uygun olmayan bir ibare bulunmamalıdır. Çin Konsolosluğu, beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğundan şüphe ettiği zaman vizenizi reddedebilmektedir. Çin Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda, eksiksiz ve hatasız bir şekilde evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Çin Konsolosluğu, vize türlerine göre evrak talep etmektedir. Ancak genel olarak Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar şöyledir:

 • Vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Geçerliliği olan pasaportunuz bulunmalıdır.
 • Biyometrik fotoğrafınız olmalıdır.
 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanınızın fotokopisi gerekmektedir.
 • Adliyeden alınmış sabıka sicil kaydı yoktur ibrazı olmalıdır.
 • Sanayi odası, esnaf odası, ticaret odası odalarından son 6 ay içinde alınan ıslak imzalı vergi mükellefiyet yazısı istenmektedir.
 • Anonim veya limited şirket ise ayrıca ticaret sicil gazetesi fotokopisi olmalıdır.
 • Şirketin antetli kağıdına basılan kaşe ve imzalı dilekçenin aslı talep edilmektedir.
 • Firma sahiplerinin 4B SGK hizmet dökümü, çalışanların ise 4A SGK hizmet dökümü temin etmesi gereklidir.
 • Vergi levhasının fotokopisi istenmektedir.
 • Banka hesap cüzdanına dair evraklar hazırlanmalıdır.
 • Vize başvurusunda belirtilen gidiş, dönüş tarihlerine uygun seyahat rezervasyonları belgelenerek kanıtlanmalıdır.

Belgelerin eksiksiz olması ve doğru bilgilerin hazırlanması durumunda vizenizin onaylanması sağlanmaktadır. Başkent vize olarak bu sürecin hızlanmasını sağlamakta ve vizenizi kısa sürede almanızı sağlamaktayız. Vize işlemlerinin değerlendirilmesi ise 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Fransa Vizesi Aile Akraba Ziyareti2021-11-15T13:23:57+00:00

Fransa’da ikamet eden arkadaşlarınızı ya da ailenizi çok özlediyseniz Fransa Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yaparak onları ziyaret edebilirsiniz. Genel olarak yukarıda belirttiğimiz evraklar bu vize türünde de geçerli olup; Fransa’da bulunan kişi ile yakınlığınızı gösteren ziyaret formu hazırlanmalıdır.

Fransa’dan sizi davet eden kişi tarafından gelecek olan davetiyede evraklar arasına eklenmelidir. Fransa’daki kişinin kimlik kartı ve oturum kartı gibi evraklar davetiyeye eklenmelidir. Eğer seyahat masraflarını sizi davet eden kişi karşılayacak ise onun finansal durumunu gösteren evraklarda eklenmelidir. Bu işlemlerin ayrıntılarına hakim olan yetkili Başkent Vize firması her şeyi sizin adınıza düşünmekte ve süreci sorunsuz bir şekilde sizler adına yürütmektedir. Bütün süreçler sonunda ise sizi bilgilendirmektedir.

Dubai Konsolosluğu Vize2021-11-15T10:07:08+00:00

Dubai Konsolosluğu yürüttüğü hizmetler için ve Dubai vize türlerine göre belirli bir vize ücreti almaktadır. Bu ücret Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize türüne göre ve konaklama süresine göre vize ücretlerinde değişim olabilmektedir.Güncel Dubai vize ücretlerini öğrenmek için Başkent Vize’nin iletişim numarasını arayıp, vize ücretleri hakkında ve Dubai vizeleri ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bilgi alabilirsiniz.

Dubai Vize Randevusu2021-11-15T10:06:50+00:00

Dubai Vize Randevusu almak gibi bir zorunluluktan bahsedilmemektedir. Yani şahsen randevuya gitme zorunluluğu yoktur. İşlemleri Başkent Vize danışmanlığında online olarak gerçekleştirebilmektesiniz. İşlemler zaten kısa bir sürede sonuçlandırılmaktadır. Ancak vizenizin reddedilmemesi açısından başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurması, istenen evrakların prosedüre uygun temin edilmesi gerekmektedir.

Dubai vizesi genellikle 72 saatte değerlendirilip, sonuçlandırılmaktadır. Başvurular yapılırken Türkiye’nin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatilleri göz önünde bulundurulmalıdır. Zira resmi tatillere denk gelen işlemlerin sonuçlanması normalden daha uzun sürmektedir.

Ek olarak cumartesi / Pazar yerine, resmi tatillerinin Cuma / cumartesi olduğu da unutulmamalıdır. Başkent Vize, tüm ayrıntıları dikkate almaktadır ve titiz bir şekilde vize işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Vize işlemleri 48 ila 72 saat arasında sonuçlandığı için firmamız 1 hafta önceden başvurunuzu yapmayı tercih etmektedir. Değerlendirme işlemleri ve sonuçlar Dubai Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Sizin için takip ederek sonuçlardan hemen sizi haberdar etmekteyiz.

Dubai Aile Birleştirme Vizesi2021-11-15T10:06:34+00:00

Dubai vatandaşı ile evlenmeniz durumunda oturum izni almak için Dubai Aile Birleştirme Vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf, pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve benzeri belgelere ek olarak uluslar arası evlilik kayıt örneği, Dubai’deki eşin doğum belgesi, Arapça bildiğine dair belgeler talep edilmektedir.

Ayrıca eşlere ait uluslar arası doğum belgesi de gerekmektedir. Bu evrakların temin edilmesini prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmekteyiz. Başkent Vize, oturum izni almanızı garantilemektedir. Dubai Konsolosluğu’nun ek evraklar talep etme hakkı mevcuttur, bu tür olası durumlara önlem almaktayız.

Dubai Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-15T10:06:14+00:00

Birçok ülke ailesini ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin evraklar arasında davetiyeyi de sunmasını istemektedir. Ancak Dubai Vizesi Aile/Akraba Ziyareti için bu durum söz konusu değildir. Dubai Konsolosluğu davetiye talep etmemektedir.

Umuma Mahsus pasaport sahipleri dışındaki pasaport sahipleri maksimum 90 gün için vize başvurusu yapmak zorunda değillerdir. Umuma Mahsus pasaport sahipleri ise kısa süreli (30 gün) ya da uzun süreli (90 gün) vize başvurunda bulunmak zorundadır.

Dubai’deki akrabalarınızı ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmek için Başkent Vize’nin profesyonel hizmetinden yararlanabilirsiniz. Başvuru sahibi adına tüm işlemleri titizlikle yerine getirmekte ve mutlaka vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Dubai Ticari Vize2021-11-15T10:05:55+00:00

Ticari amaçlı fuar, iş toplantısı, ticari anlaşma, alan araştırması ve benzeri durumlarda Dubai Ticari Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri maksimum 90 gün süre ile ticari vizeden muaftır.

Ticari vizenizin onaylanmasının ardından 58 gün süre içinde ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Yoksa vizeniz geçersiz sayılmaktadır. Bu tür bilgiler size Başkent Vize tarafından verilmektedir. Kısa süreli ticari vize maksimum 30 gün iken, uzun süreli ticari vize maksimum 90 gündür.

Başkent Vize, Dubai vizesi işlemlerinde yetkili olmakla birlikte, vize işlemlerinde uzman olan bir firmadır. Sizin için bütün işlemleri gerçekleştirirken, Dubai Konsolosluğu’nun güncel evrak taleplerinden haberdar olmakta ve prosedürlerle ilgili olan ayrıntıları yerine getirmekteyiz.

Dubai Turist Vizesi2021-11-15T10:05:36+00:00

Tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşit olan Dubai Turist Vizesi, ülkeyi gezip görmek isteyenlerin alması gereken bir vize türüdür. Bu vize ile kısa süreli olarak maksimum 30 gün, uzun süreli olarak maksimum 90 gün Dubai’de bulunabilmektesiniz. Dubai turist vizesinde şirket evrakları talep edilmemektedir. Bu sebeple işe yeni girmiş olmanız gibi durumlarda sorun yaşamamaktasınız.

Başkent Vize, resmi ve belirlenen kurallar çerçevesinde belgelerinizi temin etmektedir. Herhangi bir işlem ile uğraşmanıza gerek kalmadan sizin adınıza tüm işlemleri gerçekleştirmekle yetkiliyiz. Gidiş, dönüş uçak biletleriniz ve otel rezervasyonlarınız dahil tüm işlemlerinizi Başkent Vize üstlenebilmektedir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-15T10:02:01+00:00

Dubai Konsolosluğu’nun verdiği Dubai Turist Vizesi, Dubai Ticari Vizesi, Dubai Ziyaret Vizesi, Dubai Transit Vize ve Dubai Aile Birleşimi vize türlerinden seyahatiniz için uygun olan vize türündeki gerekli tüm evrakları vize işlemlerinde yetkili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Genel olarak Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenen Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;

 • Başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Dubai Konsolosluğu’nun belirlediği prosedürlere uygun olarak pasaportunuz olmalıdır. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Yıpranmış ve deforme olmuş pasaportlar vizenizin reddedilmesine sebep olabilmektedir.
 • Renkli olarak taranan nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.
 • Pasaportun renkli olarak fotokopisi gerekmektedir.
 • Vize işlemleri için ödenen ücretin dekontu evraklar arasında olmalıdır.
 • Türkiye’deki yabancıların renkli olarak taranmış Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi istenmektedir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar için muvafakatname gerekmektedir.

Genel olarak tüm vize türlerinde talep edilen evraklar bu şekildedir. Dubai Ticari Vize ve Dubai Ziyaret Vizesi, diğer ülkelerde olduğu gibi davetiye şartı gerektirmemektedir. Ayrıntılı bir şekilde mesleki duruma göre istenen evraklar bulunmamaktadır. Yani iş durumunuz vize başvurularınızı etkilememektedir. Başkent Vize’yi arayarak, Dubai vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

VFS Global Hollanda Vizesi2021-11-13T17:36:28+00:00

Hollanda Konsolosluğu ve vize başvuru merkezi VFS Global yukarıda da belirttiğimiz gibi vize işlemlerinizi randevu sistemi ile değerlendirmektedir. VFS Global Hollanda vize işlemlerinde dünya çapında bir firmadır.

Başkent Vize ise hem VFS Global, hem de Hollanda Konsolosluğu yetkilisi olarak tüm vize işlemleri konusunda uzmandır. Sizin için randevu işleminiz dahil, tüm vize işlemlerinizi gerçekleştirebilmekte olan bir firma olarak vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayacak koşulları oluşturmaktayız.

Hollanda Vize Randevusu2021-11-13T17:36:06+00:00

Schengen kuralları gereğince vize işlemleri için randevu alınması zorunluluktur. Hollanda Konsolosluğu, yapılacak vize başvurularını randevu sistemi ile değerlendirmeye almaktadır. Hollanda vizesi başvurusu yaparken 1 ay önce yapmakta yarar olduğu için Hollanda Vize Randevusu alırken de ona uygun olarak almaktayız.

Hollanda Express vize başvurularını da kabul etmektedir. Express vize başvurusu yapan kişilerin başvuruları ilk randevu gününe verilmektedir. Bu sayede vizenizi daha hızlı sonuçlandırabilir ve acil işlerinizi bir an önce Hollanda’ya giderek yapabilirsiniz.

İşlemlerinizde herhangi bir aksaklık yaşanmamasını sağlamak adına, vize işlemleri uzmanı olan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vizenizin çıkmasını da garantiye almış olmaktasınız.

Hollanda Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T17:35:44+00:00

Hollanda’da bulunan arkadaşlarınızı ya da ailenizi ziyaret etmek için Hollanda Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmanız gerekmektedir. Diğer vize türlerinde olduğu gibi Hollanda Aile Ziyareti Vizesi için talep edilen evraklar aynıdır. Ancak mutlaka Hollanda’dan gelecek olan davetiyenin de evraklar arasında bulunması gerekmektedir.

Evraklarınızın prosedüre uygun olması vizenizi alabilmeniz açısından önemlidir. Herhangi bir aksilik yaşanması durumunu önlemek için Hollanda Konsolosluğu’nun güncel olarak bildirdiği bilgileri takip ederek, resmi bir şekilde evraklarınızın hazırlanmasını sağlamaktayız. Bir sorun yaşamadan vizenizi alarak Hollanda’nın keyfini ailenizle ya da arkadaşlarınızla çıkarabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:35:23+00:00

Hollanda aile birleşimi için evli, birlikte yaşayan ya da bir ilişkisi olan kişiler başvurabilmektedir. Hollanda vatandaşı ile bu tür bir ilişkiniz var ise doğrudan oturum izni alabilmektesiniz. Belirli zamanlarda Türkiye’ye dönmek gibi zorunluluk artık bulunmamaktadır.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi için birlikte yaşama ya da yaşamama gibi bir durum fark etmemektedir. Hollanda’da ikamet eden kişinin gelir miktarı önem taşımaktadır. Çalıştığı yer ile en az bir yıllık bir sözleşmesi olmalı ve en az asgari ücret seviyesinde bir gelirinin olması gerekmektedir.

Aile birleşimi vizesinde dikkat edilmesi gereken nokta maaşla ilgilidir. Yapılan iş sözleşmesi mutlaka evraklar arasında olmalıdır. Sosyal sigortalar kurumu ve benzeri yerlerde yapılan incelemelerde maaş ya da maaş bildirimi hakkında veyahut çalışma koşulları ile ilgili bir çelişki bulunuyorsa Çalışma Bakanlığı bu durumları tespit edebilmektedir. Ek olarak iş verenin soysal sigortasının ödenip ödenmediğini de öğrenebilmektedir. Eğer evlilik yoksa ilişkiye dair detayları fotoğraf ve benzeri gibi evraklar ile talep edilmektedir. Hollanda’da bulunan yetkililer ile yapılacak mülakatta bunlar gösterilmektedir.

Hollanda’da ikamet edilebilmesi için öncelikle MVV başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu başvuru olmadan oturum izni reddedilmektedir. Aile birleşimi vizesi almak ve Hollanda’da oturum hakkına sahip olmak istiyorsanız yetkili Başkent Vize ile görüşerek hiçbir sorunla karşılaşmadan vizenizi alabilir ve seyahatinizi planladığınız gibi gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için biletinizi dahi ayarlayabilir ve hiçbir prosedürle uğraşmadan keyifli bir yolculuk yapmanızı sağlayabiliriz.

Hollanda Ticari Vize2021-11-13T17:35:02+00:00

İş toplantısı, sektörel seminerler, iş nedeni ile konferans ve fuar katılımları gibi durumlarda Hollanda Ticari Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ticari vize içinde kişi meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, vergi levhasını, faaliyet belgesini, şirketin imza sirkülerini, çalıştığını gösterir evrakları temin etmelidir.

Bu evraklar dışında genel olarak belirttiğimiz evraklarda başvuru sahibinden istenmektedir. Bunlara ek olarak Hollanda Konsolosluğu’nun ek evrak talep etme hakkı bulunmaktadır. Eksiksiz bir şekilde temin edilmesi gereken evrakları hazırlama süreci, başvuru ve randevu işlemleri gibi tüm vize işlemlerini adınıza gerçekleştirmemiz için bizi arayabilirsiniz.

Hollanda Turist Vizesi2021-11-13T17:33:52+00:00

Maksimum 90 gün süre ile Hollanda’yı gezip, görmek ve tanımak istiyorsanız Hollanda Turist Vizesi almanız gereklidir. Genel olarak belirtmiş olduğumuz evraklar turist vizesi için geçerli olmaktadır. Turist vizesi alırken meslek gruplarına göre şu evraklar talep edilmektedir;

Emekli ise maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi, emekli olunan kurumdan alınan yazı gerekmektedir.

Memur ise bağlı bulunduğu kurumdan resmi izin belgesi, oda sicil kaydı ve diğer kurum evrakları temin edilmelidir.

Öğrenci ise güncel tarihli öğrenci belgesi alınmalıdır.

Çiftçi ise ziraat sicil kaydı, varsa ekili tarım alanı ve topraklara dair belgeler olmalıdır.

18 yaşından küçük ise anne ya da baba tarafından noter onaylı olarak imzalanmış muvafakatname gereklidir.

T.C. de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin ise oturma izin belgesi olmalıdır.

Diğer Schengen ülkelerine seyahat edilecekse, seyahat planlarının paylaşılması gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken tüm hususlar hakkında vize işlemlerinde profesyonel olan Başkent Vize gerekli işlemleri yapmaktadır. Sizin adınıza işlemlerinizi gerçekleştirmemizin ardından güzel bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Otel rezervasyonları ve gidiş, dönüş biletleri için dahi endişelenmenize gerek kalmaz.

Fransa Turist Vizesi2021-11-13T17:31:43+00:00

Eiffel’i hala görmediyseniz Fransa Turist Vizesi alarak Fransa’nın tüm güzelliklerine şahitlik edebilirsiniz. Sizin için gerekli olan tüm evrakları hazırlayarak; bunlara gidiş / dönüş uçak biletlerini ve otel rezervasyonlarınızı da eklemekteyiz. Harika ve hiçbir zorlukla uğraşamadan tatil yapmak için Başkent Vize ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fransa Ticari Vize2021-11-13T17:31:01+00:00

Fransa’ya iş seyahatiniz için gidiyorsanız Fransa Ticari Vize almanız gerekmektedir. Ticari vize alırken genel olan evrakların yanı sıra mesleki durumunuza ilişkin olan evraklara da fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir. Belgelerin güncel olması, bazılarının aslının ya da bazılarının fotokopilerinin talep edildiğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ticari vizede de, ziyaret vizesi gibi davetiye talep edilmektedir. Fransa’daki şirketten tamamen resmi ve prosedürlere uygun olarak hazırlanmış davetiyenin gelmesi gerekmektedir. Bu da evraklar içinde yer almalıdır. Tüm işlemleri sizin için gerçekleştirerek, uçak biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da yapabilmekteyiz. Hiçbir kaygınız olmadan seyahatiniz için hazırlanabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:30:40+00:00

Fransa’da ikamet eden eşinizin ya da bir akrabanızın yanına yerleşmek için Fransa Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Fakat bu vize türüne başvurmadan önce çalışma iznine ve oturum iznine dair belirlenen koşulların gerektirdiği kriterlere uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Akrabanızın yanına gidiyorsanız, o kişinin minimum 1 yıldır Fransa’da ikamet ediyor olması gerekmektedir ve ikamet iznine sahip olmalıdır. Eğer Fransa vatandaşı ile evlilik yaptıysanız ve onun yanına gitmek istiyorsanız; o kişinin finansal gelirine ve yaşam koşullarına ilişkin evraklar talep edilmektedir. Ayrıca beraber yaşanılacak konutun kişiler için birlikte yaşamaya uygun olması gerekmektedir.

Fransa’da ikamet eden kişinin de Fransa yetkili mercilerine bazı belgeleri sunması talep edilebilmektedir. Birçok prosedür ve hususa dikkat edilerek hazırlanması gereken evraklar aile birleşimi vizesinde biraz daha karışık olabilmektedir.

Fakat tüm vize işlemleri adımlarınız ile ayrıntılarına dikkat ederek ilgilenmekteyiz. Başkent Vize firması olarak sizin için her işlemi dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilmekte ve vizenizin reddedilmesinin önüne geçmekteyiz.

Fransa Vize Randevusu2021-11-13T17:30:19+00:00

Fransa Konsolosluğu, vize başvuru merkezi aracılığı ile randevu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Fransa Vize Randevusu Schengen ülkesi olduğu için alınmak zorundadır. Biyometrik veri ibrazı randevu esnasında gerçekleştirilmektedir. Başkent Vize olarak tüm evraklarınızı temin edip, başvurunuzu yapmamızın yanı sıra randevu işlemlerinizi de sizin için gerçekleştirebiliriz.

VFS Global Fransa Vizesi2021-11-13T17:30:00+00:00

Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkili olan VFS Global ofislerimizden Fransa vize başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. VFS Global başvuru merkezinden randevu alınması ve Fransa vize işlemlerinin VFS Global ofislerince yapılması gerekmektedir. Dünya çapında Fransa vize işlemleri ile ilgilenen VFS Global’ın yetkilendirilmiş ofisleri tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmektedir.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:28:44+00:00

Fransa seyahatinizde size uygun olan vize türü için evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Vize türlerine göre ekstra evraklar talep edilebilmektedir. Ek olarak kısa süreli ya da uzun süreli (D tipi) vizeler içinde evraklar değişim gösterebilmektedir. Ancak genel olarak Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar bunlardan oluşmaktadır:

Fransa Büyükelçiliği’nin belirlediği geçerliliğe sahip olan pasaport olmalıdır. Eğer varsa eski pasaportlarınızın ibraz edilmesi gerekmektedir. Fransa vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu’nun belirttiği kurallara uygun olarak çekilmiş biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. Nüfus cüzdanı fotokopisine ek olarak tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir. Başvuru sahibinin finansal durumunu belgeleyen evraklar temin edilmelidir. Emekli, işveren, çalışan olmanız gibi durumları göz önüne alarak vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Bağlı bulunduğunuz bir şirket bulunuyor ise güncel şirket evrakları gerekmektedir. Şirkette çalıştığınızı doğrulayıcı nitelikte belgeler olmalıdır. Seyahat planınızı kanıtlayan otel rezervasyonları ve uçak biletleri gibi evraklar olmalıdır. Acil tıbbi bakım, kaza riski ve benzeri durumlar için seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Fransa Vize Başvuru işlemlerinde meslek grubuna göre hazırlanacak evraklar ise şu şekildedir:

Emekli iseniz emekliliğinizi belgeleyen maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi, emekli olunan kurumdan alınan resmi yazı gibi evraklar olmalıdır. Devlet memuru iseniz kurumun antetli kağıdında resmi izin belgesi hazırlanmalıdır. Öğrenci olan kişilerden güncel ve orijinal öğrenci belgesi talep edilmektedir. Ek olarak imzalı ve kaşeli bir şekilde ebeveynlerin finansal durumu ile mesleki durumu belgelenmelidir. Avukatların, baro kaydı orijinali ve meslek kimlik kartı gerekmektedir. Doktorların, kurum kimlik kartına ek olarak kurumdan görev belirten izin belgesini resmi olarak temin etmesi gerekmektedir. Diş hekimleri, tabipler odası kaydı orijinalini temin etmelidir. Eczacıların, eczacı diploması fotokopisi talep edilmektedir. Çiftçilerden ise Ziraat Odası’ndan alınan ziraat sicil kaydı, topların tapusu ve tarım alanının tapusu istenmektedir. Reşit olmayan kişilerin muvakatnameye ihtiyacı vardır. Şirket sahiplerinin ise ticaret ve sanayi odası kaydı, şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri gibi belgeler talep edilmektedir.

Başkent Vize, evrakları size uygun şekilde, eksiksiz olarak temin etmektedir. Herhangi bir karışıklık oluşması ihtimalini düşünmenize bile gerek kalmadan sizin için vizenizi almayı garanti etmekteyiz.

VFS Global Finlandiya Vizesi2021-11-13T17:27:08+00:00

VFS Global, Finlandiya vize başvurularının yurt dışı temsilcisidir. Finlandiya Konsolosluğu tarafından vize işlemlerinde yetkili Başkent Vize’nin VFS Global ofislerine başvurabilirsiniz. Başkent Vize, dünya çapında vize işlemlerini gerçekleştiren VFS Global yetkilisi olarak vizenizi almanız için gerekli tüm adımları profesyonel bir şekilde sizin adınıza halledebilmektedir.

Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya vize ücretleri, vize türüne göre belirlenmektedir. Ek olarak kısa süreli ya da uzun süreli vize türüne göre de değişim gösterebilmektedir. Finlandiya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücreti, vize işlemleri içinde alınmaktadır.

Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumda vize ücreti de Finlandiya Konsolosluğu tarafından iade edilmemektedir. Başkent Vize ile iletişime geçerken böyle bir durumda kalmanızı engellemekteyiz. Vize işlemlerinizi yetkili firmamızın gerçekleştirmesi durumunda vizeniz mutlaka onaylanacaktır.

Finlandiya Vize Randevusu2021-11-13T17:26:42+00:00

Finlandiya Vize Randevusu, Schengen kuralları gereğince alınmak zorundadır. Randevu alınmadan evrak işlemleri, biyometrik verilerin ibraz edilmesi ve benzeri işlemler yapılamamaktadır. Bu sebeple Başkent Vize, seyahat planınıza uygun şekilde önceden randevunuzu almaktadır.

Sizin için vize işlemlerinin tüm adımlarını gerçekleştirebilmekte olan firmamız, eksiksiz ve resmi prosedürlere uygun olarak belgelerinizi de tamamlamaktadır. Randevunuzun ardından 10 iş günü içinde vize işlemleriniz sonuçlanmaktadır. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumda vize ücreti geri iade edilmediği için Başkent Vize, işlemlerinizi dikkatli bir şekilde yerine getirmektedir.

Finlandiya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T17:26:21+00:00

Finlandiya’ya ailenizi görmek ya da arkadaşlarınızla buluşmak için gitmek istiyorsanız Finlandiya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ticari vizeye benzer bir şekilde davet kabul belgesi Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi içinde gerekmektedir.

Davet kabul belgesine ek olarak Finlandiya’da ikamet eden kişiden Finlandiya pasaportu, Finlandiya kimlik kartı ve Finlandiya oturum kartı fotokopileri de temin edilmelidir. Başkent Vize, sizin adınıza düşünülmesi gereken her detayı düşünerek evraklarınızı hazırlamaktadır. Vizenizin reddedilmesi olasılığına karşın titiz bir şekilde tüm işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Finlandiya Ticari Vize2021-11-13T17:26:00+00:00

İş seyahatlerini kapsayan Finlandiya Ticari Vize başvurusu ile Finlandiya’da yapmanız gereken ziyaretleri gerçekleştirebilirsiniz. Bağlı olduğunuz şirkete ilişkin evraklarında eklenmesi gereken bu vize türü aynı zamanda ticari vize davet mektubu da gerektirmektedir.

Çalıştığınız kuruma yönelik memur, SGK çalışanı ve şirket sahibi olmanıza yönelik evraklar hazırlanmaktadır. Sizin için resmi ve prosedürlere uygun olarak bunu Başkent Vize yapabilmektedir. Siz vize işlemleri ile kendinizi meşgul etmeden iş seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:25:38+00:00

Finlandiya’da ikamet eden biri ile evlenerek Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yaparak oturum izni almak isteyen kişilerin belirli ekstra evraklar hazırlaması gerekmektedir. Eş ve çocukları kapsayan bir vize türü olan aile birleşimi vizesi en az iki yıl aynı evde kalmış olmayı gerektirmektedir.

Finlandiya’daki eşin belirli miktarda bir maddi gelire sahip olması gerekmektedir. Eğer çocuk var ise onlar içinde gelir düzeyinin yeterli olması gerekmektedir. Evliliğinizi gösteren resmi belgelerde gerekmektedir. Finlandiya’daki yaşam koşullarına ilişkin evraklarda talep edilebilmektedir. Ek olarak evliliğin gerçek olup olmadığı da denetlenmektedir.

Finlandiya’da bulunan göçmenlik bürosu oturma izni ile alakalı son kararı vermektedir. Başkent Vize olarak sunmanız gereken tüm evrakları, resmi ve eksiksiz olarak hazırlamaktayız. Aile birleşimi vizesi için gerekli olan her belgeyi ve oturum iznini almanız için sunacağınız evrakları temin etmekteyiz.

VFS Global yetkilisi olan firmamız sizin için her şeyi düşünmekte, prosedürleri uygulayarak resmi bir şekilde evraklarınızı hazırlamaktadır. Vize işlemlerinde profesyonel olarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirerek vizenizi almanızı sağlıyoruz.

Finlandiya Turist Vizesi2021-11-13T17:25:05+00:00

Finlandiya’da gezmek görmek istediğiniz yerler var ise Finlandiya Turist Vizesi başvurusunda bulunarak güzel bir keşif yapabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz evraklar turist vizesi işlemlerinde geçerli olmaktadır. Bu evrakların doğru şekilde düzenlenmesini sağlamaktayız. Bunun yanı sıra size uygun olan uçak biletleri ve otel rezervasyonlarını da hazırlayabilmekteyiz. Güzel bir tatil için Başkent Vize’ye başvurabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:23:41+00:00

Finlandiya vizesi için gerekli olan belgeler yukarıda belirttiğimiz vize türlerine ve hangi mesleği icra ettiğinize göre değişmektedir. Fakat genel olarak her vize türü ve meslek grubu için talep edilen Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardan meydana gelmektedir;

Gerçeğe uygun bilgilerle, eksiksiz olarak doldurulan vize başvuru formu olmalıdır. Finlandiya Konsolosluğu tarafından belirlenen kurallara uygun olan pasaportunuz bulunmalıdır. Güncel ve prosedürlere uygun çekilmiş biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. Nüfus cüzdanınızın fotokopisini eklenmesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizin temin edilmesi gerekmektedir. Maddi durumunuza ilişkin belgeler temin edilmelidir. Başvuru sahibinin vize talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Bağlı olduğunuz bir kurum varsa ona ait doğrulayıcı belgeler bulunmalıdır. Çalışıyorsanız bunu kanıtlayacak nitelikte belgelerin temin edilmesi gerekir. Seyahat amacınızı destekleyen otel ve bilet rezervasyonu gibi belgeler olmalıdır. Herhangi bir kaza, acil tıbbi bakım ve benzeri durumlara karşın seyahat sağlık sigortasının hazırlanması gereklidir. 18 yaşına gelmemiş kişilerin noter onaylı muvafakatnameye ihtiyaçları bulunmaktadır.

Meslek gruplarına göre ise alınması gereken belgeler şunlardır;

Emekli olanların maaş cüzdanı, emekli olunan kurumdan alınan yazı, emeklilik kartı fotokopisi gibi belgeler düzenlenmelidir. Eğer memur iseniz bağlı olduğunuz kurumdan antetli kağıda izin belgesi düzenlenmeli, oda sicil kaydı ve diğer kurum belgeleri eklenmelidir. Öğrencilerin öğrenci belgesi gereklidir. Çiftçilerden ise ziraat odasından alınan ziraat sicil kaydı ve tarım alanlarına dair tapular talep edilmektedir.

Bu belgelere ek olarak Finlandiya Konsolosluğu evrak talep edebilmektedir. Ayriyeten bu belgelerin eksiksiz ve tutarlı bilgilere sahip olması vizenizin onaylanması açısından büyük önem taşımaktadır. Başkent Vize olarak herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmanızı engelleyecek şekilde evraklarınızı hazırlamakta, başvuru formlarınızı doldurmanızda danışmanlık etmekteyiz.

VFS Global Danimarka Vizesi2021-11-13T17:21:49+00:00

Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka vize işlemleri için uluslar arası bir firma olan VFS Global’i yetkilendirmiştir. Başkent Vize olarak VFS Global yetkilisi ve Danimarka Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili firmayız. Tüm vize türlerinde danışmanlık hizmeti almak için ofislerimize başvurabilirsiniz ya da iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Danimarka Vize Ücretleri

Danimarka vize ücretini, Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği belirleyebilmektedir. Vizeniz kısa süreli ya da uzun süreli olmasına göre vize ücreti de değişmektedir. Aynı zamanda vize türlerine göre de değişim gösterebilmektedir.

Bazı vize türlerinde, vize ücreti güncel döviz kuruna göre hesaplanmaktadır. Bir diğer etken ise vize başvuru sayısıdır, başvuru sayısı da vize ücretini etkileyebilmektedir. Bilmeniz gereken bir konu da vize ücretinin vizenizin reddedilmesi gibi bir durumda iade edilmiyor olduğudur. Başvuru merkezine vize ücretinin nakit olarak yapılması gerekmektedir. Vize ücretleri ile ilgili güncel bilgi almak ve detayları öğrenmek için ofislerimize uğrayabilirsiniz ya da iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz. Başkent Vize, ücretler dahil her konuda danışmanlık gerçekleştirmektedir.

Danimarka Vize Randevusu2021-11-13T17:21:20+00:00

Danimarka Vize Randevusu alınması biyometrik veri ibrazının yapılması ve evrakların teslim edilmesi için önem taşımaktadır. Başkent Vize, tüm işlemlerinizin yanı sıra randevu işleminizi de gerçekleştirmekte olduğu için sorunsuz bir şekilde vizenize kavuşabilmektesiniz.

Danimarka vize başvurunuzu ve randevu işlemlerinizin zamanlaması önemlidir. Başvurunuzun resmi tatillere denk gelmesi durumunda işlemleriniz aksayabilir ve seyahat planınızda sorun çıkabilir. Uçak ve otel rezervasyonlarınız yanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmanızı Başkent Vize önlemektedir.

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:21:02+00:00

Danimarka vatandaşı olan kişi ile ya da oturum izni olan kişiyle aile birleşimi yapılması durumunda Danimarka Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapılmalıdır. Aile birleşimi başvurusu için genel olarak belirlenen evrakların yanında eş ve çocuklar içinde belgeler istenmektedir.

Evlilik cüzdanı, nüfus kayır örneği, eski evlilikler varsa boşanma kararı, dil yeterliliği gibi konularda evraklar talep edilmektedir. Aile birleşimi vizesine kayıtlı partnerler, eşler, birlikte yaşayanlar ve 15 yaşın altında olan çocuklar için başvurulabilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden Başkent Vize’ye ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T17:20:41+00:00

Danimarka’da oturum izni alan ya da Danimarka vatandaşı olan ailenizi, akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız Danimarka Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Danimarka vizesi için gerekli olan evrak ve belgeler bu vize türünde de istenmekte olup, bir de Danimarka’dan gelecek olan davetiye talep edilmektedir. Davetiye mail ya da fax olarak temin edilebilmektedir.

Davetiyede davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, konaklanacak yerin açık adresi, seyahat masraflarını kimin karşılayacağı, ziyaretin hangi amaçla yapıldığı, seyahat tarihleri yer almalıdır. Ek olarak davetiye gönderen kişinin oturum izni veya Danimarka vatandaşının pasaport bilgisi gerekmektedir. Gerekli olan her şey yetkili firmamız tarafından hazırlanmaktadır

Danimarka Turist Vizesi2021-11-13T17:20:22+00:00

Danimarka’yı keşfetmek için Danimarka Turist Vizesi alınmalıdır. Schengen vizesi olan diğer ülkeleri de görmek istemeniz durumunda evrakların o şekilde hazırlanması gerekmektedir. Giriş yapacağınız yerler ve tarihleri belirtilmelidir. Önemli bir diğer nokta ise vizenizi aldıktan sonra Schengen bölgesine önce Danimarka’dan giriş yapmanız gerektiğidir.

Danimarka Turist Vizesi işlemlerinizi profesyonel olarak gerçekleştirmekte olan Başkent Vize, aynı zamanda gidiş, dönüş uçak biletlerinizi ve otel rezervasyonlarınızı da sizin için hazırlamaktadır. Gezip görebileceğiniz yerler hakkında da firmamızdan bilgi alabilmektesiniz. Detaylı bilgi ve başvuru işlemleri için ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Danimarka Ticari Vize2021-11-13T17:19:53+00:00

Ticari vize türü kısa süreli seyahatler için verilmektedir. Danimarka Ticari Vize başvurusu iş seyahatleri için alabileceğiniz bir vizedir. Danimarka’da ortaklığınız bulunan şirket ya da kurumdan gelen davetiyeye ihtiyacınız vardır.

Davetiyenin Danimarka Konsolosluğu’nun belirlediği kurallar dahilinde hazırlanmış olması ve içeriğinde istenen bilgilerin olması önemlidir. Türkiye’deki firma ile Danimarka’daki firma arasındaki ilişki fatura, sözleşme ve benzeri evraklarla kanıtlanmalıdır.

Eğer seyahatiniz fuar, ticari organizasyon, konferans ve seminer gibi sebeplerden yapılmaktaysa giriş kartı, giriş bileti veya ticari organizasyonun bilgilerini içeren dokümanlar davetiye ile beraber gönderilmelidir.

Danimarka Ticari Vize başvurunuzu şahsınız adına yaparak, evrak karışıklığı, yanlış evrak temini, yanlış bilgilerin aktarılması ve eksik belge olması gibi durumların önüne geçmekteyiz. Bu tür karışıklar vizenizin reddedilmesine sebep olabileceği için Başkent Vize ile çalışmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:18:32+00:00

Danimarka vizesi için talep edilen evraklar, başvuru formu ve belgeler vize türlerine göre talep edilmektedir. Ek olarak meslek durumunuza göre bir takım evraklar da istenmektedir. Vize başvuru işlemi için gerekli evraklara Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği karar verebilmektedir. İlaveten gerekli evraklar konusunda güncelleme yapabilmektedirler.

Genel olarak Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar bunlardır:

Öncelikle başvuru formunun kurallara uygun doldurulması önemlidir. Pasaportunuzun geçerliliği vize işlemleri için uygun olmalıdır. Güncel ve prosedüre uygun olarak biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin hazırlanması önemlidir. Seyahat sürenize uygun bir şekilde seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir. Maddi duruma ilişkin evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. Danimarka Konsolosluğu’na Türkiye’ye döneceğinize dair taahhüt eden dilekçe yazılmalıdır. Seyahat planınızı kanıtlayacak evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. Çiftçilerden çiftçi belgesi istenmektedir. SGK çalışanlarının son 3 ayın işe giriş bildirgesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan öğrencilerin öğrenci belgesi talep edilmektedir. Şirket sahiplerinden, vergi levhası, şirket faaliyet belgesi, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri, ticaret odası tescil nüshası ve yetki belgesi evrakları hazırlanmalıdır. Ev hanımlarından ise sponsor olacak kişinin mali ve mesleki durumu ile sponsorun dilekçesi olmalıdır.

Belirlenmiş evrakların resmi olması zorunludur ve gerekli görülen prosedürler çerçevesinde hazırlanmalıdır. Başkent Vize’den aldığınız danışmanlık hizmeti evraklar konusunda hiçbir sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Bu da vizenizin kolay ve kısa sürede onaylanacağı anlamına gelmektedir.

VFS Global Çek Cumhuriyeti Vizesi2021-11-13T17:16:18+00:00

VFS Global, Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinde yetkilidir. Uluslar arası vize işlemlerinde Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiştir. VFS Global tarafından yetkili olan ofisler Çek Cumhuriyeti vize başvurularınızı gerçekleştirebilmektedir.

VFS Global yetkilisi olan Başkent Vize firmamız üzerinden Çek Cumhuriyeti vize başvurularınızı gerçekleştirebilmektesiniz. Vize işlemlerinizin tüm adımları tarafımızca gerçekleştirilebilmektedir. Vizenizin kısa sürede ve kolay bir şekilde olumlu sonuçlanmasını sağlayan profesyonel bir firmayız. Sormak istediğiniz tüm sorular için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu2021-11-13T17:15:57+00:00

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu almak zorunlu bir işlemdir. Randevu olmadan vize işlemleri için başvuru yapılması mümkün olmamaktadır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmamız randevu işlemlerinizi de gerçekleştirmektedir.

Randevu işleminizin yapılması durumunda evrak teslimi ve biyometrik bilgilerin verilmesi gerçekleştirilebilmektedir. Biyometrik verilerin ibraz edilmesi vize etiketinde VIS ibaresinin bulunması gerektiği için önemlidir. Üzerinde VIS ibaresi bulunmayan pasaportunuz varsa mutlaka bu işlemin yapılması gerekmektedir.

Evrakların tamamlanması, randevunun alınıp başvurunun yapılmasının ardından, Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından vize işlemleriniz 7 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Resmi tatiller ile vize işlemlerinizin çakışmaması da bu açıdan önem taşımaktadır. Bütün bu süreçlerde Başkent vize ile çalışarak sorunsuz bir vize dönemi geçirebilir ve bütün süreçlerin ilerleyişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Aile/Akraba Vizesi2021-11-13T17:15:33+00:00

Çek Cumhuriyeti Vizesi Aile/Akraba Vizesi alarak, Çek Cumhuriyeti’nde ikamet eden arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret etmeniz mümkündür. Diğer vize türlerinde talep edilen evraklar ile aile ziyareti vizesi için talep edilen evraklar paraleldir.

Yalnızca Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti vizesi için ek olarak davetiye istenmektedir. Davetiyede, davet eden kişinin iletişim bilgileri, kimlik bilgileri, davet edilen kişi ile yakınlık derecesi, ziyaret amacı, istenilen vize süresi, konaklanacak evin adresi gibi bilgiler istenmektedir. Gerekli olan bilgiler ve evrakların nasıl hazırlanması gerektiği konusunda her şey ile Başkent Vize ilgilenmektedir. Siz yalnızca seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:15:12+00:00

Çek Cumhuriyeti oturum izni almış ya da vatandaşlığı olan kişi ile evlilik yapmanız durumunda veya aile bireylerinizden birisinin olması durumunda Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Bunun için akrabalık durumunu kanıtlayan belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Evlilik söz konusu ise evliliği kanıtlayıcı evrakların olması gerekmektedir. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde bulunan kişinin finansal durumuna ilişkin ve ev ve yaşam koşullarını gösteren belgelerde istenmektedir. Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan kişinin doğum belgeleri ve pasaport belgeleri aile birleşimi vizesi başvurusu için gerekmektedir.

Aile birleşimi vizesi alınırken evin aile için yeterli olup olmayacağı, Çek Cumhuriyeti’nde ikamet eden kişinin gelirinin yeterlilik durumu ve benzeri etkenler büyük önem taşımaktadır. Ek olarak dil yeterliliği de Türkiye’deki eş için gerekmektedir. Boşanma ve eski eşin vefatı gibi durumlarda bunlara dair evraklar da dosya içinde istenebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi vizesi, biraz daha uğraş gerektiriyor gibi gözükse de vize işlemleri işinde uzman olan firmamız sizin için işlemleri sorunsuz olarak halletmektedir. Eş ve çocukları kapsayan aile birleşimi vizesinin en kısa sürede ve kolay bir şekilde olumlu sonuçlanmasını gerçekleştirebilmekteyiz.

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize2021-11-13T17:14:48+00:00

Mesleğiniz ile ilgili Çek Cumhuriyetine yapacağınız tüm iş seyahatleri için Çek Cumhuriyeti Ticari Vize alınması gerekli görülmektedir. Tüm vize türlerinde geçerli olan evrakların hazırlanmasının yanı sıra, ticari vize için Çek Cumhuriyeti’nde ilişkili olduğunuz şirket ya da kurumdan davetiye almanız gerekmektedir.

Bu davetiyenin içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, seyahat tarihleri, seyahatin nedeni olmalıdır. Davet eden kişinin de aynı bilgileri davetiyede yer almalıdır ve firmanın unvanı ile firmanın iletişim bilgileri olmalıdır. İş seyahatin planlarınıza uygun gerçekleşmesi Başkent Vize sayesinde tamamen mümkündür.

Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi2021-11-13T17:13:31+00:00

Çek Cumhuriyeti’nin harika doğası eşliğinde tarihi görüntüsünü keşfetmek için Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Konsolosluğun belirlediği yukarıdaki evraklar tam olarak Turist vizesi içinde geçerli olmaktadır.

Yetkili firmamız bu evrakları resmi bir şekilde temin etmekle kalmayıp, sizin için bilet ve otel rezervasyonlarına kadar tüm işlemlerinizi halledebilmektedir. Sorunsuz ve hiçbir şey düşünmeden yapacağınız bir tatilin tadına varmak için bizi aramanız yeterlidir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:12:30+00:00

Çek Cumhuriyeti vizesi almak için belirlenen evraklar, Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Evrakların hangi kurallar ekseninde hazırlanacağına dikkat edilmesini istemektedirler. Örnek verecek olursak; biyometrik fotoğrafın şapkasız, önünüze saç gelmeden, gözlük olmadan ve benzeri koşullarda çekilmesi gerekmektedir.

Genel olarak konsolosluğun talep ettiği Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardan oluşmaktadır:

En az 3 a y daha geçerli olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, seyahat amacınıza uygun bir şekilde doldurulmalıdır. Hangi vize türüne başvurursanız vurun, randevu alınması gerekmektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen kurallar dahilinde biyometrik fotoğraf hazırlanmalıdır. Evliyseniz evlilik cüzdanınız olmalıdır. Nüfus cüzdanının fotokopisi gerekmektedir. Nüfus kayıt örneğinin tam vukuatlı şekilde temin edilmesi gereklidir. Maddi durumunuzu kanıtlayan belgelerin düzenlenmesi gerekmektedir. İş durumunuzun ne olduğuna dair resmi belgeler olmalıdır. Seyahat planınızı kanıtlayacak evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Seyahat sürenizi kapsayan sağlık sigortası olmalıdır.

Mesleki durumunuza ilişkin şu belgeler istenmektedir:

Emekli maaşının banka dökümü emekli olan kişilerden istenmektedir. Öğrenci belgesi alınmalıdır. Reşit olmayan kişilerden muvafakatname istenmektedir. Çiftçiler bağlı oldukları ziraat odasından mesleklerini kanıtlayacak belgelerini almalıdır. Doktor, eczacı, avukat, mühendis ve diş hekimleri mesleklerine ilişkin kimlik kaydı ya da oda kaydını ibraz etmelidir.

Bu evraklar temin edilirken bazılarının fotokopi olarak, bazılarının ise asıllarına ihtiyaç duyulmaktadır. Resmi olduğunu kanıtlayacak şekilde evraklar temin edilmelidir. Başkent Vize, gerekli koşullar eşliğinde vize işlemlerinizi sorunsuzca gerçekleştirmektedir.

VFS Global Bulgaristan Vizesi2021-11-13T17:10:45+00:00

Bulgaristan Büyükelçiliği, uluslararası Bulgaristan vize işlemlerini için VFS Global’ı yetkilendirmiştir. Dünya çapında vize işlemlerini yürüten büyük bir firmadır. Başkent Vize’de, VFS Global yetkilisi olarak Türkiye’de vize işlemlerini gerçekleştiren profesyonel bir firmadır. Güvenli bir seyahat için ve kesin olarak vizenizin onaylanması için danışmanlığımızı sizlere sunmaktayız.

Bulgaristan Vize Randevusu2021-11-13T17:10:07+00:00

Bulgaristan Vize Randevusu almak zorunludur. Vize işlemlerinizin gerçekleşmesi ve biyometrik bilgi ibrazının yapılması için önemlidir. Başkent Vize, seyahat planınıza uygun şekilde randevunuzu almakta ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmemektedir. Vizenizin 15 gün içinde sonuçlanmasını beklerken hiçbir işlemle uğraşmadan, siz valizlerinizi hazırlayabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T17:09:38+00:00

Bulgaristan’da ikamet eden arkadaşlarınızı ya da ailenizi ziyaret etmek istiyorsanız kesinlikle Bulgaristan Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmanız gerekmektedir. Genel olarak yukarıda belirttiğimiz evraklara ziyaret vizesi içinde ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda ticari vizede olduğu gibi Bulgaristan’dan gelecek olan prosedüre uygun davetiye temin edilmelidir. Başkent Vize olarak evrakları eksiksiz temin ederek doğru sıralama ile başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:09:12+00:00

Bulgaristan vatandaşı olan kişi ile aile birleşimi için Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi alarak oturum hakkı kazanabilmektesiniz. Fakat bunun için genel olarak temin edilmesi gereken evraklara ek belgeler sunulmalıdır.

Aile birleşimi vizesi, D tipi yani uzun süreli oturum izni verilen bir vize türüdür. Çocukları ve eşi kapsayan bir vizedir. Başvuru sahibi ile beraber, Bulgaristan’da ikamet eden eşinde sunması gereken evraklar vardır. Evlilik kayıt örneği, kira ya da tapu belgeleri, finansal duruma ilişkin evraklar, sabıka kaydı, vatandaşlık kimlik bilgileri gibi evraklar temin edilmelidir.

Evraklar hazırlanırken noter tasdikli olması, resmi olması ve prosedüre uygun olması önemlidir. Herhangi bir eksik evrak olması durumunda vizeniz reddedilebilmektedir. Ayrıca uzun süreli vize olduğu için vize ücreti de değişim gösterebilmektedir.

Eğer çocuğunuz varsa, doğum belgesi gerekmektedir. Bulgaristan’daki kişinin oturum izni, Bulgar pasaport bilgileri de gerekmektedir. Evliliğin sahte olmadığına dair noter onaylı taahhütname gerekmektedir.

Başkent Vize, yetkili firma olarak oturum hakkı veren bu vize türü hakkında sizi detayları ile bilgilendirmektedir. Evraklarınızı resmi olarak hazırlamakta, doğru sıralama ile yetkili mercilere sunmaktayız. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan vizenizi en hızlı ve kolay şekilde almanızı sağlıyoruz.

Bulgaristan Ticari Vize2021-11-13T17:08:42+00:00

İş seyahati amacı ile Bulgaristan’a giden kişilerin Bulgaristan Ticari Vize alması zorunludur. İş durumunuzu beyan eden belgelerin eklenmesi çok önemlidir. Bulgaristan’a ticari vize başvurusu yaparken, Bulgaristan’dan gelecek olan ticari vize davetiyesi ve davet mektubu gerekmektedir.

Davet mektubunun resmi kurallara uygun bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Tüm ticari vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olan firmamız sizin için tüm bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Bulgaristan Turist Vizesi2021-11-13T17:08:13+00:00

Bulgaristan’da tatil yapmayı arzu eden kişilerin Bulgaristan Turist Vizesi alması gerekmektedir. Yetkili firma olarak şahsınız adına başvuruları gerçekleştirirken Bulgaristan Konsolosluğu’nun belirlediği kurallar dahilinde olmasına özen göstermekteyiz.

Kısa süreli vize tipi olarak turist vizesi için gereken evraklar yukarıda belirttiğimiz gibidir. Fakat önceki seyahatlere dair vizelerin sunulması başvurunuzu olumlu etkileyen etkenlerden birisi olduğu için, daha önce seyahat yaptıysanız onlarında eklenmesinde yarar vardır.

Vize türünüzün ve mesleğinizin gerektirdiği tüm belgeleri sizin için Başkent Vize hazırlamaktadır. Tatilinizi garantiye almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarınızı da sizin için yaparak hiçbir işlemle uğraşmadan tatilin tadını çıkarmanızı diliyoruz. Bu süreçte çıkacak olan sorunlar can sıkıcı olabilir ve çözmek uzun sürebilir. Başkent Vize olarak size sorunsuz bir vize çıkartma dönemini garanti ediyoruz.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:07:35+00:00

Bulgaristan vizesi başvurusunda gereken evraklar vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir ya da ek evraklar istenebilmektedir. Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu, gerek görmesi durumunda ekstra evrak talep edebilmektedir.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ise genel olarak şöyledir:

Belirlenen kurallar çerçevesinde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Süresi dolmamış ve eski olmayan pasaport olmalıdır. Prosedüre uygun bir şekilde banka hesap cüzdanı belgeleri gereklidir. Vize evrakları prosedüre uygun bir şekilde sıralanmalıdır. Vize türüne göre vize ücreti ödenmelidir ve dekont belgelerin arasına eklenmelidir. Finansal durumu gösteren evraklar olmalıdır. Sağlık sigortasının seyahat süresinden daha uzun olmayan bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar talep edilmektedir. Vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Seyahat planını doğrulayan evraklar hazırlanmalıdır.

Mesleki duruma göre istenen evraklar;

Çalışan kişinin kurum / şirket onay belgesi, işe devam ettiğini gösterir belge, maaşı, pozisyonu ile ilgili evraklar olmalıdır. Şirket sahibinin ticaret odası kaydı, imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi kopyası gerekmektedir. Öğrencilerin, öğrenci belgesinin güncel tarihli aslını sunması gerekmektedir. Öğrenciye sponsor olan kişinin kimlik belgeleri, iş evrakları, finansal durumu hakkında evraklar sunması gerekmektedir. Reşit olmayan kişilerin ailesinden noter onaylı olarak muvafakatname istenmektedir. Ek olarak anne ya da baba çocuğa refakat etse de bu belge mutlaka eklenmelidir. Çiftçilerden ise ziraat odası tarafından verilen çiftçi belgesi talep edilmektedir. Doktor, avukat, eczacı, mühendis ve diş hekimlerinden; ilgili oda kaydı veya meslek kimlik kartı istenmektedir.

Seyahat sağlık sigortası düzenlenirken dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Sağlık sigortasının 30 günü kapsaması durumunda 15 günlük, 45 günü kapsaması durumunda ise 30 günlük vize verilmektedir. Bu sebeple kaç günlük vize istediğinizi bize belirtmeniz önemlidir. Böylelikle vizenizin istediğiniz süreyi kapsamasını sağlayabiliriz.

Bulgaristan vizesi için bu evrakları hazırlarken doğru olmasına büyük özen göstermekteyiz. Evrakların sıralaması kadar eksiksiz olması da önemlidir. Başkent Vize olarak herhangi bir eksikliğin vizenizin reddedilmesine sebep olmasını istemeyiz.

VFS Global Belçika Vizesi2021-11-13T17:05:49+00:00

Uluslar arası çalışan VFS Global, Belçika Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olarak Belçika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yetkili firma olarak kaliteli hizmet anlayışımız ve kusursuz çalışma disiplinimiz ile müşterilerimizin vize almasını garanti etmekteyiz. Danışmanlığımızdan yararlanmak için ya da sormak istediğiniz konularda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Belçika Vize Randevusu2021-11-13T17:05:16+00:00

Belçika’ya seyahat etmek için randevu almak zorunludur. Randevu almayan kişilerin vize işlemleri değerlendirilmemektedir. Randevu alınması biyometrik bilgi ibrazının yapılması içinde gerekli görülmektedir. Ayriyeten Belçika Vize Randevusu alırken resmi tatillerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Başkent Vize, tüm koşulları ve prosedürleri dikkate alarak sizin için tüm evrakları temin etmektedir. Titiz ve profesyonel olarak çalışma prensibine sahip olan bir firma olarak vizenizin olumlu bir şekilde sonuçlanması için tüm şartları oluşturmaktayız. Sonrasında 7 ila 15 gün içinde vize işlemlerinizin sonuçları açıklanmaktadır.

Belçika Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T17:04:42+00:00

Belçika Aile Birleşimi Vizesi, D tipi yani uzun süreli vize olarak geçmektedir. Evlilik ya da aile bireyi ile birleşme durumunda alınmaktadır. 18 yaş altı çocukları ve eşi kapsayan bir vize türüdür. Evlilik cüzdanı öncelikle istenmektedir.

Belçika’daki eşten finansal duruma ilişkin belgeler, vatandaşlık bilgileri, yaşam koşulları hakkında belgeler, gelirin yeterli olup olmadığına dair evraklar, nüfus kayıt / doğum belgesi evrakları istenmektedir. Dil yeterliliğine dair belgeler de Türkiye’deki eşten talep edilmektedir.

İlaveten, başvuru yapacak olan kişinin yaşının en az 21 olması gerekmektedir. Tam olarak oturum izni alınabilmesi için 3 yıl evli kalınması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruları sormak için bizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Başkent Vize, size aile birleşimi hakkında detaylı bilgi vermektedir. Gerekli olan evrakları temin ederek, işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamaktayız. Hızlı ve kolay bir şekilde Belçika aile birleşimi vizenizin onaylanması için kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan profesyonel bir firmayız.

Belçika Vizesi Aile/Akraba Vizesi2021-11-13T17:04:02+00:00

Belçika’da ikamet eden çok özlediğiniz ailenizi ya da dostlarınızı görmek için Belçika Vizesi Aile/Akraba Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Belçika vizesi için gerekli olan evrakları yazdığımız kısımda geçerli olan evraklar bu vize türünde de geçerlidir.

Aile ve arkadaş ziyareti için vize başvurusunda bulunurken Belçika’dan gelecek olan davetiye en önemli evraktır. İngilizce ya da Belçika dillerinden birisinde hazırlanması gereken bu davetiyede, davet eden kişinin kimlik bilgileri, davet eden kişi ile akrabalık dereceniz, iletişim bilgileri, konaklanacak yer bilgisi, seyahat tarihleri ve masrafları kimin karşılayacağı gibi bilgilerinde bulunması zorunludur.

Davet eden kişinin oturum kartı bilgisi, aile toplum kağıdının aslı ve son 3 aylık maaş bordrosu bilgileri olmalıdır. Ancak bu evrakların tam olarak temin edilmesi durumunda vizeniz onaylanacaktır. Yetkili firmamız aile ziyareti vizesindeki tüm işlemleri sizin için doğru şekilde gerçekleştirerek vizenizi almanızı sağlamaktadır.

Belçika Turist Vizesi2021-11-13T17:03:24+00:00

Belçika’ya yapacağınız gezi, tatil, keşif gibi etkinlikleriniz için Belçika Turist Vizesi almanız gerekmektedir. Keşfedilecek doğal ve tarihi güzelliklerin sizi beklediği bu ülkeye seyahat etmek için Başkent Vize’yi aramanız tüm vize işlemlerinizin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için yeterlidir.

Seyahatiniz için tüm rezervasyonları da sizin için yaparak, hiçbir şeyi dert etmeyeceğiniz bir süreç sonunda tatilin neşesi içinde ülkenize dönüş yapmanızı sağlamaktayız. Başkent Vize, en kaliteli hizmeti size sunmaktadır.

Belçika Ticari Vize2021-11-13T17:02:47+00:00

Yapacağınız iş seyahatleri ve sektörel etkinlikler için Belçika Konsolosluğu, Belçika Ticari Vize istemektedir. Bu vize türü için yukarıda genel olarak belirttiğimiz evraklar istenmektedir. Ek olarak ticari vize davetiyesinin Belçika’dan adınıza gelmesi gerekmektedir.

Ticari vize davetiyesinde yer alması gereken bilgiler şu şekildedir: Belçika’ya gitme amacınız, seyahat tarihi, masrafların nasıl karşılanacağı, konaklama bilgileri olmalıdır. Kurum / şirket ile olan ilişkinizin fatura ve benzeri belgeler ile sunulması gerekmektedir.

Alacağınız davetiye aslı, mail ya da fax olarak evraklara eklenebilmektedir. Yetkili firmamız bu işlemleri hatasız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Şahsınız adına evrakların tamamlanması, başvuru ve randevu işlemlerini yaparak vize başvurunuzun onaylanmasını sağlamaktayız.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T17:02:08+00:00

Belçika Konsolosluğu, vize işlemlerinin yetkilendirdiği firmalar tarafından yapılırken evrakların temin edilmesi, başvuru formunun doldurularak sürecin başlatılması ve randevu alınmasını gerekli görmektedir. Vize türlerine göre istenen evrakların tam olarak Belçika Konsolosluğu’nun belirttiği kurallara uygun olması gerekmektedir. Aslı ya da fotokopisi gereken evrakların doğru temin edilmesi gibi hangi dil ile doldurulması gerektiği hususuna da dikkat edilmelidir.

Belçika Vize Başvurusu Kategorileri Şu Şekildedir:

Belçika Aile Ziyareti Vizesi, Belçika Ticari Vize, Belçika Turistik Vize, Belçika Üniversite Eğitimi, Belçika Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize türlerine göre Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir:

Prosedüre uygun geçerliliği olan pasaportunuzun olması gereklidir. Belçika Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Belçika Konsolosluğu’nun prosedürlerine uygun olarak biyometrik fotoğraf hazırlanmalıdır. Vize türüne uygun bir şekilde vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Finansal durumunuzu gösteren evraklar dosya içine mutlaka eklenmelidir. Mesleki durumu beyan eden belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Seyahat planınızı onaylayıcı nitelikte belgeler olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası seyahat süresine uygun bir şekilde düzenlenmelidir.

Belçika Konsolosluğu’nun istediği mesleki duruma ilişkin evraklar ise şu şekildedir:

Emekli olan kişilerden son 3 aylık maaş hesap dökümü ve emeklilik belgesinin fotokopisi ile birlikte aslı istenmektedir. SGK çalışanlarından işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü, kurumdan aldığı izin belgesi olmalıdır. Şirket sahiplerinden de, ticaret oda kaydı, şirketin güncel vergi levhası, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve imza sirküleri talep edilmektedir. Çiftçilerden de ziraat odasının verdiği çiftçi belgesine ek olarak tarım ve hayvancılıktan elde ettiği gelir makbuzları talep edilmektedir. Öğrenci belgesinin orijinali ve fotokopisini öğrencilerin sunması gerekmektedir.

Belirttiğimiz bu bilgiler doğrultusunda Belçika Konsolosluğu Vize İşlemlerinde bu evrakları talep etmektedir. Ek olarak reşit olmayan kişilerin aile bireylerinden alınan muvafakatname resmi olarak temin edilmelidir. Çalışmayan kişilerden ise sponsora ait bilgiler istenmektedir.

Başkent Vize, yetkili firma olarak sizin için gerekli olan evrakları hazırlamakla yükümlüdür. Vize işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için eksiksiz ve hatasız bir şekilde evrakları hazırlıyoruz. Bu sayede vizenizin reddedilmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalmanızı önlemekteyiz.

VFS Global Avusturya Vizesi2021-11-13T16:29:04+00:00

VFS Global, Avusturya vize işlemleri konusunda Avusturya Büyükelçiliği tarafınca yetkilendirilmiş bir firmadır. Uluslar arası vize işlemlerini gerçekleştiren dünya çapında bir firma olarak vize işlemlerini yürütmektedir.

Başkent Vize, VFS Global yetkilisi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya vize işlemlerini gerçekleştirmekte olan uzman bir firmadır. Vize türleri ile ilgili soru sormak, vize başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Başkent Vize uzun yıllardır hizmet vermekle beraber bütün süreçlerinizi profesyonel olarak yürütmekte ve bilgi hakkı tanımaktadır.

Avusturya Vize Randevusu2021-11-13T16:28:34+00:00

Avusturya Konsolosluğu’nun kararı ile Avusturya Vize Randevusu alınmadan hiçbir işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple randevu almak zorunludur. Ancak randevunuzu almamız durumunda evraklar teslim edilebilmekte ve biyometrik veri ibrazı yapılabilmektedir. Bu sebeple seyahat planlarınıza uygun şekilde Başkent Vize, randevunuzu almaktadır.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi2021-11-13T16:28:02+00:00

Avusturya’da yaşayan biri ile evlilik yapmanız durumunda Avusturya Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak bunun için 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Evlilik yapan kişilerin evlenme cüzdanı fotokopisi evraklar arasında olmalıdır. Ayrıca Avusturya’daki eşin oturum izni ya da uzun süreli oturum izni olması gerekmektedir.

Avusturya’daki eş kırmızı – beyaz – kırmızı kart sahibi olmalıdır. Avrupa birliği mavi kartı sahibi olması gerekmektedir. Tabi ki bir de Avusturya vatandaşı olmalıdır. Konaklanacak yer ile ilgili aileye yeterli olduğunu gösteren evraklar olmalıdır.

Avusturya’da bulunan eşin yaşam standartlarını karşılayacak bir gelire sahip olması gerekmektedir ve resmi bir sağlık sigortası olmalıdır. Evlilik dışında, bir aile üyesi Avusturya vatandaşı olan çocuklarda aile birleşimi başvurusu yapabilmektedir.

Aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin dil yeterliliği Avrupa Dil Komisyonunun belirlediği çerçevede Almanca olarak ispatlanmalıdır. A1 seviyesi, gündelik yaşamda kendini ifade etmeye yardımcı olabildiği için aile birleşimi vize başvurusunu yapabilmeniz için yeterlidir. A2 ve B1 seviyesinde olmanız durumunda oturum izninizi uzatabilmektesiniz. Bu seviyelerde girdiğiniz sınavdan dil yeterliliği sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Avusturya aile birleşimi vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi 6 ay olmakla birlikte, bu tarih kısalabilmektedir. Diğer vize türlerinden daha uğraştırıcı olan aile birleşimi vizesi işlemlerinizin en kısa sürede sonuçlanması için yetkili firmamıza başvurabilirsiniz. Başkent vize olarak işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için profesyonel olarak çalışmaktayız.

Avusturya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T16:27:25+00:00

Avusturya’ya arkadaş ve aile ziyareti amacı ile gitmek isteyen kişiler Avusturya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmalıdır. Bu vize türünün gerektirdiği evraklar yukarıda belirtilmiştir. Aile ziyareti vizesi için ek olarak istenen önemli bir evrak daha bulunmaktadır.

Avusturya’dan tarafınıza gönderilecek resmi davetiye gereklidir. Bu davetiye içinde yer alması gereken bilgiler bulunmaktadır. Avusturya’da yaşayan kişinin pasaport ve kimlik bilgileri, Avusturya vatandaşı değilse oturum izni, ikamet belgelerinin fotokopisi olmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken hususlara özen göstererek tüm evrakları Başkent Vize temin etmektedir. Vizenizin reddedilmesi gibi bir duruma mahal vermemek için işlemler detaylı şekilde yürütülmektedir.

Avusturya Turist Vizesi2021-11-13T16:26:44+00:00

Avusturya’yı gezmek amaçlı yapılan tüm seyahatlerde Avusturya Turist Vizesi alınması gereklidir. Turist vizesi ile 180 gün içinde 90 gün Avusturya’ya seyahat etme hakkına sahip olmaktasınız. Genel olarak yukarıda bahsettiğimiz evrakları turist vizesi almanız için eksiksiz bir şekilde temin etmekte, başvurunuzu ve randevu işlemlerini yapmaktayız. Otel ve uçak rezervasyonlarınızda Başkent Vize tarafından hazırlanmaktadır. Bu sayede hiçbir prosedürle ya da işlemle uğraşmadan keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Avusturya Ticari Vize2021-11-13T16:24:50+00:00

Avusturya’ya yapılan iş seyahatleri ve işe bağlı etkinliklere katılım için Avusturya Ticari Vize başvurusu gerekmektedir. Ticari vize başvurusunda mesleki evrakların resmi ve prosedüre uygun olarak temin edilmesi en önemli faktörlerdendir.

Ticari vize başvurusunda, Avusturya’da bağlı olduğunuz şirketten ya da gideceğiniz etkinlikten davetiye almış olmanız gerekmektedir. Bu davetiyede kuruluşun ya da şirketin antetli kağıdında davet eden kişinin kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri olmalıdır. Davet eden kişinin Avusturya vatandaşı olması ya da oturum kartı fotokopisinin ibrazı olması gerekmektedir.

Başkent Vize, iş seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz için en kolay ve hızlı şekilde vizenizin temin edilmesini sağlamaktadır.

Avusturya Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T16:24:15+00:00

Vize işlemleriniz için gerekli olan evrakları temin ederken maksimum 3 ay içinde alınmış güncel evraklar olmasına özen göstermekteyiz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi gibi belirli kurallara uygun bir şekilde evraklarınız hazırlanmaktadır. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durum profesyonel çalışmalarımız sayesinde engellenmektedir.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Avusturya Konsolosluğu tarafından şu şekilde açıklanmaktadır;

Vize türüne uygun olarak doldurulan başvuru formu gerekmektedir, Vize türüne, süresine ve benzeri etkenlere yönelik istenen vize ücreti ödenmelidir, Geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır, Biyometrik fotoğrafınız prosedüre uygun şekilde olmalıdır, Nüfus cüzdanınızın fotokopisi ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneği evraklara eklenmelidir, Vize talep dilekçesi, vize türüne göre oluşturulmalıdır, Finansal durumunuzu belgeleyen evrakların temin edilmesi gerekmektedir, Mesleki durumla paralel olan evraklar hazırlanmalıdır, Seyahat sağlık sigortası seyahat süresine göre düzenlenmelidir, Gidiş – dönüş biletleri ve konaklama bilgileri gibi seyahat planını onaylayacak evraklar hazırlanmalıdır, Reşit olmayan kişilerden muvafakatname alınmaktadır.

Çalışma durumunuza göre hazırlanması gerekli olan evraklar şöyledir:

SGK’lı çalışan kişinin; SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu ve çalıştığı kurumdan alınan izin belgesi gerekmektedir. Başvuru sahibi çiftçi ise ziraat odasından alınan Çiftçi Belgesi’nin fotokopisi ile birlikte aslına ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrencilerden öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi talep edilmektedir. Şirket sahiplerinden ticaret odası kaydı, vergi levhası, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve imza sirküleri talep edilmektedir. Bu belgelerin meslek durumunuza ve seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanması vizenin onaylanması bakımından çok önemlidir. Bunu dikkate alarak vize işlemleri dosyası, sizin için gerekli olan evraklarla eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmaktadır.

Amerika Vize Randevusu2021-11-13T16:11:34+00:00

Vize türlerinin hepsinde Amerika Vize Randevusu almak zorunludur. Dosyanın teslim edilmesi için ve vize işlemlerinin ilk aşamasının gerçekleştirilmesi için randevu alınmaktadır. Randevunun vize türüne uygun olarak alınması gerekmektedir. Vizenin onaylanmasının ardından hangi PTT şubesine teslim edileceği de randevu alarak seçilmektedir.

Vize randevusu alırken, randevunun alınabileceği saatlere dikkat edilmelidir. İlaveten Türkiye ve Amerika resmi tatilleri de randevu alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Bunlara dikkat edilmemesi durumunda işlemleriniz daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bu da seyahatinizin aksamına, planlarınızın istediğiniz gibi olmamasına yol açacaktır.

Tarih ve saat şeklinde randevunuzun seyahatiniz için en uygun zamana ayarlanmasını sağlayarak, planlarınızın umduğunuz şekilde olmasını sağlıyoruz. Seyahat planlarınızı bize ilettiğiniz zaman vize türünüze uygun bir şekilde tüm işlem adımları tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Genellikle vize sonucu 3 iş gününde açıklanmaktadır, ama bazı durumlarda bu süreç uzayabilmektedir. Sürecin uzamaması için profesyonel olarak vize işlemleriniz firmamız tarafından yapılmaktadır.

Amerika Vizesi Aile/Akraba Ziyareti2021-11-13T16:10:57+00:00

B2 Amerika Vizesi Aile/Akraba Ziyareti için DS 160 formu, pasaport, finansal duruma ilişkin evraklar hazırlanmalıdır. Vizenizin onaylanmasında en önemli noktalardan birisi Amerika aile ziyareti vizesi davetiyesinin olmasıdır.

Amerika’dan davetiyeyi gönderen kişinin seyahat planına uygun olarak hazırlaması, masrafın nasıl karşılanacağını açıklaması, davet ettiği kişi ile akrabalık ilişkisini belirtmesi, kişisel bilgilerini ve iletişim bilgilerini eklemesi gerekmektedir.

Amerika’ya ziyaret için gidecek olan kişinin evli ise evlilik cüzdanını ya da boşanmış ise boşanma ilanını sunması da gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar da vize türünde doğru şekilde hazırlanmalıdır.

Bu vize türündeki tüm işlemleri işimizde uzman olarak adınıza yapmakta, prosedüre uygun şekilde evrakların tamamlanmasını sağlamaktayız. Başkent Vize ile sorunsuz bir şekilde vizenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz. 3 iş günü gibi kısa sürede işlemler sonuçlanabilmektedir.

Amerika Aile Birleştirme Vizesi

Amerika vatandaşı ve Türkiye vatandaşı olan kişilerin çift olması durumunda eşi ve çocukları kapsayan bir vize türüdür. Amerika Aile Birleştirme Vizesi, uzun süreli vize türünü kapsamaktadır. Bunun için evliliğe dair evraklar talep edilmektedir. Ayrıca dil seviyesi de vize alırken önemlidir.

Aile birleştirme vizesi Amerika’da biraz daha zor alınabilmekte olduğu için Başkent Vize danışmanlığı almanız çok yararlı olacaktır. Aile birleşimi vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Ticari Vize2021-11-13T16:10:09+00:00

B1 Amerika Ticari Vize başvurusunda bulunurken DS 160 başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf ve diğer belirttiğimiz evrakların hatasız şekilde hazırlanmasına ek olarak, Amerika ticari vize davetiye istenmektedir.

Başkent Vize, gereken bilgileri size vermekte, kusursuz bir şekilde vize işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bunun ardından 3 iş günü içinde vizeniz onaylanmaktadır. Vizenizi en kısa sürede ve kolay bir şekilde almak için Başkent Vize’ye başvurmanız yeterli olacaktır.

Amerika Turist Vizesi2021-11-13T16:09:29+00:00

B2 Amerika Turist Vizesi için gereken evraklar yukarıda belirttiğimiz genel evraklardan oluşmaktadır. Ancak evli olan kişilerin nüfus cüzdanına ek olarak evlilik cüzdanını da sunması gerekmektedir. Tüm gerekli evraklar resmi şekilde ve hatasız hazırlandıktan sonra vizeniz onaylanmaktadır.

Başkent Vize, profesyonel vize işlemleri danışmanlığı ile New York City, Washington DC ya da Miami sokaklarında gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Uçak rezervasyonlarını ve size uygun otel rezervasyonlarını yaparak hiçbir sorunla karşılaşmamanız için en kaliteli danışmanlık hizmetini vermekteyiz. Sonrasında 3 iş günü içinde vize işlemleri sonuçlanmaktadır.

Amerika Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-13T16:07:52+00:00

Kesin olarak doldurmanız gereken DS 160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formuna ek olarak Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir:

Usulüne uygun şekilde güncel biyometrik fotoğraf çekilmelidir. 10 yıl içinde çıkarılmış, 2 sayfası boş olan pasaport olmalıdır. Eğer varsa eski pasaportta beraberinde sunulmalıdır. Vize türüne göre vize ücretinin de yazılması gerekmektedir. Amerika göçmen olmayan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Banka hesabı cüzdan bilgileri gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar düzenlenmelidir. Seyahat rezervasyonlarına ilişkin evraklar oluşturulmalıdır. Vize mülakatı Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilirken parmak izi de alınmaktadır.

Gereken tüm evrakların doğru şekilde hazırlanması çok önemlidir. Evrakları hazırlayarak başvurunuzu yapmakta ve randevu tarihinizi almaktayız. Sizin şahsen yapmanız gereken tek şey, mülakata katılmak ve parmak izi vermektedir. Bunun dışında resmi sürece ilişkin tüm belgelerin hazırlanması tamamen firmamıza aittir. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşmanızı evraklarınız tam olması ile engellemekteyiz.

Almanya Vize Randevusu2021-11-12T13:24:16+00:00

Vize başvurusu işlemlerinin yaklaşık olarak 1 ay önce yapılması en doğrusudur. 1 ay önceden yapacağımız başvuru işlemlerinizi, Almanya konsolosluğu Almanya Vize Randevusu olmadan değerlendirmeye almamaktadır. Bu sebeple vize işlemlerinde randevu alınması zorunluluktur. Randevularda biyometri veri ibrazı yapılmakta olduğu için de randevu alınması önemlidir.

Almanya ve Türkiye resmi tatilleri vize randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde vize işlemi maksimum 15 gün içinde sonuçlanacakken bu süreç uzayarak sizin seyahat planlarınızı da etkileyebilir. Vize işlemlerinde uzman olan firmamız bu ve buna benzer durumlardan sizi kurtarmaktadır.

Başkent Vize, evraklarınızın doğru ve resmi şekilde toplanması, başvurunuzun yapılması ve randevunuzun alınması gibi tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken güncel bilgilerden yararlanarak, her adımın kontrolünü sağlamaktadır. Bu sayede vizenizin reddedilme olasılığını sıfıra indirgemektedir. Yaklaşık olarak da 15 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlandırılmaktadır.

Almanya Vize Türleri2021-11-12T13:23:14+00:00

Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

Almanya’da oturum izni olan kişiden gelecek olan davetiye ile Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti alabilmektesiniz. Davetiye ve gereken evrakların hazırlanmasının ardından seyahatinizi gerçekleştirmeme ihtimalinizden endişe etmenize gerek yoktur.

Yetkili firmamız tüm işlemleri gerekli şekilde gerçekleştirmekte ve evraklarınızın sunumunu yetkili mercilere eksiksiz olarak yapmaktadır. Almanya vatandaşı olan kişiden davetiye ile birlikte kimlik bilgilerine ilişkin belgelerde talep edilmektedir. Bu tür ayrıntılar Başkent Vize’nin gözünden kaçmayarak, vizenizin önünde hiçbir engel olmaması sağlanmaktadır.

Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya gezip görmek için seyahat etmek isteyen kişilerin Almanya Turist Vizesi alması gerekmektedir. Bu vizeyi alırken genel olarak belirlenen evrakların doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Belgeleri hazırlayarak vize işlemlerinizi yürütmekte ve vizenizin olumlu olmasını sağlamaktayız. Size uygun olan otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirerek ve gidiş, dönüş uçak biletlerinizi hazırlayarak kaygısız bir şekilde tatilinizin tadını çıkarmanızı destekliyoruz bu sayede planladığınız tatilde hiçbir sorun çıkmıyor ve sadece gezinize odaklanabiliyorsunuz.

Almanya Ticari Vize

Almanya’ya yapacağınız her türlü iş seyahati için Almanya Ticari Vize almanız gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu genel olarak belirlediği evrakları bu vize türünde de talep etmekte olup, ek olarak Almanya’da bağlı olduğunuz şirketin ya da kurumun size davetiye göndermesini istemektir.

Davetiyenin olmaması durumunda ticari vize almanız mümkün olmamaktadır. Herhangi bir evrakın eksikliği vizenin reddedilmesi için yeterli olabilmektedir. Resmi ve kurallara uygun olarak evraklarınızı profesyonel yetkili firmamız hazırlamaktadır. Almanya ticari vizenizi alarak iş seyahatinizin güzel geçmesini dilemekteyiz.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize türü D tipi yani uzun süreli vize olmaktadır. Almanya Aile Birleşimi Vizesi ile Almanya’da oturum hakkına sahip olabilmektesiniz. Eş ve çocukları kapsayabilen bu vize türü evlilik durumunda alınabilmektedir.

Vize türlerinde istenen diğer evraklar ile beraber uluslar arası evlenme kayıt örneği, ikametgah belgesi, Almanca bilgisini kanıtlayan evraklar istenmektedir. Almanya’daki eşten ise; ikametgah belgesi, kimlik bilgileri, maaş bordrosu, önceki evliliklere dair belgeler, çocuklara dair belgeler istenmektedir.

Almanya’daki eşten ve Türkiye’deki eşten birçok evrakın talep edildiği bu vize türü biraz zahmetli bir süreci beraberinde getirse de, Başkent Vize sayesinde bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. İşlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirirken hiçbir aksilik yaşanmamasını evrakları en doğru şekilde ve eksik olmadan temin ederek garantilemekteyiz.

Almanya Vize Evrakları2021-11-12T13:20:13+00:00

Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre talep edilen evraklarda yanlış beyan, gerçeği yansıtmayan bilgiler ve bir eksiklik olmamalıdır. Aksi halde vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardan oluşmaktadır:

Prosedüre uygun olan pasaportunuz olmalıdır. Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile prosedüre uygun doldurulmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen kriterlere uygun şekilde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız evraklara eklenmelidir. Nüfus cüzdanı fotokopisi eşliğinde, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de dosya içinde olmalıdır. Maddi durumunuzu gösteren belgeler hazırlanmalıdır. Almanya vizesi talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Bağlı bulunduğunuz bir şirket varsa ona ilişkin evraklar talep edilmektedir. Çalıştığınız yeri doğrulayacak evraklar istenmektedir. Seyahat ile ilgili destekleyici bilet, otel rezervasyonu ve benzeri belgeler istenmektedir. Olası bir duruma karşın seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Almanya Konsolosluğu’nun meslek durumuna göre istediği evraklar şu şekildedir;

Emekli kişilerin emekliliğini gösteren maaş cüzdanı, kart fotokopisi, kurumdan alınan resmi yazı gibi evrakları istenmektedir. Devlet memuru olan kişilerden ise resmi izin belgesi ve oda sicil kaydı diğer kurum evrakları ile beraber talep edilmektedir. Öğrencilerin, orijinal ve güncel öğrenci belgesi istenmektedir. Avukatlardan meslek kimlik kartı, üniversite diplomasının fotokopisi ve baro kaydı orjinali istenmektedir. Diş hekimleri üniversite diplomasına ek olarak tabipler odası kaydının orijinalini hazırlamalıdır. Doktorlar üniversite diploması ile beraber kurum kimlik kartını da dosyaya eklemelidir. Eczalardan ise sadece diploma fotokopisi talep edilmektedir. Çiftçiler ziraat odasından alınan sicil kaydını ve topraklarının tapusunu dosyaya eklemektedir. Reşit olmayan kişiler içinse resmi muvafakatname hazırlamalıdır.

Genel olarak Almanya vize işlemlerinde talep edilen bu evrakların doğru şekilde düzenlenmesi, hiçbir eksik olmaması ve tamamen gerçek bilgileri içermesi vizenin onaylanması açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Dikkatli bir şekilde ve güncel bilgileri göz önünde bulundurarak bu işlemleri sizin için gerçekleştirmekteyiz.

iData Almanya Vize İşlemleri2021-11-12T13:17:20+00:00

Almanya Büyükelçiliği tarafından Almanya Vize İşlemlerinde yetkilendirilmiş bir kurum olan iData’dır. Başkent Vize, iData yetkilisi olarak Almanya vize işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ofislerimize gelerek ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak Almanya vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri2021-11-12T13:15:41+00:00

Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücreti Euro olarak nakit ödenmektedir. Vize türlerine göre değişim gösterebilmektedir. Vize türüne ek olarak kısa süreli seyahatlerde ve uzun süreli (D tipi) vize işlemlerinde de bu fiyat değişebilmektedir.

Vize Türünü Seçin2021-11-12T12:05:25+00:00

Öncelikli olarak hangi Vize Türüne ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. Vize Türüne Başvurmaya uygun olup olmadığınızı kontrol etmektir. Sizlere bu süreç içerisinde destek ve yardımcı olacağız. Vize başvurunuzla ilgili kararda söz hakkımız yoktur ve başvurunuzun işleme alınmasının ardından ne kadar süreceği ve sonuçlanma aşamasının ne zaman olacağı başvuru yaptığınız ülkenin Konsolosluğu/Büyükelçili/Temsilciliğine bağlıdır.

Birden fazla Schengen ülkesini ziyaret ediyorsanız, seyahatin asıl amacının olduğu ülkeden Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. Birden fazla Schengen ülkesine seyahat ederken, başvurunuzu en uzun süre kalacağınız ülkeden yapmanız gerekmektedir. Eşit gün kalma durumunda ise, ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Schengen bölgesi dışındaki başka bir ülkeye de seyahat ederken (Örneğin;Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hindistan veya Rusya vb.), Schengen vizesine başvurmadan önce diğer vize için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce, ziyaret amacınız için gerekli belgeleri kontrol ediniz.

Randevu Oluşturun2021-11-12T12:06:06+00:00

Vize Başvuru sahiplerinin başvurusunda bulunabilmesi için Vize Randevusu almaları gerekmektedir. Ülke Konsoloslukları, Büyükelçilikleri, Temsilcilikleri veya Yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezlerinde (istisnai durumlar hariç) randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Vize Başvuru İşlemleri için aile fertlerinin tamamı için yapılacaksa her kişi için randevu alınmalıdır. (Bebekler ve çocuklarda dahildir) Vize Randevunuzu online veya çağrı merkezimizi arayarak alabilirsiniz.

İkametinize uygun en yakın Vize Başvuru Merkezinden Vize Randevusu alın. [Online Randevu Oluştur] [Çağrı Merkezini Arayın > 0 312 446 0 849]

Gerekli Evraklarınızı Hazırlayınız2021-11-12T12:08:20+00:00

Kontrol listesinde belirtilen Vize için gerekli belgeler listesinden seyahat amacınıza uygun Vize Türünü belirledikten sonra evraklarınızı hazırlayınız. Güncel evrak listelerinde belirtilen barkodlu ve/veya kare kodlu belgeler detayı önem arz etmektedir. Doğru ve eksiksiz belgelerle birlikte ülkeye özgü Vize Başvuru Formunun da dikkatlice ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Tüm işlemleri için sizlere bu süreç içerisinde destek ve yardımcı olacağız.

Başvuru yapmadan önce, ziyaret amacınız için gerekli belgeleri kontrol ediniz. [Gerekli Belgeler]

Vize Başvuru Merkezi İşlemleri2021-11-12T12:09:51+00:00

Vize Başvuru için randevunuzun planlanan zamanında gerekli tüm evraklarla birlikte vize başvuru merkezinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Randevuya her başvuru sahibi şahsen gelmelidir ( Buna bebekler ve çocuklarda dahildir). Başvuruda şahsen bulunmama durumları olabilmektedir. Bu istina kapsamında daha önce alınmış biyometrik veri kurallarında geçerli biyometrik parmak iziniz var ise başvuruya gelmenize gerek yoktur. Sizin adınıza işlemleri Vize Başvuru merkezinde gerçekleştirmekteyiz. [Biyometrik Veri Hakkında Bilgi Alın]

Daha öncesinde geçerli Vizeniz yok ise Biyometrileriniz (parmak izleriniz ve dijital canlı fotoğraf) Vize Başvuru Merkezinde randevu sırasında alınacaktır.

Pasaportunuzu Teslim Alın2021-11-12T12:08:52+00:00

Vize Başvurunuzla ilgili karar verildikten sonra sizin adınıza Vize Başvuru Merkezlerinden pasaportunuz teslim alınır ve istediğiniz adrese ücretsiz olarak kargo ile gönderim sağlamaktayız. Sonuç işlemi sonrası tekrar başvuru merkezine gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin Danışın

Alanında deneyimli Vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi almak için Çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Ankara, Gaziantep ve İzmir ofislerimizden hızlı ve sorunsuz Vize Başvurusu gerçekleştirebilir, Vize Randevusu alabilirsiniz.

Vize Danışma Hatlarımız