Vize Danışma Merkezi

Yunanistan Vize

Yunanistan Vize2022-12-16T13:42:40+00:00

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Yunanistan vizesi başvurusu yapmak için evraklarınız mesleğinize göre hazırlanmalıdır. Tüm başvuru sürecinizde işlemlerinizi sizin için gerçekleştirmekteyiz. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport taşıyan Türk vatandaşlar vizesiz olarak Yunanistan’a turistik amaçlı gidebilmektedir. Bu pasaportlardan birisine sahipseniz geçerlilik süresini kontrol etmeniz önemlidir. Ancak turistik amaçlı vizesiz girişlerin 180 günlük süreçte 90 günü geçmemesi gerekmektedir. Bordo (standart) pasaport sahibi iseniz vize almanız gerekmektedir.

Yunanistan Avrupa Birliği (AB) üyesidir. Schengen vize rejimine dahildir. Schengen üye ülkeler ve Yunanistan konsolosluğu 25 Eylül 2014 yılından itibaren VIS yan biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine geçmiştir. Schengen vizesine sahip değilseniz Yunanistan vizesi alarak seyahat etmeniz gerekmektedir. Pasaportta bulunması gereken ‘VIS’ ibaresi için Schengen vize müracaatlarınızda biyometrik bilgileri göstermeniz gerekmektedir.

VFS Global olarak uluslar arası çalışmakta olduğumuz için Birleşik Krallık vizeleri ve benzeri tüm işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halletmekteyiz. Vize başvurunuzu yetkili olan başvuru merkezimize gelerek gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevularınızı ve başvurularınızı prosedürlerle uğraşmanıza gerek kalmadan sizin için kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları2021-11-26T18:31:56+00:00

Yunanistan vizesi başvuru formları ve gerekli evraklar, öğrenci değişim programları, aile birleşimi, turistik amaçlı seyahatlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Profesyonel ve yetkili bir firma olarak vize işlemlerinizde başvuru formunuz tarafımızca sağlanmaktadır.

Vize başvurusu yaparken pasaport sürenizin bitiş tarihine 90 günden daha fazla bir süre olması gerekmektedir. Önemli olan bir konu ise pasaportunuz üzerinde KKTC’ye giriş çıkış yaptığınıza dair bir damga bulunmaması gerekmektedir. Eğer böyle bir durum var ise pasaportunuzu mutlaka yenisi ile değiştirmeniz önemlidir. Seyahatinizi başvuru tarihinizden 15 gün sonrasına planlamanızı tavsiye etmekteyiz. Ek olarak Euro bölgesinde olduğu için Schengen vize başvuru formu doldurmalısınız. Tüm bu süreçte bu kontrolleri sağlayarak, vize işlemlerinizde bir pürüz çıkmaması için yardımcı olmaktayız.

Gerekli olan evrak ve belgeler;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Seyahatinizin kapsamında sağlık sigortası,
 • Gidiş ve dönüş bilet rezarvasyonlarınız,
 • Kalacağınız otele ait rezarvasyon,
 • Çalışıyorsanız maaş bordrosu,
 • Çalışıyorsanız, iş yerinden alınacak izin belgesi,
 • Maddi durumunuzun yeterli olduğunu gösteren 3 aylık banka dökümü,
 • Tam teşekküllü nüfus kaydı örnekleri,
 • Gayrimenkulünüz bulunmakta ise tapu ve ruhsatlar,
 • Seyahat amacınızı açıklayan bir dilekçe

Bu evraklar genel olarak belirtilmiş olup, seyahatinizi yapacağınız araca (otomobil, tekne, tur ve benzeri) göre değişiklik gösterebilmektedir. Ek olarak kamu çalışanları, şirket sahipleri, çiftçiler, emekliler, öğrenciler, çalışmayanlar, ev hanımları içinde bu belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Size gerekli olan evrakları temin etmenizde yardımcı olmaktayız. Ayrıca pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiği gibi en az 2 sayfasının da boş olması gerekmektedir.

Vize için gerekli evrak, belge ve başvuru formları tarafımızca eksiksiz bir şekilde temin edilmekte, kontrollerini sağlanmakta ve sorunsuz seyahatiniz için gerekli bilgiler size verilmektedir. Tüm bu evraklar tamamlandığı zaman randevunuzu gerçekleştirmekteyiz. Bu evraklar ve vize için ödenen harç zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda sorun yaşamamanızı sağlamaktayız. Vize randevusu yanıtı yaklaşık olarak 15 gün içinde gelmektedir. Tüm bu süreçte vize işleminizi hızlı bir şekilde, herhangi bir sorun çıkmadan yapmaktayız. VFS Global yetkilisi olarak başvuru ve randevu işlemlerinizi sizin için gerçekleştirerek prosedürler ile uğraşmanıza gerek kalmadan vize işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Yunanistan Vize Randevusu2021-11-26T18:31:22+00:00

Sizin için danışmanlık firması olarak Yunanistan vize başvurunuzu yapabilmekteyiz. Bu sayede konsolosluk işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Başvuru yaptıktan sonra randevu alınması önemlidir. Zira randevu alınmaması durumunda başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir. Sizin için başvuru işlemlerinizden sonra randevularınızı alarak gerekli görüşmeleri yapmaktayız. Ek olarak sağlık, ölüm ve benzeri gibi durumlar dışında vizem yetişmeyecek gibi mazeretler kabul edilmemektedir. Ancak kaygılanmanız için bir sebep yoktur. Sizin için uygun olan tarihe kadar vizenizi problemsiz şekilde almanızı sağlamaktayız.

Firmamız başvuru işlemlerinizi eksiksiz yürüttüğü için randevuya gitmeniz gerekmemektedir. Randevuya ancak biyometrik işlemini gerçekleştirmeyen kişilerin gitmesi zorunludur. Randevu için firmamızla iletişim kurabilirsiniz ve sizin adınıza başvuru işlemlerinizi yürütebiliriz. Yunanistan konsolosluğu yetki alanındaki il ve ilçelere hizmet vermiş olduğu için yetkili firma olarak bizden yardım alabilir, konsolosluğa gitmek zorunda kalmadan vize işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başvuru dosyanız eksiksiz olduğu zaman randevu için başvuru yapabilmektesiniz. Başvuru formunu doldurmanız, sizden istenen evrakların tamamlanması sonrasında randevu alınmaktadır. Başvuru dosyanız onay aldıktan sonra biyometrik bilgilerinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Randevu işleminizden sonra 15 gün içinde sonuç tarafımızca size bildirilmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Vize Harç Ücreti2021-11-26T18:30:46+00:00

Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenen Yunanistan vize ücreti, konsolosluk harç bedellerini ve vize başvuru merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Dönemsel olarak, Yunanistan Konsolosluğu bu ücreti güncelleyebilmektedir. Yunanistan D vize ile Schengen vizesi türlerinin ücreti de farklılık gösterebilmektedir.

Size gerekli olan vize türünde ödenecek olan vize ücretini tarafınıza ileterek bilgi vermekteyiz. Akredite vize başvurusu merkezlerinden konfirme ederek bir sorun çıkmasını engellemekteyiz. Ek olarak maksimum 12 yaşına kadar olan çocuklar için vize ücreti talep edilmemektedir. Ülkeye girişiniz için alınan Yunanistan kapı vizesi seyahat acentelerinden alınmakta olduğu için bu ücrette de farklılık oluşabilmektedir.

Yunanistan Turistik Vize2021-11-26T18:30:16+00:00

Pasaportunuzda Schengen vizesi bulunuyorsa başvuru işlemlerinden muaf olabilmektesiniz. Bunun dışında gerekli evraklar ise;

Seyahat tarihinizden 3 ay sonrasına kadar geçerli olan ve 2 adet boş sayfası olan pasaport. Son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır.

 • Biyometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Yunanistan vizesi talep dilekçesi,
 • Banka hesap özeti,
 • Gidiş/dönüş biletleri ve otel rezervasyon bilgisi gerekli olan genel belgelerdir. Bunun dışında öğrenciler, çalışanlar, emekliler ve memurlar için ekstra bazı evraklar (maaş bordrosu, şirket izni ve benzeri gibi) gerekmektedir.
Yunanistan Eğitim ve Öğrenci Vizesi2021-11-26T18:29:45+00:00

AB ülkelerindeki öğrenciler için ücretsiz olan çoğu program, diğer uluslar arası öğrenciler için yılda ortalama 16.000 Euro’dur. Yabancı uyruklu öğrencilerin üniversite girişi lise diplomasındaki not ortalamasına bağlıdır. YÖK düzenlemelerine göre Türkiye’de denk olan bölümü kazanmış olmalıdır. Yunanca bilmiyorsanız 1 yıl dil eğitimi almanız gerekmektedir. Bu konuda gereken bilgileri size detaylı bir şekilde aktararak başvuru aşamalarında yardımcı olmaktayız.

Yunanistan Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi2021-11-26T18:29:05+00:00

Yeşil, kırmızı, siyah ve gri pasaporta sahip Türk vatandaşlar Yunanistan konsolosluğu tarafından 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri ise vize almalıdır. Vize başvurularında ibraz edilen evrakların 3 aydan eski olması gerekmektedir. Gerekli olan evraklar, başvuru işlemleri ve randevu firmamız tarafından sizin için gerçekleştirilmektedir.

Yunanistan Erasmus Vizesi2021-11-26T18:24:45+00:00

Öğrenci değişimi programı ile Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları D vizesi almalıdır. Çünkü bu program 90 günden fazla konaklama gerektirmektedir. Yunanistan Erasmus vize işlemleriniz için gerekli evraklar, başvuru formu ve randevu işlemlerinizi sizin için yapmaktayız. Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

Yunanistan Vize İletişim Hatları

Ankara Vize Merkezi

+90 312 446 0 849

Çankaya Mah. Cinnah Cad. No: 35/10 Çankaya, Ankara


Gaziantep Vize Merkezi

+90 342 250 0 835

İncilipınar Mh. Muhammer Aksoy Bulv. No: 28/C Şehitkamil, Gaziantep


İzmir Vize Merkezi

+90 232 232 7 177

İnönü Cad. No:173 Bahar Apt, D:1 Üçyol – Hatay, İzmir


Go to Top